Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket is zavarnak az "olyan...

Titeket is zavarnak az "olyan nagy vagy már! " és hasonló megjegyzések?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam apámmal, és az első amit mondott, az volt hogy "jaj milyen nagy vagy már!". És mások is, ilyeneket kérdeznek, hogy megfoghatják-e a hasam, meg hogy felemelném-e a póló, hogy jobban lássák a hasam, vagy ilyeneket mondanak, hogy "hú de nagy hasad van, biztos csak egy van bent?"

18 hetes vagyok, és szerintem ahhoz képest még nem is vagyok "nagy" egyáltalán. Még 3 kilóval kevesebb vagyok mint a 4. héten (10 kilót fogytam a hányás miatt az elején).

Annyira zavarnak ezek a megjegyzések... Már nem is szívesen megyek emberek közé, mert úgy érzem mindenki a hasam bámulja. Próbálom takargatni bő ruhákkal, pulcsikkal, de már nem nagyon megy...

Ti is kaptok ilyen megjegyzéseket vagy csak az én ismerőseim ilyenek?

18hkm


2016. márc. 17. 15:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor elég bunkó emberekkel lehetsz körülvéve...Nekem egyxik terhességem alatt sem nyúlkált egy ismerősöm sem a hasamhoz kérés nélkül, olyat meg, hogy húzzam fel a pólóm, még nem is hallottam...

Egyedül a kozmetikusom kérte meg, hogy tapizhassa (30 hét körül), megengedtem neki, de végül annyira irritált, hogy szóltam, fejezze be azonnal.

Amúgy érdekes ez a hozzáállás, talán a hormonok is okozzák, ki hogy viszonyul a testének változásához. AZ elsőnél nem zavart, sőt büszke voltam a pocimra - kicsi volt, hatodik hónapig a kutya nem vette észre. A másodiknál (szintén kicsi volt és ugyanúgy keveset is híztam), viszont folyton takargattam, ronda dagadtnak láttam magam végig.

Küldd el a búsba, aki megjegyzéseket tesz, és mondd meg, hogy szerinted pont úgy nézel ki, ahogyan egy várandós nőnek illik kinéznie. Abba fogják hagyni a megjegyzéseket.

2016. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem imponálni akarnak, mert azt hiszik annak örülsz, ha nő a hasad!

Nekem most második babánál folyton azt hallgatom, hogy "júj de kicsi a hasad!" "Ohhh nem is nagy a hasad!" vagy "nem is nőtt a hasad mióta legutóbb láttalak!"

Én ezeken csak röhögni tudok:-D

A hasam körfogata pontosan ugyanannyi mint az elsőnél (még talán 1-2 cmrel nagyobb: 104 cm a 32.héten,?173/60 al kezdtem és eddig 10 kgot híztam). Szerintem teljesen normális, arányos a pocakom.

Aki mondta nekem pl.legutóbb ő vagy 80kgról indított. Persze, hogy nagyobb a haskörfogata, de könyörgöm ez neki nem logikus??

Furák néha az emberek. Semmi sem jó nekik úgy, ahogy van..

2016. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!