Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye, hogy a...

Mennyi az esélye, hogy a gyermekem örökli a betegségemet?

Figyelt kérdés
Epilepsziámra gondolok elsősorban. Azt hiszem nem örököltem hanem szereztem. Gyerekkoromban Lenox volt ami nagyon súlyos később enyhébbre változott.Vannak pszichiátriai betegségeim is. Ha biztos beteg lenne akkor nem vállalnánk.
2016. febr. 27. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

én csak belekotyogni tudok, abszolút nem értek hozzá, szerencsére nem ismerem ezt a betegséget, de mikor neurológiai osztályon feküdtünk a gyerekkel, a legtöbben emiatt voltak és nekem mindegyik anyuka azt mesélte, hogy szülés közben voltak gondok, oxigénhiánnyal született a kicsi, attól epilepsziás.


mindenképpen kérdezd meg orvosodat, sok mindenre jó ez az oldal, de egészséggel kapcsolatban ne itt tájékozódj! :)

2016. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre való a genetikai tanácsadás. Ott szakképzett emberek tudnak válaszolni a kérdéseidre. A "pszichiátriai betegségek" nem túl pontos megnevezés, hogy bármit értelmesen lehessen rá válaszolni. Ez utóbbiaknál inkább az vetődik fel, hogy alkalmassá tesznek-e egy gyerek nevelésére.
2016. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinnem, hogy erre itt kellene valaszt keresni.
2016. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak orvos tudja neked megmondani. Tudni kell, hogy szerzett vagy genetikai-e a betegséged (át is ugorhat egy generációt).

Mindenképpen menj el szaktanácsadásra. Emellett gondolom szedsz rá gyógyszert + a pszichiátriai betegségeidre is. Ezekről is egyeztetned kell, még babavállalás előtt.

2016. febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos igen, de van remény a gyógyulásodra és arra is, hogy a gyermeked csak a hajlamot örökölje, de ne legyen beteg. A GAP szindróma c. könyv (Natasha Campbell-McBride) külön foglalkozik az epilepszia okaival és természetes kezelésével.
2016. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én sajnos nem tudok neked segíteni, de linkelek egy oldalt, ahova nem kell regisztrálni sem ahoz, hogy kérdést tegyél fel :) Nőgyógyászok válaszolnak, szerintemmindenképp ott tedd fel a kérdésed, és ne itt.Üdv :)


[link]

2016. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!