Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam vagy elvetessem?

Megtartsam vagy elvetessem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és 5 hetes terhes|védekezés ellenére|. Tele tervekkel, célokkal. Most mégis tanácstalan vagyok.

Most érettségiztem,majdnem minden ötös és egyetemre szeretnék menni.

Párom dolgozik, saját lakása van, és az anyagi körülmények is jók.

Nem azt kérem, hogy helyettem döntsön akárki is, csak puszta véleményt.

Szüleim, rokonok vegyes véleménnyel vannak. Párom pedig mindkét esetben támogat.

Ha mégis az abortusz mellett döntök, hogyan számoljak el a lelkiismeretemmel?

Ha pedig a megtartása mellett,lesz még időm fejleszteni magam? Mert a mai világban az ember egy érettségivel a kezében csak egy senki..


2016. máj. 24. 21:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Utolso bocsi de nemis 4honal utan szoktak a fiatalok megbânnu
2016. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
26%

#21-es


Kérlek írd le még egyszer amit szeretnél, mert nem tudom értelmezni.

2016. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
75%

#22 Azért annyira nem bonyolult...


"Utolsó (kérdező), bocsi, de nem is 4 hónap után szokták a fiatalok megbánni."

2016. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 20-as,ebben igazad van,viszont régen se a szülők nyakára szültek.Régen azért szültek korán,mert korán férjhez mentek,de ez azt jelentette,hogy a gyerek egy normális családba(értsd. van anya,apa és még házasok is) született,és apa valószínűleg dolgozott,tehát volt mit enni meg volt miből ruhát venni,anyuka meg otthon vitte a háztartást,esetleg ápolta az idős szülőket vagy ha szükséges volt elment dolgozni(nyilván 0 végzettséggel max kapálni tudott elmenni,de ez más kérdés). Viszont régen teljesen más volt egy 16 éves gondolkozása,hiába volt fiatal,már felnőttként kellett gondolkoznia és végezni a rá bízott munkát.

Azzal persze lehet vitatkozni,hogy milyen színvonalon éltek,de abban a korban az volt az általános.

Ezzel szemben a mai 16 éves szülők még mindig gyerekként viselkednek,apuka lehet,hogy már rég lelépett,úgyhogy a gyerek soha nem fogja megismerni és ráadásul még évekig anyuka nyakán lógnak,mert ma már érettségi nélkül semmit nem tudsz kezdeni,de ha meg van és csinál egy OKJ-s valamit azzal se fog sokat keresni.A továbbtanulással meg az a baj,hogy fizetni kell a tandíjat.Nem minden szülő áll olyan jól anyagilag,hogy tandíjat fizessen,az iskolai jegyzeteket fizesse mellette meg még állja egy kisgyerek óvodai/iskolai költségeit is,meg persze a gyereknek enni is kell adni,ruházni

(ez a 18 éves gyerekére is vonatkozik),játékot venni neki...


Ez nem ellened irányul 18-as,arról nyilván fogalmam sincs,hogy ti milyen körülmények között éltek,tehát ne vedd magadra,én csak leírtam általánosságban,hogy egy 15 évesen szülő gyereknek milyenek az életkörülményei/lehetőségei.

2016. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Bocsi. Tul okos a telefonom.:)

De kozben latom kaptal segitseget.. bar ereznI, hogy kotekedesnek szantad, amit TILT a szabályzat. Gondolom azt sem tudtad sikeresen ertelmeznI.

Segìthetunk?

2016. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

18#-as vagyok.

Nem nem a gyerekszobámban vagyok.

Párommal együtt a Saját lakasunkban élunk.

Dolgozik.

A fiamat is illetve engem is el tud latni egyikunk se szenved semmiben hianyt.

Segit itthon is a munka mellett.

Nagyon jol megvagyunk.

Es mar a fiunk jovojere gondolva gyujtunk neki egy szamlan.

Mar a terhessegem alatt nyitottunk egyet.

Tehat nem ertem mi ezzel a problema.

Lehet szebb gyerekkora lesz a fiamnak mint itt sok kotekedonek

2016. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
én meg tartanám helyedbe telejsitenémálmaimat,terveimet.amugy én abortusz ellenes vagyok,szeretem gyerekket
2016. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
73%

Édes Istenem!


27-esnek üzenem.


Nem szúrja a szemedet ez az abszurd fogalmazás? Nem olvasod vissza amit írsz?


Hogy lehet ennyire retardáltként fogalmazni? Ez ma már a századik amit olvasok, ami ennyire kirívó.

Idézlek: "szeretem gyerekket". EZ MI? Iratkozz be egy nyelvtanfolyamra sürgősen!

2016. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Timcsa80 ***** válasza:
Végül megtartottad?
2016. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mi lett a terhesség eredménye? Január-február környékén mész a kórházba?
2016. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!