Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki beszél a kisbabájához...

Mindenki beszél a kisbabájához, csak én nem?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok, és annyiszor olvasom, hogy kismamik beszélnek a babához a hasukban, de valahogy ez nekem "nem jön", és emiatt lelkiismeret-furdalásom van... Meg szoktam néha simogatni, de hogy beszéljek hozzá, az nem megy. Lehet, hogy ahogy haladok előre a terhességben, jobban érzem őt stb. akkor jobb lesz? És zenét sem hallgatok neki.. Pedig tudom, azt is kéne.
2010. ápr. 6. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is ilyen vagyok,mondjuk én minden nap "pár szót" beszélek neki,de nem "dumálgatok" úgy neki:)Valahogy én se tudok úgy annyira,olyan hülyén érzem magam olyankor:)pedig imádom,meg rugdos..stb,de nem mindenki egyforma,attól ugyanúgy szeretjük:)Zenét külön én se hallgattatok vele,ha én hallgatok,akkor hallja ő is,de "baba"zenéket egyáltalán nemszoktam,de lehet változni fog,én is 21hetes vagyok még.Úgyhogy ezért ne aggódj,ne legyen lelkiismeret furdalásod:)
2010. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj, én sem beszéltem a hasamban a babámhoz, ez nem egy kötelező program! :) Persze a vége felé, ha rossz helyen volt, akkor mondtam viccesen, hogy "mész onnan!" meg "ne bántsd anyádat"... de kb ennyi.

Sőt zenét is csak egyszer-kétszer kapcsoltam be, mert engem idegesített. Így is nagyon szép terhességem volt, és imádni való kisfiam született.

Ne akarj "megfelelni", csak élvezd a pocaklakód, olyan hamar elmegy az idő....azt csináld, amit élvezel...

Nagyon sok boldogságot!

K.

2010. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én se nagyon beszéltem hozzá, mig odabent volt.. Én amúgy a növényeimhez sem szoktam beszélni... :) De mikor megszületett, onnantól kezdve már állandóan beszéltem neki :)
2010. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató sorokat!
2010. ápr. 6. 22:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sem vagyok egy szószátyár,gügyögős típus. De azt azért el szoktam mondani neki,hogy hova megyünk,amikor indulunk valahova,ha nincs más rajtunk kívül. És amióta gyakran érzem a mozgását,reggel köszönök neki,vagy ha túlságosan aktív,azt szóvá teszem. Babazenét hónapokig hallgattam,aztán kicsit besokalltam belőle,és ritkábban tettem be. Mostanában megint próbálom rendszeresíteni,hogy idekint ismerős legyen neki.

34 hetes

2010. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is alig beszéltem neki.Én furcsáltam,olyan volt mintha magamban beszéltem volna.Ha nem jön magátol ne erőltesd.A szavak csak másodlagosak.Majd ha kijön bepotólod.Én igy tettem és teszek.
2010. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem ezen ne aggódj.Én annyit beszéltem,hogy mit csinálsz,Rugdalózol?Alapdolgokat,naponta pár mondatot.Olyanokat,amiket néha magamban is mondanék.A zenehallgatás pedig mindent magába foglal.Bármit hallgathatsz amit te szeretsz.Babazenét sosem hallgattam,George Michaelt,komolyzenét,meditációst,discozenéket,tegnapelőtt pl a Lambadát,és 2000 legjobb slágereit.Szerintem ha te jól érzed magad,kellemes a zene,Ő is jól érzi magát.A kis zenélő játékát szoktam felhúzni,és esténként meghallgatjuk,hátha megjegyzi majd.Amúgy 37 hetes vagyok.Sok szerencsét,és ne aggódj.
2010. ápr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én néha beszélek hozzá,de az ritka.számomra az olyan idegen...
2010. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Szerintem ha nem beszélsz hozzá, akkor sincs semmi gond :) A baba akkor is tudja hogy szereted és ő is szeret téged :)

Majd ha meglesz egy életen át beszélhetsz még neki :))

Jó babavárást

2010. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne félj, majd amikor akkorát mozdul, hogy a lélegzeted elakad mondani fogod neki, hogy "jaj kislányom/fiam azt a mindenedet, de belehúztál" vagy amikor csuklik: "mohó voltál kis szaros?"

21 hetesen én se igen beszélgettem vele, símogattam, meg ilyesmi. Féltem is, hogy más bezzeg beszélget a gyerekével én meg nem, pedig mindennél jobban akartam a babát és mégse jön ez a beszélősdi hozzá... Aztán ma már rengeteget dumálok vele. :)

2010. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!