Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet megállni, hogy...

Hogyan lehet megállni, hogy ha vérzel terhesen, akkor ne rohanj be a kórházba? és főleg, hogy ne legyél ideges, ne aggódj!

Figyelt kérdés

hematómám van, tudom, hogy miért vérezgetek. sokszor voltam orvosnál, uh-on, mondták is, hogy tele vagyok, ki fog jönni, ne ijedjek meg. igazából feküdnöm se kell, mert a méhszájamnál van már.

most pisilés után a papíron megint volt egy kis véres nyák, kezem-lábam remeg, szívem szerint mennék, de tudom, hogy felesleges és talán nem is örülnének, ha egyszer közöltél, hogy emiatt ne aggódjak (kb 10x voltam rohantam már be emiatt).

tényleg nem az a kérdésem, hogy menjek-e, hanem hogyan lehet nyugodtan itthon pihenni ilyenkor??? egyszerűen nem tudok, fél percenként nézem a bugyim, 2 percenként megyek pisilni, remegek... :(

baba mocorog azóta, szerintem már ő is kivan tőlem :D



2016. márc. 29. 20:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Én akkor is bemennék. Pont nem érdekelne hogy ki mit szól. Azért vannak ott hogy megnézzenek! Szerintem nyugodtan menny be!
2016. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig vérezgettem-barnáztam hematóma miatt, én egyszerűen lerendeztem magamban, hofy nem tudok mit tenni, ha éketképes a babó megmarad, ha nem, akkor tehetek bármit, én is az elején mentem a dokihoz, rengeteg uh-on voltam, de miután megvolt a diagnózis már én se mentem extrában, de mégis ideges voltam nagyon. Szerencsére elmúlt, már 40 hetes múltam.
2016. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beindult a szülésem tágulási vérzésem volt és gyenge, rendszertelen fájásaim. Én tudtam, hogy tágulási vérzés de 5 percenként jutott az eszembe, hogy mi van akkor, ha mégis baj van. Hát a 3. ilyen gondolat után inkább azt mondtam jobb lesz a közérzetem, ha egy orvos mondja ki, hogy tágulási vérzésem van. Utána nyugodtan még hazamentem és rendszeres 5 percesekkel mentem vissza.

Szóval én úgy vagyok vele legalább a saját megnyugtatásomra bemennék ebben a helyzetben is.

2016. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

hú 2es, irigyellek, hogy már túl vagy ezen :)

hogy tudtad magaddal megdumálni?

nekem is ide kéne valahogy eljutnom. értem, hogy miért írják sokan, hogy akkor is bemennének, na de nyilván nem tudják milyen ez. 6 hete tart... tegye mindenki a szívére a kezét és úgy mondja, hogy akkor is bemenne heteken keresztül minden nap!


tényleg köszönöm kettes, hogy a kérdésre válaszoltál :)

2016. márc. 29. 21:18
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Én is mennék ha úgy érezném. Igy van az a dolguk hogy meg nézzenek. Én is egyszer kételkedtem hogy most mennem kellett volna vagy sem más dolog volt nem vérzés. Végül el mentem montam a dokinak, hogy lehet hogy én fújom fel a dolgot és nem is kellett volna jönni. Erre a doki lecsesztett és azt mondta ha ugy gondolja hogy valami nincs rendben vagy csak kérdése vsn akkor is jöjjön. Még a kis könyvembe is bele irta. Pedig nem magán doki volt és soha egy fillért se adtam neki. Ez a feladatunk. Ha aggódsz, kézelkedsz hát menj! A baba a legfontosabb!
2016. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

nehéz megfogalmazni, ezek szerint nem sikerült :)


tudom, hogy nem kell bemennem, tudom, hogy a hematóma miatt van, pontosan elmondták, hogy milyen színű-állagú normális, nekem belefér.


de mégis, ennek ellenére, tiszta ideg vagyok. mindenhol azt írják, hogy terhesen semmilyen vérzés nem normális, stb, már beleégett a fejembe, most még ti is ezt írjátok, ezért vagyok ideges, na meg persze aggódom a kicsiért.


tényleg arra szerettem volna választ kapni, hogy hogyan lehet nyugodt lenni és nem aggódni. most már még idegesebb vagyok :(

2016. márc. 30. 00:11
 7/18 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nálam is 7 hétig tartott ez az állapot, szép is lett volna minden másnap dokihoz menni. Nekem is azt mondta az orvos, ez így nálam normális ebben az állapotban. Igyekeztem elterelni a gondolataimat, és pozitívan hozzáálni a dologhoz és bíztam a dokiban, aki mindig megnyugtatott, hogy a babó rendben van. (Mondjuk nálam könnyű volt az elterelő hadművelet is, mert a nagyobb gyerek, lakásfelújítás, költözés meg a munkám igencsak lekötötte a figyelmem.)
2016. márc. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Megnyugodni akarsz akkor battyogjál be a kórházba ahányszor úgy érzed,hogy megkell nyugodnod.Mi nem tudjuk Te mitől nyugodnál meg.Lehet azt mondta a doki felesleges mebned,de ha te ugy érzed megnyugtat akkor menj be.Én ilyen kérdést kisem irtam volna,mert értelemszerű,a legjobb nyugtató az orvos.Kit érdekel örülnek-e az a dolguk,hogy megvizsgáljanak.De nekem eszembe nem jutna azon agyalni,hogy mi,nyugtat meg, mert egyértelmű.De ha nem akarsz berohanni akkor maradj otthon idegesen,ami még ártalmasabb mert megnyugodninem tudsz majd.
2016. márc. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ÉN tegnap előtt véreztem kicsit és tegnap is még volt barnázás persze rohantunk be a kórházba, de nekem se hematómám se semmi ami miatt vérezhetnék, na ez az ideg! 16 hetes vagyok, egy babámat már elveszítettem, és én is frászt kapok ha vérzek, eddig 2x volt ilyen ennél a terhességemnél, mindkettőnél rohantam, persze egyiknél sem tudták megmondani miért van... szóval én pláne tiszta ideg vagyok, hogy ha nem látnak semmit akkor miért? Próbálok megnyugodni, de azért baromi nehéz, mikor látom a vért.
2016. márc. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én vettem egy szívhanghallgatót, és azzal csekkoltam mindig a babát.

Az okot tudtam, egy kis leválás volt, tehát azt már nem kellett kideríteni. A lényeg az volt, hogy a baba jól van-e, erre tökéletes a kis gép.

2016. márc. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!