Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomás terhesen?...

Alacsony vérnyomás terhesen? Nem vészesen alacsony. Árthat ez a babának?

Figyelt kérdés

28 hetes kismama vagyok. Ma voltam védőnőnél, 100/60 lett a vérnyomásom, de eddig sem volt túl magas (110/62; 109/60; 120/63; 115/60; és most 100/60). Úgy megyek mindig a védőnőhöz, hogy előtte kb. 1 órával kávéval indítom a napot, mégis ennyi. Sosem mértem még itthon, kv előtt sem. Lehet, hogy kéne? Mindig mondja, hogy más ilyen vérnyomással alszik, szédül, ájuldozik, nekem meg semmi bajom.

Nem mondta, hogy gond, de azért érdekelne, hogy más járt-e már így?


2016. máj. 23. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapesetben terhesen alacsonyabb a vernyomas. Ez normalis jelenseg es semmi baj.

Nekem pl alapban ilyen, mint neked most, amugy is magas vagyok es vekony. Sokszor szedulok meg felkelesnel, felallasnal.

A terhessegeim alatt meg alacsonyabb lett a vernyomasom, nekem annyi kellemetlensegem volt emiatt, hogy sokszor voltam az ajulas szelen, pl reggelente rendszeresen ultem a lepcson 5 percet, ha ebredes utan gyorsan ugrottam ki az agybol es elindultam a foldszintre.

De egyeb bajt nem okozott.

2016. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80/50 volt terhesen a vérnyomásom. Teljesen oké az alacsony vérnyomás terhesen és csak akkor árt, ha hasra esel a szédüléstől.
2016. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

18 hetesen lementem az üzemorvoshoz, hogy leszédülök a székről, annyira alacsony a vérnyomásom. Amikor megtudta, hogy terhes vagyok, csak annyit mondott, hogy ez ilyen műfaj, igyak több kávét, slussz.


Végigszédelegtem a terhességemet, de gondot nem okozott, csak nekem volt kellemetlen.

2016. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tiéd teljesen normális, vagyis nem kirívóan alacsony.

És jó ha tudod, hogy az alacsony vérnyomás nem betegség, nem kell kezelni sem, a túl magas, na az okozhat problémákat, de várhatóan ettől nem kell tartanod.

2016. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Normális a vérnyomásod. Nekem azt mondta a doki amikor én is ezen aggódtam annak idején, hogy : "kóla, kávé, redbull" Persze nem éltem vele, de ennyire nem kell aggódni miatta.
2016. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem volt 60/50..szerinted?
2016. máj. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Mint írtam, nem vészesen alacsony, meg a védőnő sem mondta, hogy gond lenne, csak megjegyezte, hogy más ilyen vérnyomással alszik. Meg hát kávéztam előtte, akkor mennyi lehetett kv előtt?
2016. máj. 24. 08:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom, ezek a védőnők többet ártanak a megjegyzéseikkel, mint használnak... :(
2016. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!