Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 5 percig a közelembe volt...

Ha 5 percig a közelembe volt olyan aki tegnap volt pajzsmirigy-izotópvizsgálaton volt akkor bajt okozhatott?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm bejött a munkahelyemre és beszélgettünk kb 5 percet és utána mondta, hogy tegnap délelőtt volt pajzsmirigy-izotópvizsgálaton, én viszont 10 hetes terhes vagyok, és nem tudta. Most pedig tiszta ideg vagyok, hogy bajt okozott.

2016. ápr. 22. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

gugli:

"Az izotóp gyorsan kiürül a szervezetből. A környezetet nem veszélyezteti, de kisgyermekeket a vizsgálat napján csak a lehető legszükségesebb mértékben szabad az embernek magához közel engedni."

mivel már eltelt cca 24 óra, nem hinném, hogy gond lehet nektek.

2016. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de valahol meg 48 órát írnak.
2016. ápr. 22. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha felszállsz egy buszra, honnan tudod, hogy aki melléd ül, és fél óráig utaztok egymás mellett, nem pont onnan jön? Szerintem kár ezen aggódni.
2016. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, semmi baja nem lesz a babádnak. :-)

Nyilván tudni kéne milyen izotópot kapott és mekkora aktivitásút, de ha kb. 24 óra eltelt, ráadásul mindössze 5 percet volt a közeledben, és feltételezem nem is olyan közelségben, mintha a férjeddel összebújnátok, így semmi hatása nem lehet.


Megj.: Gondolj arra, hogy a buszon is állhatna melletted egy ismeretlen, aki épp izotópvizsgálatról utazik haza. Őtőle még nagyobb dózist is kapnál, csak nem tudnád meg sohasem, így nem is idegeskednél miatta. Pedig még az sem veszélyezteti a babádat, különben nem engednék őt szabadon járkálni.


Egyedül akkor kéne bizonyos óvintézkedéseket tenni, ha veled együtt lakó családtag kapott volna izotópot. Mondjuk ha a férjed, akkor első éjszaka ne aludjatok együtt.

2016. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24 óra elég. Már a terhesség vége fele voltam, tesóm írta, hogy egy napra el van tőlem tiltva, neki is ilyen izotópvizsgálat volt, 24 órát mondtak neki.
2016. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, hidd el, a természetes háttérsugárzás, ami folyamatosan ér téged, sokkal jelentősebb terhelést ró rád és a magzatra, mint a fenti eset. A szervezetünk az évmilliók során felkészült rá és tudja kontrollálni. 5 perc ráadásul nagyon kevés. Ezzel a gőzzel el kéne tiltani a kismamákat a Mátrában való kirándulástól, mert az vulkanikus hegy, és jóval nagyobb az alapkőzet radioaktivitása, mint pl. az Alföldön.


Ráadásul a 10 hetes magzat már nem annyira végzetesen érzékeny a radioaktív sugárzásra, mint egy épp csak megtermékenyített, osztódó csíra. (Attól még érzékeny, nyilván, nem kell belém kötni.)

2016. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám 2 hónapja volt szívizom izotóp vizsgálaton.Van egy 2 éves itthon.Az orvos azt mondta ,hogy kisgyerekkel 24 órának el kell telnie ..De velem 3 napig ha lehet kerüljük egymást. ..nem 5 perc fog ártani ilyenkor..nyugodj meg semmi baja se lesz a babának.Én együtt élek anyummal 0/24 be azért kelett a három nap.
2016. ápr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!