Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyakori, h megfojtja a...

Milyen gyakori, h megfojtja a babát a koldokzsinor?

Figyelt kérdés
Nagyon aggodom,egyfolytaban ilyen remalmaim vannak!
2016. ápr. 4. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Úgy tudom, nem tudja megfojtani, hiszen a méhben még nem lélegzik a baba. Az fordul elő nagyon ritkán, hogy a kezére vagy a lábára rátekeredik, és elszorítja a vérkeringést, ez okozhat problémát, de nagyon-nagyon ritkán. Szülésnél is az lehet probléma, ha rátekeredik a babára a köldökzsinór, ilyenkor is a vérkeringés miatt, de mivel ott már folyamatosan figyelik a babát, közbe tudnak avatkozni.

Hány hetes vagy? Próbálj meg nem aggódni, se ezen, se máson, ez nagyon-nagyon ritkán fordul elő.

2016. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem igazán. Baj igazán akkor van, ha csomó lesz a köldökzsinóron, mert akkor nincs oxigén és tápanyag ellátás. De ez sem gyakori egyáltalán. A zsinórba sok baba belegabalyodik, de ettől nem fulladnak meg, hiszen nem szájon át lélegeznek. Az én babámra is rátekeredett a zsinór szülés közben, esett a szívhangja fájásokkor, így császárral fejeztük be a szülés. De ettől nem volt fulladásveszélyben.
2016. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem szó szerint megfolytja a köldökzsinór, ha baj, van. igazából ebből a szempontból teljesen mindegy, hoiva tekeredik, baj akkor keletkezik, ha a köldökzsinór annyira megfeszül (tekeredéstől, csomótól -ilyen is van), hogy a véráram útját akadályozza, esetleg teljesen elzárja.


Azzal ne legyen rémálmod, hogy a baba nyaka körül van a zsinór. valószínűleg ott van. lehet, most is. és 1 perc múlva meg már máshol lesz. Állítólag a babák még matatnak is, játszanak a köldökzsinórral :)


nyugi, ne legyél paramami! annyi mindenen lehet majd még parázni, ez pont nem egy olyan dolog, ami "csak úgy" bárkivel megtörténik (vagyis pontosan "csak úgy" bárkivel, mint ahogy egy busz is elütheti az embert, mégis ki mer menni -kismamaként is- az utcára)

2016. ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4D-s ultrahangon a doktor bácsi nevetve mutatta, hogy a babám nyaka körül van a köldökzsinór. Majd leestem a vizsgálóágyról úgy megijedtem, de megnyugtatott, hogy semmi problémát nem okoz. Forog egyet kettőt és már máshol lesz a zsinór :-) Most 22 hónapos és makkegészséges. Nyugi.
2016. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
ismerősömnek így halt meg a babája,neki azt mondták,hogy iszonyatosan ritka 100.000-ből 1
2016. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A masodik lanyomnak bizony volt egy csomo a zsinorjan. A doki teljesen le volt dobbenve mikor megszultem, azt mondta, ez iszonyatosan ritka, es szerencse hogy nem lett baj belole, valoszinu az utolso napokban tekerhette bele. Ma egeszseges 2,5 eves. Most a 3. lanyomnak meg a nyakara volt tekeredve, de nem volt szorosan, en is lattam, kicsit azert megijedtem, de mivel vegig tokeletes volt a szivhangja szules alatt, ugy tunik minden rendben vele, most lesz 3 hetes. Szoval nyugi, minden rendben lesz!
2016. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon ritka. 100 000ből egy kb, ahogy fent is írtak.az nagyobb baj, ha rövidebb, és szülésnél emiatt a baba elakad, mert "visszahúzza", de ekkor császárral tudnak rajta segíteni.

Habár többen születnek köldökzsinórral a nyak körül, az nem fojtja meg őket-hisz még levegőt sem vesz, és tényleg összevissza kanyarodik a méhben.


Mi pár napja voltunk ultrahangon, a köldökzsinór sokszor volt az arca körül, de mindig fogdosta, ott mondták, hogy nem is szeretik az arcuk körül, ahogy pulzál benne a sok ér, eltolják maguktól. :) Na, mi láttuk is, hogy kapálózik utána, vitte elfele. :)

2016. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznő azt mondta szülés után, hogy a babák 80 %-nak rá van tekeredve valamelyik testrészére a köldökzsinór, nagy százalékban a nyaka köré, de ez nem okoz problémát, az én babámnak is a nyakára vot tekeredve mégis megszültem természetes úton.

VIszont a 2. babámnak a testére volt körbetekeredve a köldökzsinór kétszer, valószínű ezért nem tudott befordulni fejjel lefelé, így császár lett a vége.

2016. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!