Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez alapjan mennyi idos terhesn...

Ez alapjan mennyi idos terhesnek kellene lennem?

Figyelt kérdés

Itt van a gorbem: [link]


Homeroztem es ovulacios tesztet hasznaltam (mar 7 honapja), a ciklusom pontos 27 napos.

Mensi es ovulacio szerint 7 hetes 2 napos terhes vagyok. A terhessegi teszt is igazolta, hogy akkor volt ovum, mert azt kovetoen 10-11 nappal mar egyertelmuen pozitivat teszteltem (4 hettel ezelott).


A problemam: 6 napja ultrahangon csak 5 hetes terhesseget talalt az orvos (ures 7,4 mm-es petezsak), a hormonjaim is nagyon alacsonyak voltak 6 hetes terhesseghez.

Ma ismet voltam ultrahangon, mar van embrio, 6 hetes 1 napos a meret alapjan, CRL=5mm. Van szivhang, az elozo heti ultrahanghoz kepest pont eleget nott.


De nincs magyarazat arra, hogy mi tortent az elso ket hetben. Ultrahang alapjan akkor estem teherbe, amikor mar pozitivakat teszteltem.


Hallottatok mar ilyenrol, vagy tortent veletek ilyen? Ez hogy letezhet?

Orulok, persze, bar nem tudok teljesen, mert tovabbra is rossz gondolataim vannak a kiesett ket het miatt. Nyilvan ilyenkor nem hibernalja magat ket hetre a megtermekenyult petesejt, hogy azutan meg nagykonyv szerint kezdjen osztodni...


2016. jún. 21. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elég lassan nő. De nem minden baba fejlődik ugyan olyan ütemben. Attól még 7 hetes vagy, hogy kisebb a baba. Majd behozza.

31hkm

2016. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az elején még nincsenek ekkora különbségek a magzatok között,ezért is tudják a terhesség elején még pontosan megállapítani a magzat korát később már nem,mert vannak nagyobb és kisebb babák.

Elég érdekes az eseted kérdező.

2016. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, igy van, ahogy a masodik valaszolo mondja. Ez a negyedik terhessegem, lattam mar ezt-azt, de ilyet nem. Ezert kerdeznek olyanokat, akikkel ilyen megtortent, vagy van barmilyen otletuk.

Ilyenkor nincs olyan, hogy gyorsan no, vagy lassan no, nem no semmit masfel hetig, majd hirtelen elkezd.

Az elejen vagy no rendesen es megmarad, vagy nem fejlodik es elhal.

2016. jún. 21. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Tized milliméterekről van szó. Ha kicsit is rosszul/hanyagul mérik már heteket tévednek.

A 12. heti uh adatokat fogják alapul venni a szülés időpontjának kiszámításához.

Kell menned még ellenőrzésre, vagy csak a 12. hetire? Mert feltételezem, ha gond lenne visszahívnának, hogy ránézzenek,h fejlődik-e.

2016. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, mensturáció alapján már 7+4 napos voltam, amikor 5,9mm-es embriót mért a doki, szívhang, minden rendben, és 6 hetet írt a papírra. Tehát méret alapján 1 hét mínuszban van.

Emiatt visszanéztem az első terhességemet, ott tuti 6 hetes korban 4-5 hét van írva a papíromra, majd a 8. héten már behozta magát méret alapján is. Abban bízom, hogy most is így lesz. Jövő héten kell visszamennem.

Talán tényleg számít az is, hogy milyen szögben találja el a picikét az ultrahanggal, vagy odébb kattint egy hajszállal.

Remélem minden rendben lesz mindkettőnknél!

2016. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Es ha volt egy kesobbi spontan ovulaciod? Szerintem is erdekes eset!
2016. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont igy vagyok! Azt sem tudom most akkor hány hetes vagyok. Mikor mwntem első Uh-ra akkor a mensim serint 6 hetes voltam. 2mm volt az embrió ami 5hetesnek felelt meg. De nekem is az esedékes mensibután 3 nappal délutáni vizeletböl erős pozi volt a teszten. Én sem értem. De a baba szépen fejlődik. Végül is ez számit.
2016. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem két ultrahang között is volt különbség, mert amikor pozitívat teszteltem az orvos 4+5 hetesnek mondott, majd napra pontosan két hét múlva már csak 6+1 voltam.
2016. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Oszinte leszek, volt mar vetelesem, nem ez lenne az elso. Emiatt is volt tobb vizsgalatom.

Semminek nem orulok, ami nem nagykonyv szerint megy.

En eddig elmeressel sem talalkoztam a korabbi terhessegeimnel, a korai (14 het elotti) ultrahangjaim altalaban napra pontosan egyeztek az ovum idejevel is, meg a ciklusommal is, mert pontos a ciklusom, raadasul homeroztem is szinte mindegyik terhessegem elott.


Tegnap kb 15 percig vizsgaltak, mertek tobb szogbol is, ahogy csak lehetett, teljesen pontos a meres.

Egyebkent tizedmilimeterek mar ilyenkor sem jelentenek semmit, kb napi egy mm-t no az ulomagassag mar ilyenkor is. Ha pontos a szonografus es jo a gep, akkor nem olyan konnyu elmerni.


A ket ultrahang eredmenyt osszehasonlitva a ketto kozott eltelt idovel pont eleget nott a ket vizsgalat kozott. De ezek alapjan majus 23-an fogant.

Ezzel csak egy bibi van.

Ez a majus 25-i tesztem: [link]

Ez pedig majus 26-i, delutani: [link]

2016. jún. 22. 16:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hogy vagy?
2016. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!