Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Maganorvos vagy SZTK? Miert?

Maganorvos vagy SZTK? Miert?

Figyelt kérdés
Ti miert vakasztottatok azt amelyiket?
2016. márc. 13. 09:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Maganorvos.

Időpontra hívott és sosem volt késés. Minden kérdést megválaszolt részletesen, még a legnagyobb baromsagomat is normálisan kezelte. Bármikor, bármivel fordulhattam hozzá. Biztonságot adott és jó volt, hogy nem minden alkalommal más vizsgált.

2016. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Sztk:

Ha első osztàlyú ellàtàst kapok,akkor a tb-n kìvül miért fizetnék még plussz szàzezreket?

Nyilvàn màs kérdés lenne,ha nem talàlok jó orvost vagy bunkòk lennének az orvosok,de nem azok.

Pl: baràtnőm pcos- ir-es ő fizet a nődokijànak havonta amikor megy + az endokrinologusnak is

Nekem meg ingyen van a nődoki,aki nem mellesleg endokrinologus szakember.


Szerintem én jàrtam jobban. Minden alkalommal megnéz uh-al,hogy oké-e odabennt minden, minimum havonta küld vérvételre. Nagyon alapos mindenben. Lehet tőle kérdezni, szivesen vàlaszol,elmagyaràzza amit kell. 100%-ig meg vagyok elégedve.

Az előző babàval màs orszàgrészben laktunk,de ugyanìgy meg voltam elégedve.

2016. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Kedves első 2# vagyok. Ezt honnan veszi minden magàndokihoz jàró,hogy az sztk-s rendelésen mindig màs vizsgàl???


Sosem vizsgàlt meg màs,csak a sajàt dokim és sztk-s rendelésre jàrok. Az első szülésem előtt volt olyan,hogy az ügyeletes doki vagy a főorvos nézett meg,mert az első babàm nagyobb volt, ìgy a dokim kért màsodvéleményt,hogy biztos legyen benne,hogy meg tudom szülni.

Több szem többet làt alapon. És ezért 2 doki volt bennt velem a szülőszobàn végig,nehogy baj legyen. De szerencsére nem is lett.

2016. márc. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

En elsosorban azert mentem vegul maganorvoshoz (mar terhesseg elott), mert gyorsabb es kenyelmesebb.

Az sztk-ban is mindig ugyanahhoz az orvoshoz jartam, mert jo orvos es mindent megcsinalt, nem kapkodta el a rendeles csak azert, mert sztk-s (van olyan is). A rendelo is kulturalt volt, azzal sem volt gondom.

Amikor meg diak voltam, akkor volt idom delutan 2-3 orat ulni ott, mert hiaba adtak idopontot, sajnos sokszor akkor is ennyi volt a varakozasi ido.

Viszont amikor mar dolgoztam, ez nem fert bele. Szombaton rendeles nincs, hetkoznap munka utan nem ertem oda. Egyszer kertem idopontot az ebedidomben, megbeszeltem munkahelyen, hogy kicsit kesobb jovok vissza ebedrol, de maradok estig bent csereben.

Ket orat ultem ott es vartam, majd feladtam es visszamentem dolgozni. Ezutan mar kerestem magandendelot, mert ott este 8-ig volt rendeles bizonyos napokon. Igy is elofordul csuszas, de max 15 perc.

Mivel az orvos is bevalt, igy terhesen sem mentem vissza sztk-ba.


Egyebkent mindket helyen meg kell talalni a jo orvost, mert maganrendelesen sem mindegyik jo, ahogyan sztk-ban sem. Mielott ugyanhhoz az orvoshoz jartam az sztk-ban belefutottam egy masikba, aki annyira bunko volt, hogy leirhatatlan. 18 eves voltam, akkor koltoztem kollegiumba, kb ket hettel kesobb osszeszedtem eletem elso gombas fertozeset. Valoszinuleg a wc-n, mert akkor szexualis kapcsolatok nem is volt mar fel eve. Teljesen ketsegbe voltam esve, kb semmilyen ellatast nem kaptam, sem gyogyszert, sem kremet, kb ket percet voltam a rendeloben es rohogve azzal eresztett utnak az orvos, hogy legkozelebb huzzunk gumit, ez meg majd elmulik egyszer. Kb a siras hataran voltam es jott a hetvege. Vegul az unokatestveremet hivtam fel, aki szuleszeten dolgozott es o intezett nekem orvost meg aznap delutan. Az a doki kiakadt, hogy ezzel igy elengedett egy masik orvos es nagyon eros gyogyszert, kremet irt fel, mert a helyzet tenyleg borzalmas volt.

Utana en kitarto voltam, visszamentem ugyanabba az sztk-ba, csak kerultem a korabban megismert orvosnak a rendeleset, igy talaltam meg vegul a jot.


De voltam meregdragan dolgozo sztarorvosnal is maganrendelesen, aki futoszalagon vizsgalt, sokat kellett varni es egyaltalan nem volt alapos, egy kerdesemre sem kaptam valaszt. Akkor tehes voltam, panaszom volt es a sjaat orvosom nem rendelt szabadsag miatt, ezert mentem ehhez az orvoshoz, aki elvileg nagyon jo. Gyakorlatilag egy kalap k.kit nem ert, hogy odamentem. Lehet, hogy csak rossz napja volt, de ettol fuggetlenul 2x annyit kert, mint altalaban egy fovarosi nogyogyasz.

2016. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Nyilván tapasztalatból beszél, kedves második??? Nálunk több orvos is rendel az sztkban és a recepció nem ad ki információt arról, hogy épp ki van. Amíg nem találtam rá a saját orvosomra, meg jóval a terhesség előtt, bizony kétszer sem sikerült ugyanahhoz az orvoshoz kerülni
2016. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Első gyerenél mindent magánban intéztünk, most másodiknál költözés miatt "csóróbbak" vagyunk, gondoltam, amin lehet spórolok, dokihoz magánrendelésre járok, de uh-okra, laborra, meg a ctg-k felére államiba. Lehet nekem nincs szerencsém, de szinte mindenhol bunkók, arrogánsak, néhány kivétel azért volt, de ha vállalnék még gyereket (nem fogok), akkor be nem tenném többet a lábam sztk-ba. Budapest, budai kerület egyébként.
2016. márc. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség előtt magándokihoz jártam. Most terhesség alatt az SZTK-shoz. Lehet, hogy furcsa, de az elején problémásabb volt a terhességem, és kéthetente kellett járnom, most már elég havonta.

Nálunk az SZTK-ban mindig ugyanahhoz az orvoshoz kerülsz, és a következő vizsgálatra időpontot is ad. Nagyon jó az SZTK-s dokim. Nálunk 4 SZTK-s doki rendel, és választhattam közülük, nem volt probléma belőle.


Igaziból nem az a lényeg, hogy SZTK-s vagy magán, hanem az, hogy jó orvos legyen. Én a helyedben ez alapján döntenék. Ja igen, és nálunk az SZTK felszereltsége hihetetlenül jó, minden fajta gépük-eszközük van, és azokból is modern. A fájásmérésre is mehetek majd oda. :) Így nekem kényelmes.

2016. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
En eddig sztkba jartam egy bunko dokihoz, aki viszont jo szakember. Nalunk is mindig ugyanoda irjak be az embert (Pecs). DE most h terhes vagyok ugy erzem kicsit alaposabbanak kene lennie, pl elmentem hozza az 5. heten, mert volt mar vetelesem es csak a 12dikre hivott vissza, no de emg az embriot se lattuk, csak a szikholyag volt sejtheto!! A masik, hogy neki nincs UH gepe, arra mindig plusz idopont kell aztan megint egy masik, hogy megnezze a leletet... Szoval osszvissz egy ilyen procedura 3 bejelentkezes... Kerdezni se tudok tole sajnos, mert kb lecsesz h miert merek kerdezni! Arra gondoltam valtok sztks orvost... Azt nem tudom, hogy lehet e egyszerre maganba es sztkba is jarni? Magan mellett nekem ez a sok bejelentkezes elkerulese is szol... De viszont azt a penzt kolthetnem a babara is, no meg a szules ara, szerintem az ugyeletes orcos is orvos es le tud vezetni egy szulest, nem?!
2016. márc. 13. 10:09
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Én sztk-ba járok terhes szakrendelésre és ultrahangra, bár a genetikai ultrahangot és a kombinált teszthez szükséges ultrahangot magánban csináltattam, plusz a 4d lesz még. Tökéletesen meg vagyok elégedve a szakrendeléssel, itt nálunk minden orvos nagyon jó, odafigyelnek a kismamákra akkor is, ha nem pénzelik őket. Eleinte 2 hetente jártam, akkor volt úgy, hogy nem mindig ugyanaz a doki vizsgált, viszont most lett egy állandó orvos a terhes szakrendelésen és már két hónapja mindig ő vizsgál. Összesen csak annyi hátrányom van a fizetős kismamákhoz képest, hogy én szakrendelésen soha nem kapok képet az ultrahangon, de igazából ez a legkevesebb. Szülésznőt sem fogok fogadni, mert itt minden szülésznő nagyon profi, bárkihez kerülök, jó kezekben leszek.
2016. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

7. válaszoló vagyok.

"Azt nem tudom, hogy lehet e egyszerre maganba es sztkba is jarni?"


Igen, nyugodtan lehet. Az SZTK-s ellátás alapból jár, míg a magánba akkor mész, amikor akarsz. Viszont amikor elmész a magándokidhoz, feltétlenül kérdezz rá, hogy a 12. heti uh-t meg tudja-e csinálni. Az nem minden típusú UH géppel végezhető.

És az SZTK-s dokik között is válthatsz nyugodtan.

2016. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!