Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég vitamint szedek?

Elég vitamint szedek?

Figyelt kérdés

Szedek kalciumot, magneziumot, beres csepp extrát. Ezek mellett valtozatosan etkezem, sok gyümölcsöt eszek. Panaszom nincs. Valamiert megis aggódók elég vitamint szedek, a babám nem szenved hiányt semmiben a pocakomban ? Viszont túlzásba se szeretnek esni..

20 hkm


2016. jún. 27. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szedj ezek helyett terheseknek ajánlott vitamint.
2016. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolóval, szedj terhesvitamint abban vitaminok és nyomelemek is vannak pl, vas, folsav, jód,cink, foszfor stb. a megfelelő arányban
2016. jún. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Terhesvitamint mindenképp szedj. Abban megvan minden amire szüksége van a szervezetnek.
2016. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egyik sem vitamin. Én úgy tudom, hogy kalciumot nem lehet tartósan szedni, mert megterheli a veséket. A béres csepp mellé pedig mindenképp kellene C-vitamin, ami segíti a nyomelemek felszívódását.

Úgyhogy én is csak azt tudom javasolni, hogy szedj terhesvitamint, nem muszáj minden nap, én kb. félidőtől csak kétnaponta szedem és rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszek. Magnéziumot is csak olyan 26 hetes korom körül kezdtem szedni, mikor elkezdett keményedni a hasam, de azt sem szedem minden nap, csak ha szükséges.

2016. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én semmit sem szedek, mert nem ajánlotta az orvos. Vérvételnél kiderült volna, ha valami hiányzik és lehet pótolni, de nem kellett sosem.
2016. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miniumum folsavat kellene szednie egy kismamának már a fogantatást megelőzően el kell kezdeni szedni. A folsavat szedő nőknél kevesebb az idegcsőelzáródással született gyermekek száma. Családtervezésnél nekünk rögtök ezt emelte ki, hogy nagyon fontos a terhes vitamin a folsav miatt.

De ez mindenkinek az egyéni döntése, nekem megér ennyit a kisbabám egészsége, ártani nem ártok vele.

2016. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!