Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6. hetes terhes vagyok fel...

Szandrus1988 kérdése:

6. hetes terhes vagyok fel vagyok fázva és nem tudom mit csináljak. Tegnap voltam nőgyógyászaton és mondtam a dr-nőnek hogy fel vagyok fázva de azt mondta nem szedhetek semmit. Nagyon rossz szerintetek szedhetek tőzeg áfonyát?

Figyelt kérdés

2016. márc. 17. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
pedig a felfázás veszélyes. én vesemedence gyulladást kaptam, pedig csak egy sima felfázásnak indult. én elmennék egy másik orvoshoz is, vannak olyan antibiotikumok amiket terhesen is szedhetsz.
2016. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igyál nagyon sok folyadékot, gőzöld meg kamillás vízzel az alsó részed. Én is felkeresnék azért másik orvost.
2016. márc. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj másik orvoshoz, mert igenis VAN olyan gyógyszer, amit lehet szedni terhesen is. Én kb. 10 hetesen voltam felfázva, és a dokim írt fel olyan antibiotikumot, amit terhesen is lehet szedni.
2016. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy felfázás? Csak mert én mikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok, szentül meg voltam győződve, hogy húgyúti fertőzést kaptam, mert ugyanazt éreztem, a terhesség fel se merült bennem.

Szerintem, ha vizelet vizsgálat kimutatja, akkor urológus ad rá biztos valamit.

2016. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Menj el egy normális orvoshoz, aki csinál vizelettenyésztést és ha van baktérium, akkor arra ír fel antibiotikumot.

Olyan nincs, hogy valaki azért, mert terhes, nem szedhet semmit. Ha nem muszáj, akkor persze, nem írnak fel semmit, de ha indokolt, akkor igen, muszáj. Ugyanis egy kezeletlen fertőzés, gyulladás nagyobb baj, mintha szed az illető olyan gyógyszert, ami megszünteti a problémát és esetlegesen terhesen is lehet szedni.

Arról nem is beszélve, hogy egy kezeletlen húgyúti fertőzés könnyen vesemedence gyulladást okozhat.

2016. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ma vettem tőzeg áfonyát és egy kicsit jobb de felkeresek egy másik dokit
2016. márc. 17. 19:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia én felfazos vagyok nekem javasoltak tegyek sot a vízbe az nagyon jó volt rá.
2016. márc. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A sós fürdő tényleg jó, de terhesen nem tudom, hogy nem okoz-e valamilyen ártalmat, mivel a magzat még nem védett a fertőzésekkel szemben, így egy kádas fürdőzésből könnyen lehet baj, akármennyire takarítasz. Illetve előrehaladottabban pl 7-8. hónapban könnyen okozhat a meleg víz koraszülést, de azt nem tudom, hogy egyszeri alkalom mennyire ártalmas, gyógynövényes teákat szerintem ihatsz nyugodtan pl a tőzegáfonyás nagyon jó rá, de kamilla tea is jó.
2016. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!