Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandó hányingerrel mit...

Állandó hányingerrel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

6+4 hetes vagyok, egész nap, minden nap hányingerem van. Nem segít semmi rajta, amit eddig próbáltam (kóla, gyömbér, keksz felkelés előtt).

Most is el kéne mennem egy óra múlva, de olyan rosszul vagyok, hogy nincs is kedvem. És barátokkal találkoznék, és tuti rájönnek, hogy babát várok, ha észreveszik, hogy hányingerem van. De még nem akarom elmondani.

Mit lehet csinálni ilyenkor? Mikor fog ez elmúlni? Őszintén szólva, majdnem egy évet vártunk a babára, és annak ellenére hogy imádom a babánk, utálok terhesnek lenni a hülye hányinger miatt. Minden mást el tudok viselni, de ez kikészít.

Van valami ötletetek hogy mit csináljak?


2015. dec. 28. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
B6? Hanyingercsillapito.Esetleg hideg udito kortyolgatasa..vagy jegkrem?? Amugy lassan de biztosan elmulik majd :)
2015. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A jégkrém lehet hogy segítene. Legalábbis egy jó kis citromos jégkrém jól hangzik most. Holnap veszek is szerintem :)
2015. dec. 28. 17:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, nekem ennél rosszabb lett sokkal.

6. hét után állandóvá vált a hányás, 18-19. hétig voltam rosszul.

Kb. 15. hétig hánytam úgy, h egész nap, minden kijött, utána nár csak néha hánytam, de a hányinger nehezen szűnt meg, nèha még most is van, bár nagyon ritkàn (25 hetes vagyok).

Magadnak kell kitapasztalni.

Nekem a kóla addig volt jó, amíg ittam. Mire leért, már nem :)

Citromos vizet ittam egy jó ideig, a sima ásvànyvizet nem tudtam meginni....

Aztán egy időben a narancs volt a favorit, de úgy, hogy szeletekre vàgtam, és csak kiszívtam a levét.

Negró is jó volt néha, illetve a mentolos krém szagolgatása. Ezzel teltek a napjaim, komolyan... Szagolgattam a krémet, mert az enyhített a hányingeren :)

De Te biztos nem leszel ilyen szerencsétlen! Ez azért ritka. Én boltba se tudtam menni, konyhába se, mert egyből elhánytam magam...

Kitartást kívánok, később szebb időszak jön! :)

2015. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Huuu nálam is így kezdődött. Aztán jött az egész napos hányás, minden kijött, még egy korty viz is. Citromos illoolajat szagolgattam vagy erős gyümölcsös illatosítókat. Cola, citromos fagyi, egy ideig jo lesz, aztán ezektől is rosszul voltam. Most leszek nemsoká 16 hetes. Reggel hányok, aztán napközbe vagy jól vagyok vagy nem. Én állandoan elszédülök ha sokáig egy helyben állok vagy megyek. Sokat kell ülnöm.
2015. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jajj borzaszto volt ezeket olvasni;(kitartas lanyok!!!!Én szemely szerint csak félek h hanyni fogok. 7+3 hetes vagyok, eddig csak emelyegtem.ropit ragcsalok ha faj a gyomrom de sok mindenre ra se tudok mar nezni.csak levest kivanom!a cola nekem is bevalt.tenyleg kitartas!!!
2015. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én harmadjára várok babát és nálam harmadjára is ugyanaz...ami segített az a gyömbéres tea, néha a filter szagolgatása is segít, ideig óráig, pl. amíg lefő a tea. De az sem jó forrón. Napi hat csészével ittam és használt, de nem mindegy melyik, ki kell tapasztalni, nekem az vált be, ami nem zöld tea meg ilyenek csak gyömbér és citrom. Bár a zöld teás sem volt rossz, attól sokat jártam a mellékhelységbe.:)
2015. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ma reggel már a sima citromos vizet is kihánytam. Utána legalább jobban lettem, de ez szörnyű :/ Úgy érzem magam mint aki haldoklik.
2015. dec. 30. 20:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Huuu ket hete en is ezzel kuszkodtem. Nem tudtam utcara menni,sot meg depis is lettem,nem akartam kimozdulni. Nagyon rosszul voltam egesz nap. Most is hanyok eleg sokszor,de mar nem egesz nap mint ket hettel ezelott.
2015. dec. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

folyt:

Nekem most a B6 vitamin valt be. Megnyugtatja a gyomromat es kozel sem vagyok olyan rosszul mint elotte. Valamint a jeges kola. Neha egy mentolos rago. Sajnos mast en sem tudok irni,kitartast kivanok nektek is. :)

Ja,amugy most vagyok 8+4 hetes.

2015. dec. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jaj kèrdező, teljesen átérzem!

Én is úgy éreztem magam, mint aki haldoklik.

De! Jobb lesz, bár ezt most talán nem hiszed el. Én se hittem, azt hittem, meghalok. :)

Támogatlak, ha kell! :)

3-as voltam

2016. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!