Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha több éve nem dolgoztam...

Ha több éve nem dolgoztam akkor hogyan lehet "elintézni" hogy kapjak majd valamennyi pénzt terhességem/baba miatt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pl. az igaz, ha beregisztrálok a munkaügyi központba akkor kapni fogok?

Mit tanácsoltok, mit tegyek?


2016. máj. 23. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

akkor kapsz, ha álláskeresési járadékban részesülsz a szülés pillanatában, és a szülést megelőző két éven belül legalább 365 nap munkaviszonnyal v. egyéb biztosítotti jogviszonnyal rendelkezel.

ha több éve nem dolgozol, nem hogy gyedre, csedre, de még álláskeresési járadékra sem vagy jogosult.

Gyes fog neked járni alanyi jogon, meg családi pótlék, meg az egyszeri anyasági támogatás. még ez is sok annak aki nem dolgozik.

2016. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem dolgoztàl,akkor sehogy. Minimum 1 év kell 2 éven belül a szüléstől szàmìtva és munkaviszony a szüléskor is vagy munkanélküli segély folyósìtàsa kell szüléskor,de hogy ez legyen ahhoz is minimum egy év munkaviszony kell.
2016. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor a munkaügyi központba felesleges mennem regisztrálni, mert nem fogok kapni semmit?
2016. máj. 23. 17:50
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Felesleges, igen. Az alanyi jogon járó dolgok anélkül is járnak, többre meg semmiféle regisztráció nem jogosít fel.
2016. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

A terhesség alatt nem jár semmi, ha nem dolgoztál, max a férjed tudja igénybe venni a családi adókedvezményt a fogantatás utáni 90. naptól.


A szülés után egyszeri anyasági segély jár, majd havonta a GYES és családi pótlék, ami kb. 38ezer Ft.

2016. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha a férjednek van munkája, akkor ő is mehet gyedre.
2016. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Menj el dolgozni.
2016. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettem lenullázva az extra gyeddel?
2016. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kedves 7-es! Én mentem volna, csak nincs lehetőség elég régóta nem találtam munkát már. Most pedig már amúgy se mennék terhesen.
2016. máj. 23. 20:27
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Aki akkar az dolgozik. Ez csak kifogás.
2016. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!