Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma teszteltem pozitívat!...

Ma teszteltem pozitívat! Milyen vitaminokat vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma teszteltem pozitívat, de mivel még csak a 4.hétben vagyok, a nőgyógyászomtól 2hét múlvára kaptam időpontot. Addig is szeretnék valami vitaminokat szedni, de első baba, és nem tudom, h hogy megy ez...

Milyen vitaminokat tudtok ajánlani? Folsavat is szeretnék venni külön. Abból milyen kell, hány mg-os? Kell még emellett valami?


Köszi a válaszokat :)



2016. márc. 23. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én terhes vitamint vennék. A folsav mellé mindenképp kell vasat is venni, mert az segít felszívódni. Jó a C vitamin és a magnézium is. Amennyi erővel megveszed ezeket külön-külön, megveheted egybe is.


Elevit, Femibion, vagy a Czeizel féle terhes vitamin.

2016. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
nem kell külön folsav. veszel magzatvédő vitamint elevit gravida femibion teljesen mindegy, azokban van folsav. Ezeken felül semmire nincs szükséged, maximum egy kis magnéziumra ha görcsölsz vagy keményedsz. De azt csak szükségképpen.
2016. márc. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Terhesvitmin (én a Gravidát mondanám, de sokaknak hányingerük van tőle) plusz folsav, ez igenis kell külön, mert anno én hónapok óta szedtem a vitamint, mire terhes lettem, mégis baj lett a kevés folsav miatt, szóval szedj csak, nem fog ártani, fejlődési rendellenességek esélyét csökkenti. Mellette ha hányingeres lennél a B6-vitamin is jól jön.
2016. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Elevit, Hipp natal, Gravida, Femibion, Eurovit. Nekem ajánlotta a doki a Folsavat és magnéziumot is, mert görcsöltem, de erről beszélj a nőgyógyászoddal.
2016. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Anno megkérdeztem az orvosomat a terhesvitaminokról. Mondta, hogy ha ragaszkodom hozzá, felőle vegyek, de kiegyensúlyozott táplálkozás mellett felesleges. Folsavat természetesen javasolta, de mint mondta, ha bármilyen más vitaminból hiányom van, azt a vérvétel úgyis kimutatja és akkor célzottan pótolhatom.


Folsavon kívül mást nem szedtem (C vitamint is csak az élénkítő hatása miatt) és minden véreredményem tökéletes volt.


Sőt, szülés alatt komplikáció miatt rengeteg vért vesztettem. 3 nappal később, felöltözve, a zárójelentésre várva közölte az ügyeletes orvos, hogy vérátömlesztésre van szükségem. Előtte 2 órával vették ki a kanült. Felszívtam magam, felhívtam a saját orvosomat, hogy tököm tele a tűkkel, mennék haza, a leleteim ismeretében feltétlenül kell a transzfúzió, vagy szájon át szedhető vas is jó lesz?

Mondta, hogy az is jó, csak pár héttel tovább tart a vér visszatermelődése, de bajom nem lesz tőle. Így némi vita és "saját felelősségre a kezelést elutasítom" papír aláírása után távoztam a kórházból. Az orvosomnak igaza lett, még ma is élek :)

2016. márc. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél kismamavitamint, nem kell mellé más, nagyjából mindegyik ugyanazt tudja.
2016. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratulálok! :) Folsavra épp most van a legnagyobb szükséged, mert az első 8-12 hétig zajlanak le azok a folyamatok, amelyekhez nagyon jól jön. Ehhez a Femibion 800 is jó, amiben több a folsav, nem kell külön venni. Sajnos saját véleményt nem tudok mondani róla, mert nekem később derült ki a terhességem.

Nagyjából az összes vitamin ugyan azt tudja, itt megtalálod, hogy melyik mit tartalmaz: gyogyszereszvalaszol.blogspot.hu/2012/02/terhesvitaminok-osszehasonlitasa.html?m=1

Személy szerint a Gravidát használtam, az eredményeim jók voltak végig.

Egy jó tanács: sokan rémisztgetni fognak, ha szeded, óriásbébid születik, de ez nem igaz. Végig szedtem és 3090 gramm lett a kislányom 41 hétre.

2016. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Gratula!

Amikor gravidát szedtem, volt otthon a férjemnek jutavit vitamin készítmény. Kíváncsiságból összehasonlítottam a tájékoztatón szereplő adatokat. Mit nem mondja, szinte nem volt eltérés semmiben. Egy két érték minimálisan más volt. De semmi fajta vitaminnal, ásványi anyaggal nem volt gazdagabb a gravida. Csak a másik felébe került.

2016. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én most Femibiont kezdtem szedni, mert olyan jól hangzik a neve :) De szerintem is édes mindegy hogy hívják, ugyanazt tudja és szerintem a mai világban, ahol fogalmunk sincs honnan van az étel és mennyi a valós vitamin és miegymás tartalom, kellene a plusz.
2016. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sima multivitamin+folsav
2016. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!