Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszerűen szörnyű ember...

Egyszerűen szörnyű ember vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tervezett babáról van szó , épp ezért nem is értem mi történik velem. 23 hetes terhes vagyok és teljesen bepánikoltam . Nem azért, hogy mi lesz ha megszületik stb, hanem hogy mi lesz most velem? Siratom a régi életem, ami soha nem lesz olyan , mint volt. Mi van, ha kihagytam valamit , amit már soha többet nem fogok tudni pótolni? Néha azt kívánom bárcsak ne lennék terhes. Aztán meg sírok, hogy hogy lehetek ennyire önző, hiszen már most szeretem a kis törpémet. Páromnak nem merem mondani mit érzek, mert ő annyira boldog a baba miatt. Nem akarom, hogy az érzéseim miatt csalódjon bennem. Tényleg szörnyű ember vagyok? Vagy más is érezte úgy, hogy bárcsak lenne még ideje magára?

(Amúgy 29 éves vagyok)


2016. jún. 4. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Elég gyakori jelenség, ha nagyobb változás áll be az ember életében (szülői ház elhagyása, munkaerőpiacra kilépés, külföldre költözés, házasság, gyermekvállalás), akkor egyfajta gyászfolyamattal dolgozza fel, hogy gyökeresen megváltozik az élete, új felelősségek bukkannak fel, stb.
2016. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Én 28 èves vagyok, szintèn tervezett baba és èn is bepánikolol nèha..elmúlik, nem vagy rossz ember!
2016. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy szörnyű ember! Nálam is néha előfordul ilyen "pánik". Régóta vágytam már babára de aztán már nem is törődtem az egésszel mert sokáig nem jött össze és hát éltem az életem, most pedig ért a meglepetés és alig hiszem el. Én már nem is számítottam rá tényleg, meg néha bennem van az, hogy még ráértem volna azért kicsit később...még annyira nem futottam ki az időből. Viszont szerintem attól hogy meglesz a baba az nem azt jelenti hogy csak és kizárólag anya leszek! Persze a gyerek lesz most már az első de azért mindent teljesen nem fogok feladni!

Én mindenesetre boldog vagyok hogy sikerült, mert az se jó ha az ember túl "öreg" anyuka lesz...


32/N 9 hkm

2016. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy vagy szörnyű. Csak a hormonok miatt van. Az életed tény, hogy megváltozik és nem lesz már sose olyan mint eddig, de természetes, hogy így érzel. Egyébként sem sem kell terhesnek lenni, hogy az ember egyszer örüljön a következő pillanatban meg a padlón legyen.
2016. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Annyira bűntudatom van amiért néha azt kívánom , bár ne lennék terhes. Hiszen itt mozog bennem.

De ezek szerint nem zakkantam meg... Köszönöm a válaszokat.

2016. jún. 4. 11:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt... Sirtam, hogy mi lesz most, nem lesz annyi ido a tesoimra, nem bulizhatok/balcsizhatok hetekig a barataimmal, nem mehetek ide-oda, az edzesrol is lemondhatok meg egy ideig, ameddig teljesen tolem fugg a baba...


Aztan megszuletett, 4 honapos, es imadom. A testvereimmel is foglalkozom, bar nem olyan sokat, a barataimmal is, bar oszinten megmondom, hogy idegesitenek neha, hogy en pl nem aludtam egesz ejjel, mert a baba sirt, erre ramir, hogy "basszus toredezik a hajam"...:D de nekik nincs baba.

Nem banom egyaltalan, hogy megvaltozott az eletem, pedig nekem sok segitsegem nincs, 98%ban en vagyok a babaval, van, h le van nove a hajam, mert nincs idom elmenni fodraszhoz azonnal, de le se sz.arom :D a baba az elso, es nem hianyzik a regi eletem, max a regi testem :D de majd ha ujra mehetek edzeni, akkor ez is valtozni fog :)

2016. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha esetleg úgy érzed ki hagytál valamit meg tudod tenni még ha nrm is most, csak a gyereked is veled tart majd úgy kalandosabb is lehet majd :D

De nem vagy rossz, természetes de majd jön az anyai ösztön és voálá :) boldog baba várást és csak pozitívan mint az unicum;) (persze az uni nélkül!!!!!)

2016. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Tudod mi lesz most veled?

Igen, teljesen megváltozik az életed!

Sokkal jobb lesz, mint a régi.

2016. jún. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mono144 ***** válasza:

Ilyen nálam is volt :) El voltam keseredve ha eszembe jutott az akkori korszak amikor azt csinálhattam amit akartam. Valóban megváltozik minden, de lesz benne annyi de annyi jó, hogy majd nem is vágysz a régi életedre. Te magad élvezni fogod a gyermekeddel való törődést, aztán jön az idő amikor már sétál, beszél, és rengeteg szeretet ad. Most 3,5 éves a lányom és annyira imádom, nélküle üres lenne az életem.


Jelenleg várom a tesót 16+5 hetes kismamaként az elején totális pánikba estem, hogy kettővel hogy fogok elbírni. Most pedig ahogy a lányom puszit ad a hasamra, megsimogatja, beszél hozzá, olyan felemelő érzés, hogy azt gondolom ez a csoda. Boldog babavárást!

2016. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ugyanezek bennem is felmerülnek néha, ráadásul nem is terveztük a babát. De próbálom kitalálni,hogy mikor is fogom tudni megvalósítani a terveimet a baba mellet, vagy,hogy kire merném nagyobbacskán rá bízni és magamra szakítani időt. Ezektől mégha csak álmodozom is elhiszem,hogy nem "csak" az anyaság maradt nekem!
2016. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!