Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek milyen "érzés" volt az...

Kinek milyen "érzés" volt az első magzatmozgások? Melyik hétben éreztétek először?

Figyelt kérdés
17 hetes babás vagyok, és már nagyon várom, hogy érezzem a bébit végre :), biztosan megnyugtató lesz!?
2010. ápr. 13. 07:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
15+2 hetesen éreztem először, pedig első baba.Meg is lepődtem!Aznap fel se tűnt, másnap esett le, hogy ez csak a baba lehetett!Középen az alhasamnál olyan érzésem volt, mintha apró buborékok szállnának fel.Azóta is érzem minden nap, de nem egyformán.Van, amikor szétpattanó buborékok vannak (ez a leggyakoribb), van, hogy koppant egyet belülről.Egyszer volt egy határozott mozdulata a húsvéti ebédnél.Akkorát bökött belém bal oldalt, hogy meglepődtem.Sajnos azóta nem volt ilyen erős mozdulata.A védőnőm azt mondta, hogy valószínű hamarabb fogom megérezni, mert vékony a hasfalam, és elöl van a baba.De nem számítottam rá ilyen hamar.
2010. ápr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a gyors választ!

Én buborék szerűeket éreztem 1-2 naponta, de csak piciket eddig és csak napi 1*. Viszont tegnap éjszaka bal alsó részen 5* is egymás után olyan volt, mintha a lufi kidurranna, olyan furi érzés volt. Akkor ez az volt, a bébi?

2010. ápr. 13. 07:52
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

A 15-16-hét körül éreztem először. Pukkanás szerű volt, vagy inkább olyasmi, amit a szénsavas italok után érzel a gyomrodban, csak ez sokkal lejjebb volt :)

Az első mozgást este vacsi után éreztem, mikor mát nyugi volt. Ültünk apával és tévéztünk.

"Megnyugtatónak" azért nem mondatnám, mert ha már egyszer érezted, mindig érezni akarod. Annyira csodálatos és egyben 'alien-es" érzés, hogy mocorog benned egy másik édes kis élőlény :)

Én utána mindig csak azt vártam, hogy mikor jön a következő mozgás :)

k.

2010. ápr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
bizony, a kisbabád volt :)
2010. ápr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Ige, 100 %, hogy a baba volt az!!
2010. ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :):):)

... csak eddig ha mondtam, hogy néha van 1 - 1 puki szerű érzés, és tudom hogy nem hátsó hanem elülső puki, azt mondták korai még, tuti nem az :(. De nyilván nagyon figyeltem már, hogy mikor érzem meg. Itt olvasgatok, és mások is írják, hogy 13-14 hét körül érezték, jó akkor még csak kósza 1-1 lufi, de ő az! :)

Majd arra leszek kíváncsi, milyen gyakran fog mozogni?

2010. ápr. 13. 08:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Evés után általában mocorgott, és akkor,ha pihentem. VAgy, ha megkívánt - megkívántam valamit, na akkor ment a balhé :)

Nekem is mondták, hogy még korai és biztos nem a fiam az, mert majd csak a 20 héten kell érezzem... de ez nem így működik, minden terhesség más.

2010. ápr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!Én 16+3hetesen éreztem előszőr,nekem nem volt buborék,hanem olyan volt mintha kis pillangók szállnának a hasamban,ha odatettem a tenyerem szinte csiklandozta picit.

Mindig este éreztem,de figyelni kellett.Pont 17 hetesen rúgott meg először a baba,mikor étlen szomjan ültem még délben a dokinál,gondolom éhes volt a drágám:-)Nagyon jó érzés,és ahogy egyre erősödik,megnyugtató is lesz .35 hetes km

2010. ápr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia, én a 17. hétben vagyok és tegnap éreztem először a fura buborékokat :) Nézegettem, hogy kb. már 18 centi hosszú lehet a baba, nagyon pici még a hasam, olyan mint egy kis sörpocak :) hol fér el a baba?
2010. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Van annak a bébinek helye, most még bőven :) Szerintem az én hasam sem olyan nagy még, és inkább csak lent dudorodik ki, most kezd derékban is kerekedni, úgy látom.

Lefeküdtem egy picit, hogy megtapizzam mozog-e, vártam és igen, 2x is éreztem a kezemmel is, picit kidudorodik mikor megmozdul. Hihetetlen érzés!

Nagyon aggódós vagyok, korábban volt egy vetélésem, talán ezért van, de ezek a visszajelzések nagyon jól esnek a lelkemnek :)

2010. ápr. 13. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!