Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémiát ki ismeri?...

Terhességi toxémiát ki ismeri? Én 21 hetes vagyok, és hirtelen nagyon elkezdtem vizesedni, lábfejem és kézfejem. Ettől megijedtem.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
"A toxémia (preeklampszia) első tünetei közé tartozik a hirtelen súlygyarapodás, amely nincs kapcsolatban az evéssel,az arc és a kéz nagymérvű dagadása,megmagyarázhatatlan eredetű fejfájás,nyelőcsőtáji és gyomorfájás,viszketés, látászavar."Ha bármelyiket tapasztalod, azonnal hívd az orvosod!De szerintem önmagában a vizesedés még nem jelent semmit.Nagyon sok kismamánál előfordul.Ha tudod, mérd meg a vérnyomásod naponta többször, mert ha magas, az is lehet jele.Lehetőleg most vigyázz a só fogyasztással, ne sózz meg semmit.De szerintem nem lesz baj.
2010. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam ezek jelentkeztek: hirtelen súlynövekedés, ami evési szempontból indokolatlan volt, vérnyomás magas lett, a pulzust is vitte magával és fehérje jelent meg a vizeletben, bedagadt a bokám és viketett az egész lábaszáram, bokám , lábfejem.
2010. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ugyanezek voltak a tüneteim, mint az előttem válaszolónak. Még annyi volt, hogy szikralátásom lett, és 190/110 vérnyomással. A vérnyomás fontos, azt kell sokat nézned. Ha felfedezik, és még messze a szülés mint nálad, akkor kezelik kórházban, infúzióval. Nekem azonnali császár lett, 15 perc alatt már anyuka lettem. Figyelj oda minden jelre, amiket leírtunk. Nekem 4 nap alatt 5 kg-val nőtt a súlyom, ezt még megjegyzem.
2010. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!