Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vakbél fáj vagy a méhet...

A vakbél fáj vagy a méhet érzem? 14 hetes vagyok, és valami kellemetlen érzés van az alhasamban. Mintha égne jobb oldalon egy tojásnyi helyen ott ahol a szeméremdomb a csípővel találkozik.

Figyelt kérdés

Hol fáj a vakbél? nekem kb. a szeméremdomb fölött egy csíkban.Ha hirtelen mozdulok belém szúr jobb oldalon,amit kissé utána is érzek.A vakbelet kb. hol kell érezni?

Bocs,hogy ide írom, de hátha volt más kismama is hasonlóan.


2010. ápr. 9. 06:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztosan nem a vakbeled fáj,az nagy ,görcsös fájdalom.Szerintem a méhed húzódik fáj,mert nő:-)Nekem ennyi idősen hirtelen mozdulatoknál úgy fájt,néha sirni tudtam volna.Ne aggódj nincs semmi baj,esetleg ha tényleg erősödik,és nem múlik el akkor nézesd meg magad.34+4hetes km
2010. ápr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vakbél jobb oldalt fáj nagyon erösen.És általában magas lázzal is jár.Ugyhogy biztos nem azt érzed.:)
2010. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! 34 hetes kismama vagyok és 3 hete műtöttek perforált vakbéllel. Nekem úgy kezdődött, hogy hánytam és ment a hasam(1 napig). Azután elkezdett fájni az egész hasam, gyomor tájék, szóval úgy mindenfelé. Aztán napról-napra fokozatosan kiszorult a fájdalom a jobb oldalamba, de olyan szinten fájt, hogy mozdulni alig bírtam. Csak feküdtem napokig(először nem ismerték fel a vakbélgyulladást), de az ágyban is alig tudtam mozogni. Minden kisebb mozdulatra belehasított jobb oldalon, élesen és elviselhetetlenül. Az 5. nap műtöttek, akkorra perforált, persze ekkor már látszott uh-on is a baj. Azt a fájdalmat leírni is nehéz amit ezután éreztem. Azt hittem menten megszülök. Az egész hasam felfújódott, begörcsölt, megfeszült és a földön fetrengtem a fájdalomtól. Borzasztó volt! Megműtöttek, most már jobban vagyok. Szerintem neked csak a méhszalagok nyúlnak és azt érzed, de egy vizsgálatot mindenesetre megér. Még jóval kisebb a terhességed mint az enyém, tehát a vakbeled is még a "helyén" van. Úgy értem, hogy a méhed még nem olyan nagy, hogy "elnyomja" másfelé, mint nekem.

Szerintem nem kell aggódnod, de ha nagyon erősödne a fájdalom mutasd meg magad egy orvosnak.

Minden jót!

2010. ápr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!