Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon korán nyilvános lett a terhessége?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, nemrég mondtuk el a szűk családi körnek a nagy hírt. Mindenkit megkértünk, hogy ne adja tovább, mert korai még. Tartották is magukat az adott szóhoz, a párom testvére például még a menyasszonyának sem mondta el :) Ehhez képest tegnap gratulál a volt kolleganőm és azt mondja, hogy az ex-munkahelyemen mindenki arról beszél, hogy babát várok. Nem tudom hogy derülhetett ki, talán onnan, hogy a háziorvosom rendelőjében volt két távoli ismerős, és ők esetleg értették a váróteremben elhangzott utalásokat ami az orvos és köztem ment végbe, de hát az sem volt egyértelmű, plusz azoknak az ismerősöknek közük sincs a volt munkahelyemhez.


Az utóbbi hónapokban felszedtem pár kilót, így már kaptam ezelőtt is olyan kérdéseket, hogy "nem vársz babát"? De most mindenki biztosra véli, hogy azért híztam meg...


Kicsit bosszantó, hogy ilyen hamar nyilvánosságra került, volt még valaki hasonló helyzetben?


2016. jún. 15. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bárki is mondta el, nem szép dolog. Még ha véletlen meghallotta az orvosnál, akkor sem.

Nekem viszonylag hamar kiderült a munkahelyemen (kis falusi általános iskola), mert nagyon rosszul voltam az elején, mindig émelyegtem, sápadt és fáradt voltam. Az iskolatejet nem bírtam felvinni az osztályomnak tízórai szünetben (mindig volt egy megbízott gyerek, aki lejött érte, még élvezték is), kávészagot sem bírtam a tanáriban, meg nálunk nincs menza helyben, ezért vinni szoktuk otthonról az ebédet, amit ott melegítünk és eszünk meg a tanáriban, na azt is alig bírtam elviselni.

Szóval az a lényeg, hogy 2-3 hétig kérdezgették, mi van már, kb azt hitték, hogy válófélben vagyok, vagy ilyesmi. Aztán végül egyszer olyan éllel sikerült válaszolnom a mi a bajod kérdésre ("Baj, az nincs."), hogy rájöttek ("Csak nem?"). Akkor már nem tagadtam le.

Szuper közösség egyébként, nem pletyóztak, mert a falu számára nem derült ki tavasz végéig, mikor az osztályomnak is megmondtam, hogy jövőre új osztályfőnököt kapnak.

Szóval így történt. Azóta már 8 hónapos a kisfiam.

2016. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is hamar kiderült a 8. Heten. Az ovinak volt adventi vására ahová mentem en is segíteni. Az első kerdés mikor odaértem hogy iszok e pálinkát. Én meg mondtam hogy nem. Erre mindannyian rámnéznek nagy kerek szemmel -te terhes vagy? És nem birtam ki röhögés nélkül azokat a fejeket, így elmondtam hogy igen az vagyok, de még pici, csak 8 hetes ne pletykálják el. Perwze 1-2heten belül mindenki tudta az oviban hogy mi a helyzet, de nem bántam. Egyebként a fiam barátjának az anyukája 4 hetesen elmondta. Nálunk volt szülinapi zsúr, és siman elmondta hogy 4 hetes, ket napja lett pozitív a teszt. Persze azóta már 18. Héten jár és semmi baja szerencsére. Nem tudom de én nem titkolóztam sokáig és így jobb volt. Az első kettőnél szinte görcsösen titkoltuk, inkább anyós miatt mert hogy mi van ha történik vmi a babával és már mindenki tud róla akkor jujj mi lesz... semmi! Az oviban volt egy csaj aki annyi idős terhes volt mint én 20. Héten kezdte csak el mondani h terhes, 23 hetn meg kellett szülnie a babat mert leállt a szíve... a gond nem attol jön hogy elmondod vagy sem! Persze megértem a felháborodásod, de inkább örülj a babának mint hogy ráparázol! Gratulálok egyébként!
2016. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Alig 6 hetesen mondtuk el a szülőknek, tesóknak. A következő napokban rengeteg gratulációt kaptunk... Én se szerettem volna ilyen hamar nyilvánosságra hozni, főleg hogy doki se látott még, de nem bosszankodtam miatta. Sőt, tetszett, hogy ennyien velünk örülnek. :)
2016. jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és most itt szuszog rajtam a 7 hós egészséges nagyfiam, akit 10 óra vajúdás után fél óra alatt megszültem. A terhességem is hasonlóan könnyű volt. Lényeg a lényeg, egyáltalán nem bánt a dolog, hogy korán kikotyogta a család. 3-as
2016. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, némiképp megnyugtattatok :)
2016. jún. 15. 10:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem kereken 4 hetesen tudta meg mindenki, konkrétan a ciklusom 28. napján. A család, a barátok, a munkatársaim. Ráadásul olyan helyen dolgozom ahol több százan vagyunk. Én nem tudtam máshogy megoldani. Kezelésekre jártam, nagyon sokszor kellett munkaidőben mennem, így elmondtam, hogy hova megyek, mert nem akartam sunnyogni. Aznap is tudták, hogy megyek az eredményért, nem tudtam azt hazudni, hogy nem sikerült. Amúgy is mindenki szorított nekünk.
2016. jún. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4. héten derült ki.

nem így akartam, de befektettek, és a főnökömet fel kellett hívnom, hogy nem megyek értekezletre... aztán 1 órával később pedig az ő főnöke jött vizitelni :o szóval ha akartam volna, sem maradhatott volna titokban.

2016. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Engem a 6. héten veszélyeztetettre vettek, szóval onnantól szinte mindenki tudja. A munkahelyen muszáj volt, kicsi a település, onnantól mindenki tudta.

Csak azt remélem, hogy a nagyfiam előtt sikerül titkolni még kb egy hónapig, mert amíg így az elején nagyon bizonytalan (8 hetes vagyok), addig nem akarom, hogy megtudja, hogy ha bármi gond lenne, ne kelljen átélnie.

De persze minden rendben lesz, és alig várom, hogy a 12. heti uh után neki is elmondjam.

2016. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6. héten én már mindenkinek elmondtam az örömhírt. Most itt szuszog mellettem a 3 hónapos kislányom! :)
2016. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A teszt után 2 nappal elmondtam a közvetlen kolléganőimnek. Bölcsődében dolgozok, és a 20 kilós gyereket nem mertem emelgetni, és választhattam, hogy kockáztatok, vagy elmondom. Hamar el is terjedt a hír, pár nap alatt a főnökség is tudta, pedig amíg orvosnál se voltam, nem akartam elmondani. Nem volt belőle gond, persze nem örültem, hogy utólag nekem kell magyarázkodni, mikor megkértem azt a pár csoportban dolgozót, hogy addig amíg nem voltam orvosnál, ők se terjesszék a hírt.
2016. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!