Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikrek? Hogy fogok boldogulni?

Ikrek? Hogy fogok boldogulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy néz ki ikreket várok és teljesen bepánikoltam. Az egy dolog, hogy egyszerre kettőt kell majd ellátnom, de hogy fogom őket megkülönböztetni??

Van egy ikerpár ismerősöm, 10 éve ismerem őket futólag, és a mai napig nem tudom megkülönböztetni őket. A hajuk is különbözik pedig, de ha összefutok az egyikkel az utcán, akkor fogalmam sincs, hogy melyik az, csak ráköszönök, mert ismerem.


Mi van ha összecserélem őket véletlenül? Mármint nem tudom, hogy melyik melyik.. és akkor 2 hetente gyakorlatilag újrakeresztelem őket, hogy akkor most az egyik lesz ez, a másik az.


Vagy ez majd nem jelent gondot?


2016. máj. 24. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

NE idegeskedj, amikor én megtudtam, hogy egypetéjü ikreket várok, nekem is egy csomó hasonló kérdésem volt.


Hidd el, még véletlen sem fogod öket összekeverni, ugyanis sose, teljesen egyformák, apró eltérések mindig vannak.


Nekem - meg a többi családtagnak is - sokat segített, hogy nem egyformába öltöztettem öket, hanem mindig más színü ruha volt rajtuk, így felületes odanézéssel is meg lehett mondani, hogy melyik gyerek melyik.


A "csak ismerös" ikreket kevésbé figyeled meg, és könnyen össze lehet öket keverni, de ha állandóan velük vagy, akkor idövel lesz olyan érzésed, hogy "alig hasonlítanak egymásra", mások szerint meg egyformák.


Ha még vannak kérdéseid, akár privátban is kérdezhetsz, szivesen segítek.

2016. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató választ! Remélem látni fogom köztük a különbséget..

Az biztos, hogy nem fogom ugyanolyan ruhába öltöztetni őket, és ugyan nem vagyok fülbevaló párti, de ha lányok lesznek, akkor még ezen is gondolkoztam..De ettől olyan szörnyűnek érzem magam. Nehogy már csak a fülbevalóról tudjam, hogy melyik melyik.


Nem kérdeztem még a dokit, de az ikrek általában automatikus császárt jelentenek?

2016. máj. 24. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Hidd el, elöre sokkal több problémát képzelsz, mint amennyi tényleg lesz.


Nemcsak a ruháról ismered majd meg öket, de ha nem látod éppen az arcukat, vagy nem szemböl, akkor nehezebb megkülönböztetni és a ruha segít. Nálunk senki nem keverte öket össze, sem én, sem az apjuk, sem a testvéreik - de furcsa módon régebbi fénykepeken nagyon nehéz öket megkülönböztetni, az aktuális állapotot viszont könnyü.


Az ikerterhesség nem jelent feltétlen császárt - több anyukát ismerek, akiknek meglettek anélkül, nekem császár lett. De sok esetben jobb így, mert a babákat kevésbé viseli meg a szülés. És a császár sem annyira vészes, nekem "megérte", hoyg mindkét gyerek egészséges lett.

2016. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


A császárt azért kérdeztem, mert jobban örülnék neki. Sokkal nagyobb biztonságban érezném őket, ha császár lenne. Majd megkérdezem/megkérem az orvost.


Köszönöm még egyszer a lelki fröccsöt!! Jól esett!

2016. máj. 24. 22:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak iker ismerőseim es mivel ismerem őket megtudom különböztetni stílus es beszed alapján

Stb

Van egy ikerpár -lányok - egy szót se beszéltem velük tehát nem csoda h nem tudom ki kicsoda

Te pedig ismerni fogod őket

Kiskorban meg öltöztetett őket különböző ruhákba

2016. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Sógornőim ikrek. Bizonytalan, hogy egypetéjűek-e, külön burokban születtek, de annyira egyformák, hogy eléggé gyanús... Anyósom emlegette többször is, hogy az első hetekben csak onnan tudták biztosra, melyik baba melyik, hogy rajtuk hagyták a kórházi karszalagot :) Ez egy jó tipp lehet Neked is a kezdetekhez. De pár nap, pár hét múlva meg fogod tudni különböztetni őket, akkor is, ha külső szemlélőnek olyanok lesznek, mint két tojás.

A szülés kérdéskörben pedig írtam ki ide anno egy kérdést, azt mindjárt belinkelem.

2016. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
2016. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én holnap kezdem. 34ik hetet... Elvileg egypetéjüek... Teljesen kétségbe estem, mivel segítségünk nincs, van egy nagyfiúnk is... Pár napig aludni nem bírtam. De most már nagyon várjuk őket. Szerintem megfogod tudni különböztetni, hisz te vagy az anyukája, a szülésről még nem tudok nyilatkozni de nekem már befordultak igy simán kezdjük a szülést azt majd jön magától. Amennyire féltem az elején tőle (szüléstől), most inkább az van hogy egészségesek legyenek, ne legyen velük semmi, hisz az ikerterhesség kockázatos... Amúgy mi megbeszéltük apával hogy a karszalagot pár hétig tuti nem vágjuk le :D
2016. máj. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!