Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem akartok 2. gyereket,...

Ha nem akartok 2. gyereket, mi az oka?

Figyelt kérdés
Történt valami terhesség, szülés alatt, ami visszatart?
2016. márc. 30. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
az az oka, hogy szeretunk nyugodtan, kényelmesen élni.
2016. márc. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
A lustaság.
2016. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Betu ***** válasza:
100%
Gyönyörű terhességem volt egy dolgot leszàmítva (GDM), szülés is nagy élmény volt itt is egy dolgot kivéve, ezeket újra végig csinâlnàm, de tudjuk a hatàrainkat, ebbe nem fér bele még egy baba.
2016. márc. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Q szülésem félrecsúszott. Nem volt hosszú és semmi sérülésem sem lett, de mégis lelkileg nehéz volt, sok olyan dolog történt, ami miatt rettegve gondolok egy újabb szülésre. De két év után férjem unszolására kértem segítséget a nőgyógyászomtól, és talán valami változás elindult bennem, de még hosszú út van előttem.
2016. márc. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Oregseg :D


(na jo nalam meg a ketto belefer, de en harmat azeretnek, de felek, hogy tul oreg leszek... Az elsot 31 evesen szultem.)

2016. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

-nehéz terhesség (nem fizikailag)

-a munkahelyemre nem varnak vissza gyed után

-a férjem kora

-lakásméret

-pénzügyi helyzetünk

-eleve csak egyet terveztünk, többre nincs kapacitás

2016. márc. 31. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Nekem már van kettő és ne értsetek félre, imádom mind a kettőt, de ha újra kezdeném, nem biztos,hogy vállalnék másodikat.

Úgy alakult,hogy anyukám meghalt a szülés előtt, családi cégnél dolgozom, ahol már terhesség közben "kidőlt", aki a helyemen dolgozott, így szinte egyből vissza kellett állnom. Nem 8 órában, de azért dolgozom rendesen. Sokszor úgy érzem az életünk egy nagy rohanás, káosz. A Kicsi 6 hónapos, ezalatt már legalább 3x volt beteg, mivel a Nagy hazahurcol sok mindent az oviból. 3,5 hónapos koráig a hasafájt. A férjemmel alig tudunk normálisan beszélni egy nap, mert amikor hazaér átveszi a gyerekeket, hogy mondjuk össze tudjak dobni egy másnapi ebédet, ha napközben a baba meg a munka miatt nem sikerült. A Nagy dackorszakban van, eléggé nehezen kezelhető, de sajnos türelmetlenebb is vagyok vele, gondolom a fáradságtól. És mindezek mellett, 3. gyerekkén megkaptam ugye apukámat. Náluk tényleg minden háztartási, gyerek körüli munkát anyu csinált, ezt szoktam. Ebből az lett,hogy egy teát alig csinál meg magának. Ezért,ha mondjuk beteg, én megyek gyógyszerért, én ebédeltetem szinte minden nap, járok hozzá mosni stb.

Nem mondom,hogy ezek a dolgok a 2. baba miatt vannak, de sokszor úgy érzem,hogy könnyebb lenne, ha csak egyre kellene figyelni, vele "szaladgálni" dokihoz stb.

2016. márc. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen jelen pillanatban nem érzem, hogy újra akarnám kezdeni. Elég nehezen indultak nálunk a dolgok, rengeteget volt beteg. Most javában tombol a dackorszak. Egyenlőre ennyi elég. Lehet, hogy majd később, ha valamivel könnyebb lesz változik a véleményem, de jelenleg úgy érzem, hogy egy gyermekem van/lesz.
2016. márc. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyet tudunk biztonsággal felnevelni a jelenlegi anyagi helyzetünkben. A páromnak van egy lánya az előző házasságából.
2016. márc. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Sok szülőnek egy is sok, ahogy elnézem. Nem is való több. Nevelni nem tud, max a tv elé ülteti vagy a kezébe nyomja a telót. Engedi, hogy már, 2-3 évesen a fejére nőjön a gyerek.
2016. márc. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!