Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit esztek kismamik?

Mennyit esztek kismamik?

Figyelt kérdés
én kb a 10.héttől normálisan eszek,1nap többször is,de az elmúlt hetekbe van hogy rengeteget.Nem először fordul elő hogy egyedül megeszek 1teljes pizzát:( (mirelit,normál)ez annyira idegesít,lelkiismeretfurdalásom van utána,és volt olyan hogy nem is lettem tele tőle.Van valaki még így?Össze-vissza eszek mindent sajnos,a csokiről nem is beszélve,mivel csokifüggő vagyok:SAbból is van hogy egy táblával is megeszek.Most 63kg vagyok,61kg voltam mikor terhes lettem(166cm),most 22hetes vagyok,szóval eddig még csak 2kg-ot híztam,de nagyon remélem hogy nem most kezdek el drasztikusan hízni.:S Biztos próbálnám visszafogni magam ha túlsúlyba lennék.Szerintetek ez normális hogy néha ilyen "zabálás"rámjön és ennyit eszek?
2010. ápr. 8. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:

hát az előfordul h most fogsz elkezdeni drasztikusabban hízni.én is ilyen vagyok h bármikor mármennyit tudok enni.én is egyedül megeszek egy egész pizzát,meg másfél tábla csokit egyedül.egyszerre.kb olyn 15 hetesen kezdtem el hízni,azóta felszedtem egy pár kilót.összesen 20 kilót híiztam eddig.én 47-ről indultam,tehát én annyira nem bánom.


34 hetes km

2010. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.hát én annyira nem örülnék neki ha 20,25kg-ot híznék a 63kg-mra:):S,de kicsit megpróbálom visszafogni magam,szerencsére ezek nem mindennaposak.
2010. ápr. 8. 21:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Első terhességem 62 kg-mal kezdtem (160 cm) és 20 hét után híztam csak én is. Először 2 kg-ot 22. hétig. Kb mint te. A végén 72 kg-mal mentem szülni, és mire hazajöttem 64 voltam. Aztán kb 2 hét múlva 60.

Miután nem szoptattam 62-63ra álltam vissza, (így lettem terhes újra 63 kg-osan. 17+4 hetes vagyok, 2,5 kg-ot híztam eddig, és ikreket várok.)

2010. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Hát én is babás vagyok, és van amikor meglátok valami fincsiséget a Teszkó leárazott termékei között, és egyszerűen muszáj megvennem és fölfaliznom!! :))) Ilyenkor mindig tök depis leszek, h nem-e lesz baja a pocaklakómnak a sok kajcsitól,meg nasizástól.Jah amúgy én is tök csokifüggő vagyok (hoppá micsoda véletlen hihihihihi xD DDxDDXD)...és képzeld el, de TÉNYLEG (!) van amikor 2 tábla csokit csak úgy fölfalok :O omfg!!!Hú!! Durva, mi?! Ugye-ugye...Hát de azt hiszem ilyen vagyunk mi kismamik, nemde??? xDDD DDD DXDXD hihihi
2010. ápr. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A korodból adódik, hogy a hízás most kezd elbeindulni, hiszen eddign nem nagyon volt miért többet mutatni a mérlegnek. Ha jól emlékszem 3 kg-nál tartottam, én is ennyi idősen, 24-32. hét között viszont jócskén megugrott a mérleg, pedig minden ugyanúgy ettem mint előtte. Most 13 kg, de vizesen. Soha nem zabáltam, de arra odafigyeltem, hogy rendeszen jó minőségű ételeket egyek. Nálad most kezd el gyarapodni a baba, a magzatvíz, nőni a méhlepény, több vér lesz a szervezetedben aminek súlya van. Szerintem az ember tudja azért mikor szalad el vele a ló, lesznek kilók, amik felfognak jönni, de neked a babád táplálása az első, az alakoddal csak ezután foglalkozz. Úgy tapasztaltam, hogy a terhesség alatt amúgy is hullámzik az étvágy. Koránt sem biztos, hogy végig igy fogsz enni. Vigyázzatok magatokra és boldog babavárást. 40h km
2010. ápr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek!Az alakom "nemérdekel",a baba a lényeg,szeretek "kismama"lenni:) Szóval ha 10-15kg-ot hízok se érdekel,de azért 20-25kg-t nem szeretnék...de azért csaknem fogok annyit:S Nektek is Boldog babavárást!:)
2010. ápr. 9. 09:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a terhesség előtt csak reggelit és ebédet ettem. Most annyival eszem többet, hogy vacsira és néha nap közben is eszem zöldséget, gyümölcsöt. Az étvágyam nem nőtt, sőt amióta nő a hasam nem is tudok annyit enni. Ennek ellenére én eddig 12 kg-t híztam, ami csak a hasamon látszik. Szerencsére semmi nem jött fel a fenekemre, combomra, karomra... Ha v-ki hátulról lát nem hiszi el, hogy terhes vagyok. Tegnap voltunk a 30 hetes uh-n, az orvos mondta, hogy csak heti kétszer szedjem a vitaminokat, mert a babánk jóval fejlettebb a koránál. Én 170 cm magas vagyok és 60 kilóval kezdtem. A kaja mellett viszont megiszom napi 2,5-3,5 liter vizet. Szerintem ez alkat kérdése, lehet, hogy van aki csak 6-8 kg-t hízik meg, de lehet, hogy annak nehezebben fog lemenni, mint annak aki esetleg hízott 15-öt.

Egészséges babavárást mindenkinek!

2010. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De jó Nektek...Én 9 hetes vagyok, de szinte semmit nem kívánok, sokszor csak azért eszem, mert tudom, hogy a babának kell! Reggel valami a terhesvitaminok miatt, persze ebéd...aminek a felét sem tudom megenni--pedig a párom iszonyú jól főz, mindig is imádtam a főztjét, na meg persze a sajátom sem olyan rossz:). Este már semmi, max.1-2 falat a párom vacsijából:( A szagoktól is rosszul vagyok, nem hányok, csak állandó émelygést érzek.
2010. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én ugyanígy voltam mint te:)úgyhogy ne aggódj,ez természetes ilyenkor,hidd el,fog ez változni..:)a 10.hétig kb nekem is így volt,aztán elmúltak a rosszullétek,nem volt hányinger,étvágyam is volt,mára meg már van hogy túl nagy is..:D,úgyhogy csak nyugi:)Egyedül az öblítőktől meg a parfümöktől(miénktől) van még hányingerem,kivéve vagy 2-t amitől nincs.
2010. ápr. 9. 19:46
 10/10 anonim ***** válasza:
De jó, akkor most már féllábon is kibírom ezt az 1-2 hetet... Köszi a biztatást :)
2010. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!