Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomás mitől...

Alacsony vérnyomás mitől lehet, mit okozhat?

Figyelt kérdés

A napokban mérem a vérnyomásom legalább 1x, megy lefelé, ma már csak 100/67 volt, a pulzusom 83, tegnap 108/66, 90 pulzus. Nekem eddig mindig 120/80 volt, szinte tankönyv szerint. Fejem sokáig fájt, de már egy hete nem, csak 1-2x, de nem vészes. Viszont nagyon fáradt vagyok.

Védőnő azt mondta igyak kávét, de nem tudom meginni...


Mit lehet ezzel kezdeni? Mennyire baj ez?


17 hetes vagyok, első baba


2016. ápr. 13. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kávé, fekete tea, "cola" ,mozgás, a kofein emeli a vérnyomást.
2016. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Semmit nem lehet vele kezdeni, és nem is baj, az alacsony vérnyomás nem betegség, csak a magas a probléma, de az nagyon.


Nekem minden terhességem alatt hasonló volt az érték, sőt, a pulzus ennél sokkal jobban meg is szaladt, néha 120-140 is volt.

Ez így teljesen oké.


Kerüld a hirtelen leguggolást, felkelést (az ágyból pl.).

Szülés után megint rendben lesz.

2016. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi :) ha nem lesz baj belőle, akkor nem aggódom. Igen a hirtelen felkelés az baj, de attól már évek óta elszédülök, csak ez most kicsit talán fokozottabb. De ez eddig is jelen voltam, szóval ez nem újdonság :)
2016. ápr. 13. 12:00
 4/12 anonim ***** válasza:

amióta az eszemet tudom alacsony vérnyomásom van, általában mindig 80/60 szokott lenni, bár így az utolsó hetekben emelkedett 105-110-ra :)


örülj neki, hogy nem emelkedik a vérnyomásod, mert az árt a babának az alacsony vérnyomás nem!


de ha nagyon szenvedsz az alacsony vérnyomástól, és nem tudod meginni a kávét, igyál 1-2 pohár fekete teát naponta, abban is van koffein :)

2016. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kólát iszok, csak arra meg a férjem harap, nem hiszi el, hogy ilyenkor kell...
2016. ápr. 13. 12:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Joggal harap mert nagyon káros , inkább tea ,vagy tejeskávé, ráadásul a teának csak jotékony hatásai vannak.
2016. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kólában lévő foszforsav elvonja a kalciumot, ezért nem szerencsés.

Mondjuk kis mennyiség néha belefér szerintem, de napi szinten tényleg káros.


Óvatosan a kávéval meg társaival, nekem a pulzusomat az dobta nagyon meg, a vérnyomásomat annyira nem vitte fel, viszont a 120 és annál magasabb pulzus már nagyon kellemetlen érzés...

2016. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

a kávétól nem terhesen is rosszul vagyok, nem tudom meginni :S

te valahogy nem a világom... nem vedelem persze a kólát se, napi 1-2 pohár

2016. ápr. 13. 12:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kezdenek tágulni az erek, hogy befogadhassák a megnövekedett vérmennyiséget. Míg a vérmenyiség nem áll be hozzá, addig eshet a vérnyomás. Meg van akinek amúgy is alapból alacsony. Ez nem baj, nem jelez semmi rosszat, sőt terhesség alatt normális jelenség.


Amit tenni tudsz, hogy sok folyadékot iszol, főleg vizet és szedjél vérképző vitamint, vasat stb. Fejfájásra fél kiskanál só és egyből rá 2-3 deci víz.


A koffein csak ideig óráig megoldás, ha meg nem is esik jól, hagyd a fenébe.

2016. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tényleg alacsonyabb az átlagostól de alacsony vérnyomásról 100 alatt beszélünk, míg 140 felett magasról. Bár nem tudom én 100/60 meg 90/55 mellett is ugyanolyan elesettül éreztem magam.


Sok folyadék és mozgás segít.

Egyébként nem baj, a magas vérnyomással ellentétben ez nem káros. Csak kellemetlen nyilván, okozhat aluszékonyságot, szédülést.

2016. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!