Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen genetikai rendellenessé...

Milyen genetikai rendellenességeket tudnak kiszűrni a 20. heti genetikai vizsgálaton?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen genetikai vizsgálatra mész? Nekem a 18. héten csinálták, de nem a vérvételt, hanem az aminocentézis (magzatvíz vétel hasfalból). Minden genetikai és kromoszóma eltérést kimutat 100%-osan, de csak az amniocentézis. Nem volt jó érzés (esetemben indokolt volt), de megérte, mert így legalább megtudtam, hogy semmi baja a babámnak. 39 hetes kismama

2010. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom nekem csak ultrahang vizsgálat lesz.
2010. ápr. 6. 18:27
 3/8 anonim válasza:
és fájdalmas ez a vizsgálat? hogy történik?
2010. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A magzatvízből vett minta alapján történő vizsgálat egy bizonyos kor felett ajánlatos. Én 24 éves vagyok, nekem ilyenre nem kell mennem, úgy tudom.
2010. ápr. 6. 18:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai és fejlődési rendellenességeket fognak vizsgálni ezen a 2. genetikai uh-on, amit a 18. és a 20. hét között szoktak végezni. Pl szívfejl r., vesetágulat, agykamratágulat, ilyesmiket néznek
2010. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 18 -20 hét között boholyvizsgálattal, volt down-szűrés, 99%.Utánna nem szabad nehezet emelni, megerőltetni magad, forró vizben fürdeni. 1% az esély a vetélésre.
2010. ápr. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megnézik, hogy a babának elsősorban mindene meg van, nézik a szívét, veséjét, orrcsontját, stb. Tehát elsősorban a szervi dolgokat nézik, egyéb kromoszóma és genetikai eltéréseket 100%-osan csak az amniocentézis ad (magzatvízvétel hasfalból).
2010. ápr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. A vizsgálat nekem nem volt kellemes, nem fájt, de kb. olyan érzés volt, mintha megcsapolták volna az agyvizemet :) Igazából amíg a tűt átbökik a hasfalon az valóban kissé fájdalmas, de ez kb. pár másodpercig tart, közben pedig nézheted a babádat az uh-n. Nekem a korom miatt kellett, de legalább nyugodt voltam, hogy semmi baja a picinek. 39 hetes kismama
2010. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!