Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35. hét után még várható,...

35. hét után még várható, hogy befordul a babánk?

Figyelt kérdés

A 30. heti uh-n fejjel lefelé volt. Aztán tegnap a 35. hetin fejjel felfelé átlósan. Azt mondta a doki, hogy se nem faros fekvés, se nem haránt, se nem fejvégű, hanem átlósan héderezik a drága. A medencémhez, ahol a fejének kéne ugye lenni, egyelőre csak a lábujjaival nyúlkál oda.

A méhszáj teljesen zárt. Olyan, mintha még egyáltalán fel se merülne benne, hogy lassan ki kéne onnan jönni. :)

2800 grammra becsülte a súlyát, azt mondta, az átlagnál kicsit nagyobb baba lesz. Ezt mondjuk sejtettem is, mert én 3440 grammal, a férjem 4 kg felett született annó.

A doki szerint a 38. hétig van még esély arra, hogy megforduljon.

Tegnap este és ma reggel is igyekeztünk beszélgetni vele arról, hogy ideje volna irányba állni. :) Tudtok még jó praktikákat? A derék alá pokróc gyűrögetés nem igazán tetszik, nem akarom erőltetni nála a dolgot, inkább szeretném, ha magától döntene úgy, hogy megfordul.

Hallottam még, hogy napi 25 perc séta segít meg ilyesmi.

Volt valakinek ebben tapasztalata? Van, akinek az utolsó pillanatba fordult be? Hogy élte meg?



2016. jún. 3. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A 37. héten fordult be, de ő teljesen faros volt addig. Egy kis mozgolódás volt, az átlagnál nagyobb valamivel. Nem fájt, nem csináltam semmit. Ha nagyon nem tud/akar befordulni annak oka is lehet.
2016. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem sima faros volt, de sajna nem fordult be, pedig én sokat sétáltam ( nagyon untam magam)

Sok szerencsét! És jó babázást

2016. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első gyerek?


Nekem a harmadik babám a 39. hét közepén fordult meg, kb. 3 nap alatt, először harántba, aztán fejvégűbe (előtte faros volt).


Furcsa, amit mondd a dokid, mert épp hogy szüléskor tud még megfordulni, amikor beindul a vajúdás, mer a méhösszehúzódások segítik benne.


Én rengeteget jóslóztam, amikor fordult a babám.


Bp. Szent István kórházban amúgy csinálnak külső fordítást, de ha nem sikerül, akkor azonnal császár van. Mondjuk ha első baba, akkor jó eséllyel amúgy is császár, ha faros, ez a protokoll ma Magyarországon. :(

2016. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Befordulhat ő még :) barátnőm babája szülés előtti nap kanyarodott irányba egy határozott mozdulattal. A szomszédunk lányának a kisfia pedig a vajúdás ideje alatt.

Sétálj mert az jót tesz testnek is léleknek is, beszélgess vele, a többi meg úgy is úgy lesz ahogy lennie kell. Könnyű szülést kívánok!

2016. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most voltam a védőnőnél, ő azt mondta, hogy itt az a szokás, hogy ha 38. hétig nem fordul be, akkor beprogramoznak császárra és előbb kiveszik.

Szegény babónak esélye sem lesz így mondjuk a 39. héten befordulnia?

Azért megpróbálom húzni az időt a kiírt időpontig, ha lehet majd, persze csak, ha a baba egészségét ez nem veszélyezteti.

De egyelőre olyan szomorú számomra, hogy így kikötik, hogy 38. hét, ha addig nem, le is út, fel is út. Miért nem adnak esélyt sem... :(

2016. jún. 3. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Kis helyen laksz?

Nincs lehetőséged már máshová menni?

2016. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ajkán lakom. Innen max Veszprémbe (kb 40 perc) lehet még átmenni vagy Celldömölkre (1 óra), de Veszprémről sem hallok jobbakat, Cellt meg nem ismerem.
2016. jún. 3. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!