Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37+3 hetes kismami vagyok....

37+3 hetes kismami vagyok. Mindig igyekszem oldalt aludni, feküdni, de pár hete mindig arra ébredek hogy hanyatt vagyok. Nem árt ez a babámnak?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy igy csökken a méhlepény oxigénellátása,nem lesz ettől oxigénhiányos a babám?
2010. ápr. 9. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szervezeted szabályozza, hiszen felébredsz. Amúgy ha nehezebben kapsz levegőt azt úgyis észre veszed. Nálam is megesik újabban. Ha nagyon aggódsz, akkor esetleg tegyél egy párnát magad mögé, így nem tudsz teljesen átfodulni :) Minden jót és könnyű szülést! 39+5 h km
2010. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Hát kikötözni csak nem fogod magad estére,én is sokszor tértem magamhoz háton fekve.

Itt egy kérdés orvos válaszával:

Mennyire ellenjavallott a háton fekvés a terhesség során? Romlik-e a magzat vérkeringése hanyatt fekvéskor?


A terhesség előrehaladtával fokozódik az a mechanikai nyomás, ami háton fekve a gerinc mellett futó erekre nehezedik. Könnyen összenyomódnak nemcsak a bélfodorban levő erek, de elsősorban a hasi fő véna, amiatt az alsó tesfélben pang a vér. Késő terhességben ez akár komoly rosszullétet is okozhat (un. véna cava szindroma).

Mivel a méhbe futó erek a közvetve a hasi aortából erednek és a vena cavaba folynak vissza, értelemszerűen romlik a magzati keringés is. A terhesség alatt ezért legalább félidőtől az oldaltfekvő helyzet tanácsos.

2010. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mostanában én is mindíg arra ébredek h a hátamon fekszek.és az a poén h terhesség előtt el sem tudtam volna képzelni a háton alvást.most meg...
2010. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvastam volna.:)

Napközben ha lefekszem hanyatt, néha kezdek rosszul lenni, olyan mint ájulás előtt (ha tudod az milyen). Mindig oldalamon alszom el, de rengetegszer felébredek éjjel, hogy hanyatt fekszem, és tök jó érzés úgy aludni, de én is olvastam, hogy "nem ajánlatos" így egyből oldalra fordulok.:)

2010. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!