Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Életetek különböző szakaszaiba...

Életetek különböző szakaszaiban hogy képzeltétek el, mikor lesztek terhesek?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk kamaszként hány évesen szeretettek volna anyává válni, és ehhez képest mi lett a valóságban vagy mi a mostani elképzelés? Egyáltalán volt olyan időszak az életetekben, amikor úgy voltatok vele, "én soha nem akarok terhes lenni"?

2016. máj. 10. 17:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindig akartam gyereket és fiatal anyuka akartam lenni. Ehhez képest 28 évesen lettem anyuka, ami ugyan nem fiatal, de kb az összes velem egykorú barátnőmnek nincs még gyereke, szóval időben vagyok azért :)
2016. máj. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
Gyereknek 18évesen akartam szülni. Aztán kamaszként komoly kapcsolatom volt, 18évesen szültem volna. Aztán úgy alakult, hogy 23évesen lettem csak anya. Most, 26évesen a 3.babát várom. (Ugyanattól az Embertől, akivel együtt is élünk.)
2016. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%

Gyermekként olyan 26 évesen szerettem volna az elsőt!

Kamaszként hallani sem akartam gyerekről olyan 20éves koromig.

Nos 23 évesen szültem az elsőt:) 25- 26 évesen szeretném a másodikat... :)

2016. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kamaszként olyan 22-25 évesen akartam az első babát, a másodikat 25-27 körül, és max egy 3.-at 30 körül.

Egy gyermekem van, 23 éves koromban született, ma már úgy érzem korai volt, és nem a fiatalkori szerelmem volt az életreszóló társam...(Imádom a kisfiamat, de kicsit nagy falat volt nekünk a szülővé válás...)

Ha lesz is még gyerekem 30 fölött bitzosan.

2016. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kb 15 éves korom óta úgy gondoltam hogy olyan 25 évesen akarok anya lenni. 16 évesen jöttünk össze a párommal. Voltak jó és rossz idők 5 éven keresztül, aztán mondhatni új életet kezdtünk, munka miatt elköltöztünk Pest mellé dolgozni, csak mi ketten. És 25 évesen szültem, 8 hónapos a kislányunk :)
2016. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Gratulálok minden anyukának. :)

Én 25 éves koromig szeretnék egy babát. Aztán 30 éves koromig még jöhet egy másik.

30 fölött már nem szülnék semmiképpen, de nem csak a kockázatok növekedése miatt, hanem azért is, mert nekem 31 volt anyum, mikor engem szült és most már 51...

Nem tartom jó ötletnek, hogy manapság nagyon kitolják a gyerekvállalás időpontját. A sógornőm is 28, és azt mondta "benne van az öt éves tervben egy baba".

2016. máj. 11. 09:00
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban azt gondoltam, 25 évesen szeretnék majd szülni. Tinédzser koromban nem gondolkodtam rajta különösebben, de kezdett pár évvel kitolódni az elképzelt korhatár kb. 27-28 felé. Végül 21 évesen szültem.

Utána sokáig azt gondoltam, a második majd jöhetne 25-26 évesen, de közben egyedülálló lettem, szóval arra gondoltam, majd 30-ig valamikor, de tekintve, hogy jövőre 30 leszek, és még mindig szingli, így ez sem fog megvalósulni. Most azt gondolom, valamikor 32-33 évesen jó lenne majd, de kezdem ízlelni a gondolatot, hogy talán nekem csak egy gyerekem lesz mindig...

2016. máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszként fiatal anyuka szerettem volna lenni 20-25 éves korom között szerettem volna az első babát, 2 évvel később még egyet. Úgy tűnt rendben is lesz 21 évesen ismertem meg a férjem, akitől 27 évesen váltam, gyerek nem lett, elég sok probléma volt a kapcsolatban. Megismertem ezután az exem, nagy szerelem, idilli kapcsolat, egy évvel később már próbálkoztunk a babával. Életemben nem voltam ilyen boldog, akkor az volt az álmom, hogy a 30. szülinapomig terhes leszek. Hát ez nem jött össze, csalódott bennem mint nőbe, mert nem jött a baba. 31 se voltam, amikor szétmentünk emiatt. Most 32 vagyok, van kapcsolatom, és az álmom az, hogy 35 éves korom előtt szeretnék babát. Sic transit gloria mundi...
2016. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Általánosban mindig azt mondogattam, hogy 21 évesen én már szülni fogok. Akkoriban a 21 olyan "soknak" tűnt :)) (meg a kedvenc számom is, haha :D)

Aztán a gimi alatt eszembe sem jutott, sőt. Volt olyan osztálytársam, aki akkor stabil kapcsolatban volt, és mindig áradozott, hogy alig várja, hogy szüljön gyereket a srácnak (azóta szétmentek), én meg olyankor mindig azzal voltam elfoglalva, hogy szórakozás, lazulás... :D

Aztán ilyen 18 éves korom körül jött el az az időszak, hogy én "utálom a gyerekeket", idegesítettek, fél óránál tovább nem tudtam mit kezdeni velük (ismerősök gyerekei)... Volt, hogy sírtam is, hogy milyen rémes anya leszek, és inkább nem is szülök.. :D

Most 24 vagyok, 7 éve kapcsolatban, fél éve költöztünk össze. :) És egyre inkább azt érezzük, hogy szeretnénk gyereket :) Csak sajnos még az anyagiak korlátoznak, pályakezdő fizetéssel nem vállalnék be soha gyereket.

De az is tuti, hogy 30 előtt szeretnék. :)

2016. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!