Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémia ismétlődése - erről a...

Toxémia ismétlődése - erről a speciális esetről van valakinek információja?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha az első terhesség toxémiás, akkor kisebb az esély az ismétlődésnek, ha ugyanazon apától származik a következő gyermek, mert a szervezet megszokja a férfi génállományát és már nem védekezik ellene.

De mi a helyzet akkor, ha nem végighordott terhességről van szó?

Esetemben például az első terhességem toxémiás volt, majd másik kapcsolatban estem újra teherbe, de sajnos fejlődési rendellenesség miatt 13 hetesen meg kellett szakítani.

Vajon ennyi idő elég volt ahhoz, hogy a szervezetem hozzászokjon a párom génállományához és a következő babánál ne alakuljon ki toxémia?


2016. márc. 7. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a harmadik terhességnél lett toxémia, Ugyan az az apa.
2016. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom, hogy garancia nincs semmire... a kérdés pusztán elméleti....
2016. márc. 7. 14:25
 3/3 anonim válasza:
Érdemesebb elvégeztetni majd a 12. héten egy toxémia szűrést (Rózsakert medical center). Nagyon drága, de életet menthet. Alacsony dózisú aspirin protecttel ugyanis jó eséllyel elkerülhető ez az életveszélyes állapot. Csak időben kell elkezdeni a gyógyszert.
2016. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!