Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A semmire gyereket szülni,...

A semmire gyereket szülni, mégis mit gondolnak ezek a nők?

Figyelt kérdés

Egy távoli rokonom (édesanyám unokatestvérének a lánya) teherbe esett. Állitja, hogy ők védekeztek de én megmondom őszíntén, hogy nem hiszek neki. 21 éves és mivel vidéken élnek nem talál munkát, édesanyám többször felajánlotta, hogy költözön hozzá (Budapestre) de a lány nem akar a párja nélkül, anya meg nem szeretné ha a fiú is oda költözne mert nemismeri és a lakás is kicsi. Talán fél hogy a külön töltött idő alatt, a fiú megcsalná vagy elhagyná ezért inkább ott marad "őrizni".

A fiú dolgozik, bár nem keres túl jól és mivel a szüleinél élnek a fizetése egy részét le kell adnia, alig marad valami..

Nekem van egy másfél éves lányom, amit tudok oda adok nekik, de már ez nem elég nekik és két naponta hiv vagy ír, hogy tudnék e ezt meg venni és leküldeni neki.

Sanjos tegnap már nem tudttam magam visszafogni és elmondtam neki hogy én 10 év munkaviszony szültem a gyerekem, mert én valóban védekeztem! És nem azért adtam a lányom egy évesen bölcsibe és mentem vissza dolgozni, hogy őket eltartsam ... stb

Szóval most én lettem az akit mindenki utál, mert hogy beszélhetek így vele, hísz terhes!

Most komoly mit járhat az ilyen emberek fejébe? Nem gondolkoznak, hogy mi lesz 1-5-10 év múlva? Vagy télen, ha nem kapnak ingyen tűzifát az önkormányzattól?


2016. márc. 3. 12:29
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom mit gondolnak, de nem is érdekel.


Nem kötelességed eltartani meg elhalmozni őket cuccokkal. Ezt megmondtad neki, jól tetted, innentől te se foglalkozzál vele, mint gondol.

2016. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
60%

"Édesanyám többször felajánlotta, hogy költözön hozzá (Budapestre) de a lány nem akar a párja nélkül, anya meg nem szeretné ha a fiú is oda költözne mert nemismeri és a lakás is kicsi. Talán fél hogy a külön töltött idő alatt, a fiú megcsalná vagy elhagyná ezért inkább ott marad "őrizni" "


Azért ez durva, hogy egy becsúszott gyereket felvállal két ember, aki próbál családként élni valahogy, és ti azt mondjátok, hogy ott marad őrizni??? A pici mellett úgysem fog dolgozni, terhesen Pesten sem találna munkát (meg mindegy is lenne, úgyis csak gyest kap majd), és elvárnátok, hogy tulajdonképpen hagyja el a párját? Érdekes felfogás.


A másik: nővérem 19 évesen szült ikreket, 0 munkatapasztalattal, egy léhűtő embernek, albérletbe. Most 15 évesek lassan a csajok, tesómnak van egy rendes férje, (hiteles) házuk, és még egy 8 éves gyerekük. Mindketten dolgoznak, és megélnek normális színvonalon.


Megértelek, mert én is 10 év munkaviszony után, stabil házasságba, saját (hiteles) házba, 2 (hitelmentes) kocsival vállaltam babát.

De az élet nem fehér, vagy fekete. Vagy talán el kellene vetetnie, mert nincs munkája? Nem tudhatod, mi lesz 5-10 év múlva. Lehet, jobban fognak élni, mint ti...


Szerintem azzal volt a baj, amilyen stílusban beszéltél. A véleményedet elmondhatod kultúráltan is.

2016. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ne kuldj nekik semmit! Az legyen az o problemajuk. De Te sem buszkelkedhetsz tulsagosan a 10 ev munkaviszonyoddal, ha visszakenyszerultel a munkaba. Gondolom te sem azert szultel, hogy az egy eves picidet bedugd egy evesen a bolcsibe, nem?:) Masok szemeben a szalkat..? Vagy, hogy is van ez?
2016. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az életükhöz semmi közöm nem lenne, akkor se ha rokon.. Másrészt adj nekik azt, amit tudsz, nincsen rá szükségetek, de semmivel se többet.

A véleményedet pedig az írásod után gondolom nem kulturáltan közölted, így valószínű ez a baj.


MAjd túlteszik magukat rajta, az pedig nem kifogás, hogy "de hát terhes". Azért mert valaki terhes, még nem porcelánbaba.


Szóval ne adj nekik semmi egyebet, csak amire nektek otthon már nincsen szükségetek..bár azt is meggondolnám, hogy odaadom-e..

2016. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
0%

21 éves vagyok és terhes. Nincs 10 év munkaviszonyom, csak kettő, de semmit nem kértem senkitől, mindent én vettem meg a gyerekemnek, és nem turkálós, használt cuccokat. Az én rokonaim szintén ezt mondják, hogy ilyen fiatalon csak a semmire lehet szülni, pedig ez nem így van. Már csak hetek vannak a szülésig, de még mindig dolgozom, igaz már itthonról.


A rokonod valóban felelőtlen, a helyében én nem tartottam volna meg a babát, nem vagy köteles segíteni nekik, csak ha te szeretnél. És mérhetetlenül nagy pofátlanság, hogy hívogat mit küld neki. Én megszakítanám a kapcsolatot, nem neked szül, magának oldja meg, ahogy a normális emberek szokták. Olyan kapcsolatba szülni meg régen rossz ahol nincs bizalom.

2016. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Ideges vagyok, mert az elején bár felelötlennek tartottam mégis próbáltam segíteni. És most én vagyok a rossz!

Természetesen nem most ajánlotta fel édesanyám azt a lehetöséget, hogy költözzön hozzá. Mikor 18 éves befejezte a középiskolát és elkezdett munkát keresni, láttuk, hogy valóban nehéz így kb. 2 havonta hívta, még munkát is talált neki..

Nekünk nem kenyérre kell a pénz, nem azért mentem visza (4órába) dolgozni. De sajnos nehéz megtartani egy jó munkahelyet...

2016. márc. 3. 12:53
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
De ne foglalkozz velük...
2016. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs hogy lehet ilyen felelőtlen módon gyermeket vállalni és sem értettem soha,hogy ha neki és a gyereke apjának nincs miből nevelni gyereket akkor valaki miért vállal .Mert valakinek el kell tartania .Ezekre mondják hogy segélyre szülnek
2016. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
31%

Hihetetlenek vagytok...

Én is 21 éves vagyok és 1 év munkaviszonyom van mert két sulit is elvégeztem.

14 hetes kismama vagyok a párom velem él ő se keres nagyon sokat de nem is minimál bérét gürizik másod állást is vállalt hogy eltudjon tartani minket minden tiszteletem az övé!

egy percig sem fordult meg a fejünkbe hogy elvetetnénk a picit a pénz miatt

Ha a legnagyobb szegénységbe is de felfogjuk nevelni tisztességesen tudom mivel jár egy baba és vállaljuk!

a mi családunk a kezdetektől össze fogtak értünk és nem könyörögtünk nekik nálunk a család az első ott segíttünk egymásnak ahol tudunk nem kell kuncsorognunk segíttenek maguktól is mert szeretjük egymást pedig nem vagyunk jómodú család.

2016. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
21%

ja és azt még elfelejtettem írni hogy a ti adótokból a mi gyermekünk nem fog jól lakni mert nem tartunk semmiféle segélyre se igényt!

amúgy meg azzal nincs bajotok hogy a migránsoknak minden megjár de a magyar babáktól sajnáljátok a segélyt?

2016. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!