Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet vagy csak tulparazom...

Baj lehet vagy csak tulparazom? Ciszta es terhesseg?

Figyelt kérdés

9hetes terhes vagyok es egyszeruen nem tudok megnyugodni.

Eddig volt hanyingerem,mostmar nagyon ritka.Szedulok,undor van,pisilesi inger is van.

Mellem megduzzadt es faj.

De viszont cisztam van,allandoan gorcsol es szuroerzes van a hasamban,amitol felek,hogy egyszer csak elfogok vetelni,elsobaba es nagyon szeretnenk,sokat vartunk ra.

Agynyugalomra vagyok itelve,szedem a magzatvedo vitamint is es magneb6ot,de meg igy is felek.

Mi lehet??Baj is lehet belole?



2016. ápr. 13. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az aggódással többet ártsz mint bármi más. Nyugodj meg, minden rendben van. Amíg nem mondja a doki, hogy aggódj, addig ne aggódj. És örülj, hogy alig van hányingered, én eddig végig hánytam a terhességem.

21hkm

2016. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Koszonom,persze en ezt megertem es igaz,de felek hogy elmehet a baba.

Gratulalok neked!

2016. ápr. 13. 11:07
 3/15 anonim ***** válasza:

Tudom, mondani könnyebb, hogy ne aggódj :) Megértem, én is 5. héten progipótlást kellett hogy kapjak, és már volt egy vetélésem előtte, szóval tudom, hogy milyen :) De tényleg próbálj megnyugodni, vedd egyesével a napokat. Tegnap minden rendben volt, ma minden rendben van, és holnap is minden rendben lesz. Én így csináltam egészen amíg el nem jutottunk a bűvös 12. hétig :)

1-es

2016. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jolvan koszonom ez most tenyleg nyugtato volt :)

Igen igy probalom felfogni.

Neked is vannak gorcsoleseid vagy szuro fajdalmaid?ha igen mitol lehet,hogy legyen hely a babanak?

Azt mondtak,hogy addig oruljek ameddig nem verzek,en orulok is de az hogy a tunetek enyhulnek,mindig felek.

Azt mondtak a gorcsokre es a szuro fajdalmakra is hogy no a meh,meg a babanak a helye es megnyulik minden es ez csak a test valtozasa.

Mindig attol felek hogy elvetelek es semmi jele nem lesz.

2016. ápr. 13. 11:19
 5/15 anonim ***** válasza:

Iszonyatosan erős, mensi-szerű görcseim voltak, egészen a 10. hétig kb. Úgy éreztem magam, mintha meg lenne, annyira erősen görcsöltem. De az elmúlt, és azóta minden rendben :)

A dokim azt mondta, hogy így készül fel a méhed a babára. Amíg nem vérzel, tényleg nincs miért aggódnod. A vetélést meg sajnos senki nem tudja megakadályozni. De próbálja arra gondolni, hogy erős, egészséges babád van, aki ugyan úgy harcol, hogy itt maradhasson, mint te :)

2016. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekem is ugyan olyan eros gorcseim vannak es ezert felek.

De akkor nem csak nekem van ilyen,de akkor neked elmult a 10hetben,akkor jo akkor remelem hogy nekem is elfog mulni a 10-11heten.

Na most nyugodtam meg es mit szedtel a gorcsre?

Ertem,igen en is erre gondolok hogy olyan eros hogy nagyon kuzd. :)

Erdekes mert nem is tudtam hogy terhes vagyok,mert megjott aztan par hettel kesobb tesztet csinaltam,pozitiv majd elmondtak hogy feb.7en fogant meg es nekem 7-etol 13aig volt meg nem is gondoltam ra,ebbol ugy vettem hogy nagyon megtapadt es eros.

2016. ápr. 13. 11:47
 7/15 anonim ***** válasza:

ciszta elég gyakori terhesség alatt, nekem is volt én is nagyon megijedtem, de ez általában 15-16 hétig felszívódik! én is sokáig görcsöltem, de az is el fog múlni :)


relax, take it easy! minden rendben lesz és gratulálok :)


38+ 5 hkm

2016. ápr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszod.

Akkor jo hogy elfog mulni.

Akkor nem fogok ezen parazni.Koszonom nagyon boldog vagyok :)

Es hat neked is boldog babavarast,aztan nemsokara megszuletik a baba,mint latom es legy boldog :))

2016. ápr. 13. 11:58
 9/15 anonim ***** válasza:

tudom, könnyű mondani,de ne félj, annál rosszab. nekem 2 missed ab-om volt.igyekeztem nem félni én is.

a cysta nem feltétlen gond, attól függ, hogy tékasejtes cystáról vagy sima progeszteron termelő cystáról (sárgatestről) beszélünk. az utóbbi nem okoz gondot ha 4 centi alatt marad. a tékasejtesek hcg-t is termelnek valamilyen mennyiségben a progeszterontermelés mellett, és jó nagyra nőnek,nálam 8.5 centire növelték a petefészkem. Nekem is ágynyugi volt. nem lett semmi gond :) a 12. hét után szépen elsorvadnak. szúró,feszítő érzés lehet ettől is. ha nyúlnak a méhtartó szalagok is akkor az is szúró-húzó érzés lesz.

ja, nekem a nagy tékasejtesek ellenére is rendben volt a terhességem, a 30. hetet töltöttem :)

2016. ápr. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Gratulalok.

Koszonom a nyugtatast,igen en is ugy vagyok vele,hogy nem szabad negativnak lennem,mindig pozitivan kell ehez allnom.

De hat konnyu mondani.

Elso terhessegem igy nem tudom mit kene ereznem.

Neha csak ugy eltunnek egyik pillanatrol a masikra a tunetek,hol visszajon delutan fele,hol masnap..es ez nem tudom,hogy jo vagy nem.

Pl:ma van hanyingerem,tegnap nem volt,ma nem tudtam enni par falatot sem,tegnap meg semmit sem ereztem.

Attol felek,hogy hirtelen eltunnek a tunetek es nem verzek,hanem bent meghal a baba es kesz.

De ameddig erzem addig jol vagyok,sajnos meg csak 10hetes vagyok,igy a baba rugdosasa az meg messze lesz.

2016. ápr. 14. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!