Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker kismamák kinek milyen volt?

Iker kismamák kinek milyen volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Van egy kislányom már 4 éves.

Tegnap tudtuk meg hogy egypetéjű ikrek . (10.hetes vagyok jelenleg)

Nagyon sok rosszat olvastam de persze jót is..nagyon féltem őket de próbálok nem rá gondolni. :)

Kinek milyen volt az ikrekkel?

Remélem sok jót tudtok írni legalább megnyugszom egy kicsit :).



2016. jún. 10. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Szia! :) Eloszor is gratulalok!! Nekem is ikreim vannak, de ketpetejuek, 1 kisfiu, 1 kislany. Lassan 2 evesek lesznek.

A terhesseg eleje volt kicsit durvabb, m felrediagnosztizalt a doki (privatban szivesen leirom, h mi tortent, ha kivancsi vagy ra). A lenyeg, h egyebkent semmi gond nem volt. A terhesseg teljesen olyan volt, mint egy babaval kb a 21. hetig, m utana rohamosan nott a hasam, es 7 honapos terhesen ugy neztem ki, mint mas 9 honaposan :)

Kb a 14. hetig voltak rosszulleteim. Soha nem hanytam, de egesz nap rosszul voltam es alig birtam barmit is megenni. egyedul a gyumolcsoket kivantam, foleg a ledusakat. A 14 het utan aztan elmultak a rosszulletek, csak neha tort ram kegyetlen gyomoreges, de arra a Rennie kivalo volt, m szinte azonnal elmulasztotta :)

Nem voltam kivanos, egyedul a csirkehusra nem birtam ranezni sem, nemhogy megenni.

A hasamat kentem olajjal a csikok miatt. Amikor mar nagyon nagy volt a hasam, akkor fajdogalt kicsit a koldokom, m huzodott a noves miatt, de nem volt elviselhetetlen.

Egyebkent jol viseltem a terhesseget, csak faradtabb voltam, mint egyebkent. Delutan 5-kor mar leragadtak a szemeim az almossagtol :)

Csaszarral szultem a 33. heten. A kisfiam burka megrepedt, majd 4 nappal kesobb mar ki akart jonni, csak a kislanyom miatt nem tudott befordulni, igy a dokik a surgossegi csaszar mellett dontottek. A kisfiammal semmi nem gond nem volt, addig volt inkubatorban, amig el nem erte a 2.5 kg-ot. 3 het utan haza vihettuk ot. A kislanyomat jobban megviselte a koraszules, hiszen o meg nem akart kibujni. Neki volt sargasaga es apnoeja, igy ot csak masfel honap utan vihettuk haza. De kb 6 honapos korukra teljesen behoztak a teljesn idore szuletett babakat es azota is szepen fejlodnek :)

Ha barmi kerdesed van, szivesen valaszolok privatban :)

2016. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyobbik 5 volt, a kisebb másfél mikor születtek az ikreink. Tökéletes terhesség volt, mindenféle rosszullét nélkül, végig hibátlan vizsgálati eredményekkel - egyedül az álmosság tört rám is gyakran, de hát két gyerek mellett nem nagyon volt megállás. 38. hétre születtek a lányok, 2ésfél kilóval, 45cm-rel. Egészségesek, gyönyörűek. 'A' baba magzatvize elfolyt, mindketten farosak voltak, így császár lett-nem is bántam, akkor már nagyon fáradt voltam. Csuda egy dolog ám ikreket nevelni, úgyhogy élvezd te is. Hihetetlen, micsoda kapocs van köztük - kétpetéjűek, ennek ellenére tök egyformák. A legfontosabb számomra, hogy soha nem akartuk elválasztani őket, egy ágyban alszanak születésük óta, hihetetlen nagy szükségük van rá, hogy a másikhoz bújhassanak. Soha semmi betegséget nem kaptak el egymástól, nem ébredtek fel a másik mocorgására... szóval, ha egy tanácsot adhatok, az lenne, hogy hagyjátok őket együtt, amíg ők nem mondják, hogy elég volt.
2016. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!