Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetesen 3-4 naponta egy...

23 hetesen 3-4 naponta egy kávé nem ártalmas ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem a következő lenne :

23+3 hkm vagyok , örök életemben szorulásom volt , az okát orvosok sem tudják. Ha nem vettem be hashajtót volt hogy 5-6 napig nem mentem wcre. Előző terhességemnél 20 hetesen pont nagy wcn erőlködtem és kipukkant a magzatburok halva kellett megszülnöm a kicsikémet. Szóval nagyon félek ha wcre kell menni...

A nőgyógyászom írt egy hashajtót de sajnos nem használ , csak görcsölök tőle ezt meguntam és féltem is.Próbálkoztam befőttekkel , nagyon sok rostosat iszom mégse használ. Végső elkeseredésemben ma megittam egy csésze kávét (jó sok tejszínnel) és hatott. Ha két-három naponta megiszok egy csészével az ugye nem fog ártani a babámnak? Előre is köszönöm!



2016. ápr. 26. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
naponta 2-3 kávét is ihatnál, annak sincs semmilyen bizonyított, káros hatása a magzatra nézve, maximum a vérnyomásodra, ami ugye érzékeny dolog a terhesség alatt...én egyébként napi kettőt ittam a lányommal a 2.-3. trimeszterben, most 20 hetes vagyok, most nem nagyon iszom, de csak mert nem dolgozom és nincs rá szükség.
2016. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ha minden nap iszol sem àrt
2016. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Naponta is ihatsz egész nyugodtan, ha a pulzusod, vérnyomásod rendben van. Nekem úgy mondta a védőnő, hogy napi két gyenge, vagy egy presszó nyugodtan mehet.
2016. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszönöm a gyors és megnyugtató válaszokat! A vérnyomásom rendben van . Akkor nem aggodalmaskodom tovább. Még egyszer köszönöm szépen , szép napot nektem !! :)
2016. ápr. 26. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs magas vérnyomással összefüggő probléma, akkor napi 2-3 erős kávé is megengedett. (Energiaital nem, csak normál, főzött kávé!)


Nekem mindig is alacsony volt a vérnyomásom, ezért nekem kifejezetten javasolták a terhesség alatt, kvázi korlátlanul a kávé fogyasztását. Azt mondták, hogy ha már elég éber vagyok tőle, úgysem fogok többet inni, így túladagolni sem tudom.

(A túladagolás mennyisége nagyjából megegyezik azzal, ami egy nem terhes személynél is van.)

2016. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Napi 1-et ittam sokáig, az utolsó hónapokban nem de én csak azért nem, mert 100 feletti volt a pulzusom kávé nélkül is. Ugye a vérnyomás mellett a szivet is meghajtja a kávé így magas pulzussal sem túl szerencsés.
2016. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a vérnyomás,pulzus rendben,naponta ihatsz. Én tejeskávét iszok,nekem is rosszabb az emésztésem terhesen ezért kell. Nyáron nem szeretem a kávét,de igy muszáj majd innom.
2016. ápr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

minden reggelemet kávéval indítottam.

eddig jó volt a vérnyomásom meg minden, de mostmár áttértem a koffeinmentes (gyerek) kávéra, mert felment 139-re, a 123-125-ös vérnyomásomról. Még 1 hónapom van hátra.

2016. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha csak "hashajtónak" kell ihatsz akár koffein menteset is.
2016. ápr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!