Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és rosszullét?...

Terhesség és rosszullét? Mennyire jellemző az enyhe rosszullét, a kóros hányás, vagy az, hogy egyáltalán nincs semmi?

Figyelt kérdés
Néha olyanokat olvasok itt gyakorin, hogy valaki heteken keresztül az ágyból se bír kikelni, boltba se bír elmenni. Ilyenkor teljesen bepánikolok, pedig nem is vagyok még terhes. Ráadásul refluxos vagyok (ritkán "jön" elő, de akkor szörnyű), és alacsony a vérnyomásom is. Attól rettegek, tuti én is azok közé tartozok majd, akiknek felkelni se lesz erejük. És ilyenkor törnek rám olyan borzasztó gondolatok, hogy például mi lesz a munkámmal, ha én fel se birok majd kelni. :( Hiszen itt gyakorin nagyon sok kérdező/válaszadó táppénzen van már pár hetes kora óta.
2016. ápr. 2. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos azt nem lehet tudni, hogy nálad lesznek e tünetek. Van akinél előfordul, van akinél semmi gond sincs. Sőt, két terhesség is teljesen eltérő lehet.
2016. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod előre, ráadásul felesleges ezen pörögni úgy, hogy még terhes sem vagy és befolyásolni sem tudod.

Én pl. egyáltalán nem voltam rosszul (se hányinger, se szédülés, se gyengeség), csupán aluszékonyabb lettem az első trimeszterben, de ez nem befolyásolta a munkámat.

2016. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

elsőnél leszakadtak a melleim, a másodiknál hánytam. bármi lehet, sajnos. az alacsony vérnyomás nem baj terhesség alatt, nekem legalábbis jól jött, sose kellett aggódnom.


én amikor végighánytam az első 12 hetet, akkor is vidáman dolgoztam, ebéd után hányás és vissza fogmosás után az irodámba.:) és végig tudtam dolgozni, a császármetszés előtti hétig, szóval ezt sem tudhatod előre, hogy tp-en leszel. (pl. lehet, hogy a te munkahelyed nem szeret csalni)

2016. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindig is alacsony volt a vérnyomásom 90/60 kb,es a gyomrom is érzékeny. Meg voltam győződve, hogy ha terhes leszek végig hányok...

Amikor babám lett egy hétig volt az5.heten telítettség érzésem és gyomorégésem. Hirtelen Nőtt a mellem 2meretet, aztán 6.heten elmúlt minden. Már csak annyi van, hogy aluszékony vagyok, éjjel pedig 4kor kelek általában. És ikrek! Szóval ezt nem tudni előre. Amikor mondtam a dokimnak, hogy baj van... Nem érzek már semmi tünetet, azt válaszolta, hogy szerencsés vagyok. Persze az elején én úgy gondoltam bár hanynek, bármi csak lenne jel...😊 de.most mar nyugodt vagyok es Örülök.

2016. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet ez is, az is. Senki sem tudhatja előre. Nekem a 2. terhességem, az elsővel 2szer voltam rosszul, ebből egyszer hánytam. Ő fiú lett. Most semmi bajom nem volt eddig, egy kóbor szédülés sem, pedig már túl vagyunk a felén, most lányt várunk.
2016. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek is írták, megjósolhatatlan, hogy mi fog nálad előjönni. Én terhesség előtt refluxban (enyhébb változat) és alacsony vérnyomásban is érintett voltam. A reflux nem jelentkezett terhesség alatt (pedig biztosra vettem, hogy erősödni fog), a vérnyomásom viszont okozott problémát. Még alacsonyabb lett, gyakran szédültem, többször el is ájultam pár pillanatra. A legnagyobb változás nálam a szagérzékenység volt, hihetetlenül megerősödött a szaglásom.
2016. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!