Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhesség idején antibio...

Korai terhesség idején antibiotikum szedése okozhat károsodást a magzatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Orvosi utasításra elkezdtem szedni a Ciprofloxacin nevű antibiotikumot felfázásra, viszont kimaradt a menstruációm, csináltam ma reggel egy terhességi tesztet ami pozitív lett. 3hete foganhatott meg kb. a pici. Aggódom, hogy valami bajt csinálok vele a picinek. Gondolkodtam rajta, hogy abbahagyom a szedését, de nemtudom mivel ártok jobban. Segítő válaszaitokat várom, esetleg tapasztalataitokat! Köszönöm.

2016. febr. 13. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Telefonálj az orvosnak, ő fogja tudni a legjobban erre a választ, elvégre ez a végzettsége. Hogy ki mit gondol egy anonim oldalon, az a legkevésbé releváns.
2016. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
elobb kellett.volna elvegezni a tesztet mint hogy el kezded szedni, ha 3 hete fogant gondolom mar egy hete kesik... amugy en is szedtem lazra de en akkor mar tudtam h terhes vagyok, a doki olyat irt direkt amt lehet szedni terhesen,.es azt mondta tobbet arthatok ha nem szedem be mint ha beszedem..de azert kellene felhivnod hogy megmondja szedheted e terhesen vagy adjon masmilyet ha nem...
2016. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen okozhat főleg a kora terhességben ha nem szükséges semmiképp ne szedd
2016. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szedd be, még nagyon az elején vagy. De dokit is felhivhatsz, ha az megnyugtat. Embrió sincs még valószìnüleg, nemhogy magzat. :)
2016. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Embrió sincs még valószínűleg, nemhogy magzat".

Na, többek között az ilyen válaszok miatt írtam, hogy az orvost kérdezd meg, akinek ez a foglalkozása, míg például ez a delikvens is, csak a hülyeséget írja neked. Hogy világos legyen: az embriogenezisben az első két hét (vagyis a fogantatástól számított 14nap) a legkritikusabb, bármilyen tényező hatására vetélés következik be, ez a minden vagy semmi elve. Vagyis, az első két hétben fejlődési defektus nem is alakulhat ki, mert automatikusan abortálódik a megtermékenyített petesejt. 8. hétig alakulnak ki a súlyosabb, extrauterin élettel akár összeegyeztethetetlen defektusok, utána az enyhébbek. Nem a gugliból tájékozódtam, harmadéves vagyok orvosin, fejlődéstanon ez az első dolog, amit belénk vernek. De még mindig azt írom, hogy holnap reggel az első dolgod az legyen, hogy felemeled a telefont!

2016. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezért "kedvelem" a Gyakorin összegyűlt "szakértőket"...😤

Ha lehet,még ma hívj fel ügyeletet,orvost,valakit,aki segít neked ebben,ez komoly dolog.Még egy jótanács!Itt főleg személyes tapasztalatokról,esetekről olvashatsz,ami nem feltétlenül segítség a te saját gondodra.Elsősorban bízz a dokiban.

2016. febr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal összesen negyven akárhány ténylegesen magzatkárosító gyógyszer van és ott konkrétan tudják is hogy milyen baja lehet a kicsinek ha...

Természetesen nem jó gyógyszert szedni terhesen mivel ezekről nem nagyon van adat, ezért is írják rá, hiszen a gyógyszercégeknek ki kell védeni az esetleges pereket,de ez nem csak a terhességre vonatkozik. Terhes nőkön pedig nem nagyon tesztelnek gyógyszereket amúgy sem.

Nekem az elején már tudott volt a terhességem 5 hetes voltam amikor ki kellett műteni egy fogamat. Amit szedhettem: paracetamol. De volt 2 olyan nap amikor megittam 2tasak flector port, mert csak az használt (bűntudatom volt, de 3 napja bőgtem a fájdalomtól, mire megműtöttek). A szájsebész annyit mondott inkább több paracetamolt szedjek.

Most 14 hetes vagyok.

Amúgy az elején mindent vagy semmi elv szokott működni..

Ja és a kezeletlen betegség több kárt okozhat, mint a legtöbb gyógyszert, de ezt csak az orvosod döntheti el!! Mindenképp hívd fel és kérd ki a véleményét, mert az számít, nem az amit mi írunk!

2016. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Orvos valóban a legmegbízhatóbb információforrás.


Én a fogantatás utáni első két hétben egy kisebbfajta Woodstock-ot játszottam le, mert pont akkor nyaraltunk és csak a nyaralás után pár nappal derült ki, hogy terhes vagyok (három nap késés után teszteltem).


Az orvosnak elkezdtem mondani, hogy háát, volt ott minden, ami nem egészséges.. és elsőre félreértette és mondta, hogy az antibiotikum ilyenkor még biztosan nem árt. (Az antibiotikumot jóval korábban szedtem amúgy, csak félreértettük egymást az orvossal.)

Amikor rendeztük, hogy pontosan miről is beszélek (elég nagy mennyiségű alkohol, rengeteg cigi, nem annyira legális dolgok is, plusz antihisztamin az allergiám miatt), legyintett, hogy akkor még nem ártott, annyira korai fázisban volt a terhesség, ráadásul az anyai szervezet még nincs összekapcsolódva az embrióval kb. a 8. hétig.


Igaza lett, már két éves a gyerek és makkegészséges. A terhességgel se volt probléma.

2016. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvost, ha ez nem jó kismamaként, ír fel másikat.

De valamit mindenképpen kell szedni, a felfázás többet árthat.

Én is szedtem gyógyszert 5 hetesen, Augmentint írtak, előtte volt pozitív tesztem igy szóltam róla.

2016. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

leggyakrabban alkalmazott ú.n. fluorokinolon antibiotikumok (pl. ofloxacin, ciprofloxacin hatóanyagok) kismamáknak nem javasoltak. Bár humán vizsgálatok eredményei nem állnak kellő számban rendelkezésre, az említett antibiotikumok állatkísérletekben porckárosítónak bizonyultak.

A tetraciklin jellegű hatóanyagok (pl. doxiciklin) – amellett, hogy az anya máját károsítják – az újszülöttekben a fogak sárgulásához vezetnek, így használatuk kerülendő. Szintén jellemző a gentamicin mellőzése, mivel az a megszületendő gyermek belső fülét károsíthatja (halláskárosító és egyensúlyi szervbeli károsodást okoz) és vesetoxikus lehet. A szulfametoxazol hatóanyag az újszülöttkori sárgaság okozása miatt nem javasolt. A trimetoprim az embrionális és magzati fejlődés egyik kulcsmolekulájának, a folsavnak a hatását befolyásolhatja, így szintén tiltólistás. Mivel a folsav az idegrendszer egészséges fejlődéséhez elengedhetetlen, annak az elégtelen mennyisége főként az embrionális fejlődés kezdeti szakaszában, az első trimeszterben problémás.

2016. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!