Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis korkülönbséggel szülők...

Kis korkülönbséggel szülők nem volt elegetek?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam. 19 hetes terhes vagyok kislány lesz. Kivagyok mindennap fáj hol a hasam hol a derekam hol a melleim. Egésznap megyek rendezem a fiam szaladgálok utána plusz házimunka. Nem tudom mi lesz így a vége. Mire felhúztam az ágyneműt szétment a derekam. Mosogatásnál dettó. És még hol a vége?! Mi lesz így? Így fog telni aminek szépen kéne? Úgy érzem szenvedés az egész.
2016. jún. 4. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év 8 hónap, 18 hónap és 15 hónap korkülönbséggel születtek a gyerekeim. Segítségem nem volt, persze a férjem, igen, de elég sokat dolgozott. Magam főztem, láttam el a háztartást. Nem volt könnyű, de nincsenek rossz emlékeim.
2016. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2 év korkülönbséggel két gyerek. Nem szépítek rajta, életem mélypontja. Utólag talán megszépül. Most csak számolom a perceket, hogy nőjenek nagyobbra.
2016. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Most arra gondolsz, hogy fáj a derekad, és emelgetni kell a gyereket, meg sok a munka?

A derekam folyton fájt nekem is, emiatt igen hamar leszoktak a gyerekek arról, hogy felveszem őket. Onnantól kezdve, hogy járni tudtak, én már nem vettem fel őket. Ha dajkálást kértek, akkor leültem, és úgy az ölembe mászhattak. Meg mindenhova vittük a babakocsit sokáig, ha elfáradt, beleülhetett.

A házi munka meg nem érdekel, a mai napig szalad a lakás. Ez van.

20 hónap van a 2 gyerek között.

2016. jún. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hónapos a fiam, 34 hetes vagyok a lánnyal. Kb 2 hete nehezebb, hogy alig bírom ölben fogni, míg megeszi a tápszerét. Sajnos nem fogja magának az üveget, pedig tudná. Örökmozgó, nappal van, hogy 3, de legtöbbször csak 1 órát alszik. A férjem sokat segít, ha itthon van fürdet, etet, takarít. Most fogunk ételt rendelni, hogy ezzel ne kelljen foglalkoznom. A fiam ugyanis rengeteg figyelmet igényel, akaratos, hisztis fajta születése óta. Szerencsére egészségügyi problémáim nincsenek, de már nehezen alszok, sehogy se jó, légszomj, zsibbadás miatt, illetve a magzat sokszor mozog fájdalmat okozva.
2016. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Három van, köztük 22 hónap (véletlenül pont így alakult). Az első kettő ment, mint a karikacsapás, simán bírtam magam. A harmadik rémálom volt! Mikor terhes lettem, a "nagy" volt 3 éves kb, a kicsi 1 múlt. Harmadikon laktunk lift nélküli házban, gondolod, a kicsi nem bírt feljönni, fel kellett vinnem ölben. A nagyot szoktattuk be az oviba, tehát reggel vittem terhesen, a másik a babakocsiban. És délben mentem érte újra. Állandóan görcsölt a hasam, kb félidőtől menet közben meg kellett állnom, mert lépni sem tudtam. Azt hittem, sosem lesz vége!


DE! Gyönyörű, okos gyerek mind a három. A kis korkülönbség miatt egymás legjobb barátai. Mindig tudtak egymással játszani, nem kellett más gyerekeket keresni mindenáron. Már megnőttek, a nagyfiam 16, a lányok 14 és 12, és úgy látom, őket soha nem lehet elválasztani egymástól, és egész életükben számíthatnak majd egymásra.


Ma sem csinálnám másként! Kitartást, mert tényleg nehéz, de sokkal könnyebb lesz idővel.

2016. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én 1 éves iker kisfiúk édesanyja vagyok és most várom a következő ikreket...

A derékfájás valóban elviselhetetlen egy tényező, de nekem minden perc csodásan telik tudván hogy nem sokára 4 kisgyermek édesanyja lehetek :)

Senki nem mondta hogy könnyű anyának lenni, szóval kitartás :D

Nekem a férjem esténként besegít. Ő szokta megvacsoraztatni, lefurdetni es lefektetni oket én meg csak mint egy szellem bolyongok utánuk :D

2016. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az en ferjem ekkor bevallalta h hetvegen uj agynemut huz, furdoszobat takarit es porszivoz neha.

:) beszelj a ferjeddel

2016. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!