Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nincsen baj és látszani...

Ugye nincsen baj és látszani fog az UH-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az utolsó menstruációtól számítva elvileg 7 hetes terhes vagyok. Első terhességről van szó. Voltam a nőgyógyászomnál, aki méhen belüli terhességet állapított meg, az 1cm-es petezsákot szikhólyaggal látta, viszont embriót nem. Azt mondta, hogy lehet, hogy később fogant a baba, de 80%, hogy spontàn vetélésem volt és akkor műtét. Szerdán kell visszamennem kontrollra, hátha előbújik. :(

Nem véreztem (csak pár napja van világos barna folyásom), nem görcsöltem. Ugye van esély? :( Annyira szeretnénk ezt a kisbabát! Ráadásul egy hét múlva lesz az esküvőnk.

Volt már valaki így és jól végződött aztán?


2016. ápr. 23. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy nálad pontosan mi volt vagy mi van, nem vagyok orvos, de páromnak menstruációbol számolt 7 hetesen semmi se volt. Még halvány pozitív teszt is akkortájt volt csak először. Aztán jött 3 hét aggódás, több orvos (mondtak mindenfélét mi minden lehet) és végül 10 hetes volt menstruáció szerint amikor az orvos megállapította a 6+3 napos terhességet. Későn fogant.

Szóval ha csak annyi van, hogy túl rég menstruáltál és ehhez képest nézve kevés amit lát az ultrahangon akkor nyugodtan reménykedj. Sztk-ban a doki páromat is kórházba küldte volna kapartatni csak mert alig látszott valami ahhoz képest, hogy milyen régen menstruált utoljára. Azóta már magán orvoshoz jár, lassan 12 hetes terhes és minden rendben.

2016. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen hosszúak a ciklusaid? Mennyire szabályos, rendszeres?


Mikor voltál nőgyógyásznál? Mikor mutatta ki a terhességet a teszt, mikor kezdtél el gyanakodni, hogy terhes vagy(tünetekre gondolok)


Nyugi, van esély rá, hogy nincs baj. Sajnos garantálni mi sem-ahogy a nőgyógyász sem tud egyelőre semmit.

Ha rendszertelen a menstruációd, vagy eleve hosszabbak a ciklusaid, nagyobb eséllyel fogantál később. A vérzés viszont sajnos sose jelent jót terhesség alatt, de van, aki végig menstruál a terhesség alatt-vagy legalább a kezdetén.


Hogy elmondjam az én esetemet, én menstruációm szerinti hatodik héten voltam nőgyógyásznál, aki akkor még csak felritkulást látott, egy hét múlva már látszott, de csak a petezsák. Akkor öthetesnek gondolt, amit a későbbi ultrahangok igazoltak is, szóval le vagyok maradva, de következetesen az utolsó menstruációhoz képest, nem is aszerint számolom a terhességem. Nem volt azóta semmi gond a fejlődésével, még talán egy picit bele is húz a végén.


Nagyon drukkolok Neked! A lényeg, hogy ne görcsölj ezen, próbálj meg az esküvőtökre koncentrálni, és annyit pihenni, amennyit csak tudsz. Vérzésre hasznos lehet, ha a patikából vény nélkül beszerezhető rutascorbint szedsz.

Majd írd meg, mi van veletek!

2016. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En 5 hetesen mentem semmit nem latott se mehen belul se kivul...vegul 6 hetes voltam mensi szerint mikor kezdett latni petezsakot, nyugtatott hogy Minden rendben kesoi fogamzas... Sajnos em tudtam hogu nem lehet szo kesoi fogamzasrol, mert felido utan nem voltunk egyutt...az orvos vizsgalt renDszeresen heti 2x mindig 1-2 het lemaradast mondott...vegul megtortent Ami senkivel nem szabadna megtortenjen...menszi szzerint 8 hetesen elveteltem spontan....


Kivanom Neked a legjobbakat es sok sok boldogsagot. Bizz a baboban :) irj meg

2016. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!

Elég rendszertelen volt, decemberben hagytam abba a fogamzásgátló szedését, februárban már védekezés nélkül voltunk együtt. Az első hónapban 4-5 napot, a másodikban 10 napot késett, aztán legutóbb február 29-én jött meg. Húsvét vasárnap kellett volna legközelebb, de másfél hét után csak egy kis barnázás volt pár napig. Április 11-én teszteltem először. Akkor egész halvány volt a csík. Rá két napra mégegyet, ami már erősebb volt, aztán most hétfőn egy nagyon erős rózsaszín csíkosat. Szerdán voltam nőgyógyásznál. Aznap kezdődött a folyásom. Egyébként tabletta szedés közben, úgy félidőben is volt barnázásom, bár amikor már nem szedtem, megszűnt ez a panasz.

Nagyon reménykedem, hogy tényleg korai esetleg. Olyan messze még a szerda! A műtét gondolata nagyon megrémiszt. Lelkileg is rossz...

Örülök, hogy nálatok minden rendben lett!

2016. ápr. 23. 16:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Tüneteim úgy a hónap elején kezdődtek. Fáradékony vagyok, reggelente émelygek, érzékenyebb lettem, gyakran megyek pisilni. Ezek még mindig fennállnak.
2016. ápr. 23. 16:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon sajnálom, kedves 3. Válaszoló! :( Igazságtalan, hogy aki szeretne, annak nem vagy nehezen jön össze, fordítva meg...
2016. ápr. 23. 16:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm! (elnézést a hibákért, korábban telefonról írtam).


Bízom benne, hogy hamarosan újra részese lehetek az anyaság csodájának. Minden percét imádtam a terhességemnek, a hányingerekkel és pisilésekkel együtt :)



Ha vannak tünetek az jó jel. Amikor látta az uh-n az orvosom, hogy kezdett felszívódni az embrió, azt kérdezte rögtön, elmúltak-e a tünetek?


Kívánom a legjobbakat!

2016. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!