Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valakinek tapasztalata 45...

Van valakinek tapasztalata 45 év feletti terhességben? Első gyermekem 41 évesen szültem, semmi probléma nem volt, most szeretnénk másodikat.

Figyelt kérdés
2016. jan. 13. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyéni, hogy a szülészorvosodat kellene inkább megkérdezni. 45 évesen már hatalmas szórás van egyes emberek egészségi állapota között, így nem leszel azzal előrébb, hogy valaki akkor 6 hónapos terhesen maratont futott, a másik meg két évvel korábban lett rokkantnyugdíjas. A te eseted egyedi és erre csak személyes vizsgálat után tud szakember választ adni.
2016. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy érdemi különbség lenne. A genetikai kockázatokkal nyilván tisztában vagy, a többi meg tényleg egyénfüggő. Én most (41 évesen) nem érzek érdemi különbséget a 10 évvel ezelőtti terhességemhez képest, bár még az elején járok.
2016. jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én válaszolni sajnos nem tudok, csak szeretnék sok sikert kívánni hozzá :)
2016. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60 éves leszel, amikor ő virgonc tini... Nem csak a terhesség lefolyása számít, hanem az azt követő időszak is. Én is későn szültem, igaz, nem ennyire, és amennyire tudtam, végigcsináltam egy babával és kisgyerekkel azt, amit egy 18 éves anyuka is csinálna, sőt olykor többet is. Értem ezen elsősorban, ami egy gyereknek a lételeme, a mozgás, az aktív élet, ismerkedés a világgal. Remélem, hogy megadja az élet, hogy ott lehessek az esküvőjén, a diplomaosztóján, vagy addig mellette lehessek, amíg szüksége van rám. Nekem ez a véleményem.
2018. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!