Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés, ha mocorog bent...

Milyen érzés, ha mocorog bent a baba?

Figyelt kérdés
Mihez hasonlítható? Hogy lehet felismerni? Milyen tájékon érezhető leginkább?
2008. szept. 25. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon furcsa! Eloszor inkabba belekben levo gazok mozgasahoz hasonlit, de hamar rajon az ember, hogy azok bizony nem a belek...Apro lukteteseket erzel, mint amikor az ideg rangat. Aztan ahogy erosodik a pici, ugy lesznek egyre egyertelmubbek a mozgasok, rugdosasok. Alhasi tajekon erezheto eloszor, aztan koldokvonalig nagyjabol barhol. Van ugy, hogy jobb oldalt, aztan fel ora mulva meg mar a bal oldalt dorombol. Hat valahogy igy tudom neked megfogalmazni a 21. hetig.
2008. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egészen alul, az alhasamban éreztem először. Olyan mintha csiklandoznának belülről. Én úgy két hétig nem tudtam eldönteni, hogy a belein mozognak, képzellődök, vagy tényleg a magzatom mozdult meg? Aztán egy nyugodt reggelen az ágyban üldögélve, tejeskávér iszogatva éreztem, hogy ez minden kétséget kizárólaz a pocaklakóm mocorgása:)

Ekkor 18 hetes és 4 napos voltam az első babámmal. Azt mondják, a második babát hamarabb megérzem, mert már tudom, hogy mit várjak:)


Jó várakozást!

2008. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 17 hetesen éreztem először de akkor már határozott rúgásokat mért a pocakomra.Nem éreztem semmilyen buborékolást vagy hasonlót mint a belek mozgását pedig az első babám.Szerintem mindenki másképp érzi és mindenkinek másképp jelez a babó hogy odabent van.

Pontosabban először végig húzta határozottan a kezét/lábát a hasam alján majd gyorsan lefeküdtem és kis idő múlva rúgást/ütést éreztem a jobb oldalamon majd kb 10-15 perc múlva pedig a bal oldalon.Csodálatos érzés volt nagyon boldog voltam gyorsan fel is hívtam a páromat aki nagyon szintén nagyon örült.Most már 23 hetesek vagyunk és 2 hete már az apukája is érzi Őt ráadásul látványosan rugdos mert az egész hasam hullámzik ahogy mocorog.

Boldog babavárást!

2008. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Fantasztikus érzés!hogy mihez hasonlít? Szerintem mindenkinek máshoz, én talán úgy tudom leírni, hogy mintha csikált volna valami ott bennt, utána, meg bugyborékolt. Később meg még szuperebb, ahogy látod majd hogy hogy tekereg ott bennt. Biztos vagyok benne, hogy fel fogod ismerni,én is attól féltem, hogy majd nem ismerem meg, de hidd el meg fogod!

34 hetes kismami!

2008. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a világon ez az egyik legszebb érzés. Mikor elkezdtem érezni, olyan volt, mintha egy hangya mászkálna a hasamon. Mindig késztetés éreztem, hogy odanyúljak, visszaboirizgáljak. Aztán egyszer csak konkrétan lehetett érezni, hogy ő mocorog. Nekem egész fennt volt, talán még magasabban is mint a köldököm, mindenki azt mondta, hogy akkor nem is őt érzem, pedig ő volt.Első babánál kb 17. hétben éreztem.

Minden jót!!

2008. szept. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem is mindenkinél más érzés amikor előszőr megmozdul a babája. Nekem éjjel történt meg előszőr.Nem voltam biztos benne, csak az volt furcsa, hogy felébredtem rá! Utánna nem is foglalkoztam a dologgal,de 1hét múlva amikor azokat a kis buborékszerű érzéseket éreztem biztos voltam benne, hogy Ő volt az! Ne aggodj te is rá fogsz jönni, még ha az elején bizonytalan is vagy a dologban!!Én a 17 héten éreztem először.


boldog babavárást

24 hetes kismama

2008. szept. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!