Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki Asprirn protect...

Szedett valaki Asprirn protectet? Ma lett pozi a tesztem és a doki azt mondta szedjek Magnerotot, Aspirin protectet, és majd a jövőhéten felírja az Utrogestant.

Figyelt kérdés
Az Asprirn protect tájékoztatójában benne van, hogy terhesség alatt csak nagy körültekintéssel szedhető, ezért félek tőle!! Szedjem? már 2 vetélésem volt, de a kivizsgálásokon semmit nem találtak, ami a vetélést okozta volna.
2010. ápr. 1. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Nem vagyok orvos, de én tuti nem szedném, én is úgy tudom TILOS aspirint és ahhoz hasonló hatóanyagú szert szedni főképp az első és a harmadik trimeszterben.

Ha pl. fáj a feje a terhesnek, akkor is inkább panadolt szoktak javasolni,de leginkább semmi gyógyszert.

Én egyszer vetéltem el sajnos, így a második terhességemnél kaptam utrogestant de mást nem.

2010. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Aspirin protect nem egyenlő az Aspirinnel!!! Nekem a 24. hétig kellet szednem az elejétől. Véralvadás problémám van, és volt egy koraszülésem toxémia miatt és egy korai vetélésem. Ezek megelőzésére kellett szednem. Ha felírta az orvosod, az nem véletlen! Szedjed nyugodtan, a picinek nem lesz semmi baja. Gondolom veszélyezetett terhes vagy... HA nem tudod, hogy miért kell szedned, akkor kérdezd meg a dokidat! De szedjed!!! Nehogy baj legyen! Mi mostmár a 28. hetet kezdtük tegnap, és semmi gond nincs!!! Bízz az orvosdban! És mégegyszer: Az Aspirin Protect nem egynelő a fájdalomcsillapító Aspirinnel!!! Olvasd el a tájékoztatóját, hogy mire van. Egyébként a legtöbb gyógyszerre rá van írva, hogy terhesség alatt nem, vagy csak körültekintéssel szedhető. Akinek szüksége van rá, annak szednie kell!!!
2010. ápr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Te egyébként mikortól kezdted szedni? Ma reggel én is bevettem az első szemet, de nagyon féltem tőle. Már egy rakás kivizsgáláson túl vagyok, de azt nem nézték, hogy van e gond a véralvadással, mert ugye erre szokták javasolni. Te is a 100 mg-osat szedted naponta egyszer?
2010. ápr. 2. 13:22
 4/5 A kérdező kommentje:
És neked, hogy derült ki, hogy véralvadási problémád van?
2010. ápr. 2. 13:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is amint kiderült a terhesség, szedni kezdtem. Ahogy írtam is az előzőben, nekem volt egy sürgősségi császárom toxémia miatt, aztán egy korai vetélésem. Az orvosom elküldött kivizsgálásra, és akkor derült ki, hogy egy speciális autoimmun betegségben szenvedek, aminek az a lényege, hogy besűrűsösödik a vérem. Valószínűleg ez okozta az előzőekben is problémát, ezért a mostani terhességem kezdetétől vérhígító injekciót kapok. A 12. hétig szedtem én is az Utrogestant is, és a huszon valhanyik hétig az Aspirin protectet. Én is napi 1x szedtem és a 100mg-ost.
2010. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!