Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Küzdött valaki állandó éhségge...

Küzdött valaki állandó éhséggel a terhessége alatt? ( Nem kívánósság, lentebb kifejtem)

Figyelt kérdés
Szóval 2 hete kezdődött a 28. héten. Állandóan éhes vagyok. Próbáltam sokat enni egyszerre, utána egy órával megint. Általában viszont keveset és gyakran eszek ( hús, zöldség, gyümölcs). MOndhatni egészségesnek a táplálkozásomat, csak csirkemellet vagy combfilét eszek zöldséggel, teljes kiörlésű kenyér sonkával, zöldséggel, zabkása , túró stbstb nasiként pl egy almát, se csoki se chips se cukros üdítők. Zsíros, tejszínes, olajos ételeket egyáltalán nem. Nem értem mi lehet a gond, hátha csak áléhség de nem. Annyira éhes vagyok még evés után is maximum 1 órával hogy konkrétan rosszul vagyok. Sok vizet iszok, de ez se segít.
2016. márc. 1. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:

A rosszullétek elmúltával én mindennap egy lovat meg tudtam volna enni. Jó, azt nem, de egy ló méretű bármimást. Ez teljesen normális, a baba veszi el tőled a tápanyagokat, és a tested jelzi, hogy szükség van az utánpótlásra. Nekem egyébként is nagyobb a kalóriaszükségletem az átlagnál, a terhesség alatt gyakorlatilag állandóan éhes voltam, tömtem is magamba, amit lehetett, mégsem szedtem fel egyetlen plusz kilót sem.

Ne aggódj, egyél!

2016. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. félidőig voltam állandóan éhes, utána néhány hétig nyugi volt, majd a 30. hetet követően alig bírtam enni, inni, feküdni, úgy kínzott a gyomorsav.
2016. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a tested jelzi, hogy kell az utánpótlás azért eléggé átvágás.


A terhesség második harmadától is csak 200-300 (ha aktív vagy max. 300, ha csökkent az aktivitásod, akkor 200 is elég!) kalóriával van többre szüksége a szervezetednek, mint a terhességed előtt.

2016. márc. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az elejét végighánytam. Emlékszem, hogy a leghányósabb időszakban 2 hetet Máltán voltunk, halálra ettem magam sok finomsággal, mindent ettem, amit kívántam, olyan jól esett.:) Aztán be a vécébe, és mint a rómaiak...elölről az egész.


Ez a szokásom megmaradt még egy ideig azután is, sajnos, hogy elmúlt a hányás. De nem főételekben, hanem akkor jött be a szőlő és apám hozott egy barátjától kb. 3 kg famogyorót is, ami hogy hogy nem, eltűnt általam.:))


Akkor +10kg-ot mutatott már a mérleg, eldobtam ezt a kettőt a kezemből, és most +12kg-val fogom végezni a terhességet, jövő hétfőn szülök.


Én 0-s bmi-vel indultam, és biztosan megbánom majd ezt a +12kg-t, de kizárólag az én hibám és akkoriban úgy éreztem, hogy kellenek ezek. Nem a szervezetemnek kellett a töménytelen mennyiségű fruktóz és zsír, hanem az agyamnak...:/


Én is megpróbáltam sok vizet inni, iszom is a mai napig, de szerintem nem telít eléggé.


38hkm

2016. márc. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A terhesség második harmadától is csak 200-300 (ha aktív vagy max. 300, ha csökkent az aktivitásod, akkor 200 is elég!) kalóriával van többre szüksége a szervezetednek, mint a terhességed előtt."

Ez egy olyan általánosítás, ami szerintem nem állja meg a helyét minden esetben, ugyanis a kismamák nemcsak aktivitásukban, de anyagcseréjükben és a magzatuk igényeit tekintve is különbözőek. És akkor ott van még a koraterhességi hányás, ami nálam pl. félidőig tartott, hát éppenséggel volt mit pótolni a második félidőben, kevesebb kiló voltam négy-öthónapos terhesen, mint a terhesség elején.

Probléma akkor van, ha a kismama csak azért "zabál", mert neki kettő helyett kell ennie, és nem azért, mert valóban éhes.

2016. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a TSH-dat a biztonság kedvéért.Én akkor éreztem ezt, amikor kiderült, hogy pajzsmirigy túlműködésem volt.És ezt az alacsony TSH szint jelezte is.
2016. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os már nem bántásból, te a tsh az a pajzsmirigy serkentő hormon. Ha túlműködik a pajzsmirigyed, akkor az hogy lehet alacsony?
2016. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azert alacsony tulmüködesnel a TSH, mert a pajzsmirigy önallositja magat, es örült ütemben termeli a hormonokat, amire semmi szükseg nincs. Ezt eszleli az agyi központ, es ezert a serkentö hormont (a TSH-t) a lehetö legalacsonyabbra allitja, mert igy probalja a pajzsmirigyet visszafogni.
2016. márc. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem pont attól működött túl, mert a túltermelődött a TSH. Úgy látszik nem csak minden el tud simán romlani, de még fordítva is.
2016. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ami neked volt, az a ritka centralis hyperthyreosis, mikor az agyalapi mirigyben van a gond, az termeli tul a TSH-t. A legtöbb embernek a masik fajta van, amikor maga a pajzsmirigy a ludas. :)
2016. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!