Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 évesen nem tervezett...

19 évesen nem tervezett terhesség?

Figyelt kérdés

Úgyhogy még nem fejeztem be az iskolát? Most érettségizek, és utána még egy 2 éves okj-t el szerettem volna végezni.

Amúgy még egyáltalán nem biztos, holnap veszek tesztet.

A barátom 20 éves, másfél éve vagyunk együtt és ő már dolgozik, de természetesen még otthon lakik. Mellettem állna ez biztos, ahogy a szüleink is, de nem tudom, mennyire tudnánk ketten eltartani magunkat.


2016. márc. 5. 00:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Amúgy én nem pontoztam senkit, véleményt kérdeztem, szóval ok, csak hát el lehet mondani normális stílusban is, de nem számít.

Önzőség vagy sem, én nem tudnák elvetetni egy gyereket. Még csak a barátommal beszéltem, ő se szeretné az abortuszt. Anyukámmal és a nevelőapámmal élek, anyukám biztos mellettem állna.


Na de ma teszteltem, negatív lett. Majd pár nap múlva csinálok még egyet.

2016. márc. 6. 11:46
 12/16 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat!:)
2016. márc. 6. 11:46
 13/16 curáku ***** válasza:

Akkor minek kérdeztél? "Én nem tudnék elvetetni egy gyereket."


Nem igazán értem, hogy akkor mi szükség van a véleményünkre, mivel fentebbi állításod felülír mindent.

2016. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Mért írna felül mindent? A te véleményed is érdekelt, elolvastam, és természetesen én is úgy terveztem, hogy először végzettség, utána munka stb stb majd valamikor gyerek. De ha esetleg terhes lennék, akkor nem vetetném el, ennyi. Nem vagyok abortusz ellenes, aki úgy érzi, hogy ez a helyes megoldás csinálja.

A legelső válasz, amit tényleg nem találok hasznosnak (de azt se pontoztam). Utána legalább leírta rendesebben, bár azzal se értek egyet, de ha véleményt kérdezek számolok azzal is, hogy lesznek akik mást gondolnak.

Amúgy ha elvetetem az is tönkre tesz egy-két életet, úgy gondolom. Az önzőséget nem értem. Ha meg se adom neki az esélyt, hanem először karriert szeretnék, és nem akarom, hogy "tönkre tegye az életem" az nem lenne önzőség? Na mindegy ezt több szempontból is lehet nézni.

Régen természetes volt, hogy 20 éves koruk előtt szültek a nők. Azok, mért lettek volna kevésbé gyerekesek ennyi idősen? Anyukám is 18 évesen férjhez ment, 19 évesen szülte az idősebbik nővéremet. Jó, hát az anyagi helyzetek jobbak voltak, értem, hogy most azért nem szülnek többnyire ilyen korán, de nem az érettlenség miatt elsősorban.

2016. márc. 6. 20:19
 15/16 anonim ***** válasza:
igen lehet tervezett és nem tervezet terhesség 13 éves kortol-22 éveskorig. igen 1960-1990-1970-1980 években is szültek 14-15-16-18-17-19 évesen fiatalon.házasság jobb élet volt
2023. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ironikus, hogy ma írtál, hisz ma tudtam meg, hogy a 4. inszeminációnk se sikerült így 2 év sikertelen próbálkozás után. :/
2023. okt. 17. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!