Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert varja el a fonok hogy...

Miert varja el a fonok hogy ugyanugy dolgozzak mint eddig?

Figyelt kérdés

Elso ketcsikos teszt ota tud terhessegemrol a fonokom, es most amikor mar 21. heteT is betoltottem, ugyanugy akarja dolgozzak, mint terhessegEM elejen. A heten mellem jott es mondta csinald ezt, csinald azt, hozd ezt, hozd azt, menj ide v. oda. Mindezt gyorsan csinaltatta velem. Es a vegen azt mondta, latod az egesz csak 5 perc!

Csak am en ezalatt az 5 perc alatt tobbszor ereztem hogy nem jo mar a hasamnak a sok hajolgatas. De nem mondtam semmit, csinaltam amit kert.


2016. ápr. 28. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Nyisd ki a szád és mondd! Talán azért akarja,hogy ugyanúgy dolgozz,mert terhes vagy és nem beteg! De ha nem.nyitod ki a szád,hogy te nem bírod ,akkor így fog ugráltatni!

Neked is vannak jogaid...

2016. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha olyan munkád van terhesen, amit nem tudsz ellátni, akkor kérj távolléti díjat (ha a főnököd tudja egyáltalán, mi az), vagy táppénzt (ha nem tudja).
2016. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Mièrt nem mész el tàppénzre?

Én teljesen megértem a főnöködet!

Sori dolgozó voltam gyàrban, álló munka, láda pakolgatàs... Nem vàrtam el hogy màsként kezeljenek!

2016. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
Basszus a terhesség nem betegség... Nekem 3. hónap végefelé vették észre, hogy babát várok (addig menzisztem ugyanúgy), és el is számolták az időt, így kb. 9.hónap közepéig dolgoztam. Végig emelgettem a 20 kilós zsákokat, és semmi bajom nem lett. Mi olyan dolog lehet egy irodában, ami fárasztó??
2016. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol jár különleges bánásmód a kismamáknál.Mikor én voltam az,tőlem is,ugyanazt várták el mint addig.Egy-két kollégám volt,aki próbált kímélni.De én nem is bántam,amíg bírtam,dolgoztam,mikor úgy éreztem,hogy elég,akkor táppénzre mentem.
2016. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Te elvárod, hogy ugyanúgy fizessen, mint eddig?
2016. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Amugy nem irodaban dolgozom, hanem olyan munkat vegzek hogy meg egy percre sem ulok le. Amikor 10 perces reggeli idot tartok magamnak, azt sem igazan kedveli neheny ember.
2016. ápr. 28. 18:22
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Miért kéne másképp bánni veled csak azért mer terhes vagy?

Ha nem bírod, menj táppénzre.

2016. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a munnkaköröd, amit nem tudsz ellátni (mert fizikailag megterhelő például - nem feltétlenül álldogálásra gondoltam, az még önmagában nem biztos, hogy indok), akkor kérned kell, hogy biztosítson olyan munkakört, amelyet el tudsz látni, vagy fizessen távollási díjat. Nem vagy köteles táppénzre menni, ha egyébként nincs egészségügyi indoka annak.

Az érem másik fele, hogy várandós vagy, nem beteg. Nem gondolom, hogy különleges bánásmód kellene egy olyan munkakörben, amelyet el tudsz látni fizikailag. Ha vállalod a munkakört, akkor nincs miről beszélni.

Én szerencsés vagyok, mert irodai munkát végzek. Mivel az első 3 hónapban volt kis vérzésem (de nem akartam emiatt végig táppénzen maradni), annyi könnyítést kaptam, hogy többször dolgozhatok itthonról - az elvárások a munkámmal szemben viszont ugyanazok.

2016. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek azzal a kérdéssel, hogy te elvárod-e ugyanazt a fizetést..

Terhes vagy, nem pedig beteg. A munkádat ugyanúgy el kell végezned. Mindenki máshogy bírja a terhességet és semmi probléma azzal, ha valakinek nem megy és táppénzre kell mennie, de akkor ne a főnöködet szidjad. Nyisd ki a szádat és mondd meg, hogy ezentúl csak 4 órában szeretnél dolgozni (de azt rendesen, hiszti nélkül és akkor annyi fizetést is kapsz) vagy nem bírod és táppénzre mész.


Ő eddig kapott egy bizonyos szintű munkát tőled, meg is fizette neked. Most is ugyanazt fizeti, tehát elvárhatja tőled pontosan ugyanazt a munkát, mint eddig. Nem számít, hogy terhes vagy.

Írtuk, ha nem bírod, akkor dolgozz kevesebbet, vagy ne dolgozz.

2016. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!