Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanátok ebben az...

Ti megtartanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

24 leszek 2 hónapon belül, párom 29 lesz idén, 2 és fél éve vagyunk együtt, másfél éve élettársak vagyunk. A szüleimnél élünk, előtte albérletben voltunk, de munkahelyünk elvesztése miatt vissza kényszerültünk jönni ide. Párom holnap kezd új munkahelyén, talán 90-100-at fog keresni. Nekem még nincs állásom, keresem.

Van egy-két terhességre utaló tünetem, és még nem jött meg, bár nem sokat késett. De most tételezzük fel, hogy baj van, mert terhes vagyok, erről szólna a kérdésem.

Amit tudni kell a körülményekről: tartalékunk van úgy 500 ezer forint. Kocsink nincs. Vannak saját cuccaink, amivel egy kétszobás lakást is be lehet bútorozni, apránként megvettük még korábban (mosógép, hűtő is saját), most el vannak tárolva, mióta hazajöttünk.

Nekem két év munkaviszonyom van. Ha jönne a baba, nem tudom, hogy kéne dönteni. Párom bár abszolút nem áll készen rá, azt mondta, akkor megtartanánk és megoldanánk. Én nem tudom... Félnék. Mindenképp csak albiba mehetnénk, itthon olyanok a körülmények, ahova gyereket nem vállalnék (anyám alkoholista, üvöltözés megy itt éjjel-nappal; minél előbb el akarunk menni, ha nekem is lesz munkám). Párom szülei csurig vannak adóssággal, korábban lenyúlták őt, semmiképp sem tudnánk rájuk számítani, ha bármi van.

Ilyen körülmények közé őrültség lenne bevállalni? Mi a ti személyes véleményetek?


2013. márc. 3. 13:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
Hasonló helyzetben első körben megpróbálnék nyugodt és biztonságos körülményeket/feltételeket teremteni a pici érdekeben:saját albérlet, munka. És ha nagyon nem megy és kilátástalan a helyzet, akkor lehet, hogy nem tartanám meg, de ennek 1% esélyt adok. Ha csak egy kicsi remény is van arra, hogy megoldódjon a helyzet, akkor arra biztatnálak, hogy tartsátok meg és örüljetek a babának. :) Remélem, tudtam segíteni. :)
2013. márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%
emiatt elvetetni butaság lenne
2013. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Igazából párom válaszán meg is lepődtem. Én pár napig agyaltam ezen, és azt gondoltam, ő nem tudná kezelni a helyzetet és egyértelműen abortusz pártján állna. Már olyan hülyeségeket találtam ki, hogy a tudta nélkül vetetném el, ne is terheljem ezzel, mert amúgy is az új munkahely miatt stresszes.

De aztán beszéltem vele és kiderült, ő jobban akarná, mint én. Mert ha már annyira akar jönni, jöjjön, stb.

Szégyelltem is magam, hogy ennyire félreismertem. De eddig számára a házasság és gyerek témakör szigorúan tabu volt. Most meg olyanokat mondott, ha az ideális alkalmat keressük, sosem lesz gyerekünk.

2013. márc. 3. 13:11
 4/29 anonim ***** válasza:
42%
Ha terhes lennél,kuyaköteles lennél a babát megszülni és felnevelni.Mert 1.Nem ő kérte az életét.2.Ahogy olvasom hidd el boldogulnátok 1 babával.Hisz sokkal rosszabb körülmények között is nevelnek sajnos babát.És attól hogy most nektek nehéz,lehet mire a baba 1-2 éves lenne valami csoda folytán egyenesbe jönnétek.Szóval ha terhes lennél,tartsd meg !
2013. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben biztos, hogy megtartanám. Annyira nem kilátástalan a helyzetetek, mint amennyire te azt most gondolod. Mire meglesz a baba, addigra össze tudnátok szedni annyi pénzt, hogy albérletbe menjetek, plusz ott a tartalék is, amiből a babának meg tudnátok venni, ami elsőre kelleni fog. Pár hónapon belül tehát lenne egy nyugodt környezet, ahová a babát várnátok. Szerintem megbánnád, ha a mostani helyzetre való tekintettel elvetetnéd, mert én úgy gondolom, hogy később ez a helyzet csak jobb irányba fog változni. És ha hiszed ha nem, a párod is fel fog nőni a feladathoz, hiszen már 29 évesen biztos gondolkodott már az apaságon.
2013. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Védekeztetek? Mivel?

Egyébként biztos nem lenne egyszerű, de én megtartanám valószínűleg.

2013. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Párom elég későn érő típus, szóval hiába 29 lesz, még nagyon távolinak érez ilyen dolgokat, legalábbis eddig mindig ezt mondta, meg ezt láttam tőle. De a mostani kinyilatkoztatása azért megnyugtatott...


Igen, védekeztünk, gumival.

2013. márc. 3. 13:33
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nektek kellene eldönteni, nem hagyni, hogy más (akár itt is) beleszóljon. Más dolgában okosabba az ember, és jobban, hamarabb ítélkezik. Ezzel nem az abortusz pártján állok, ne értsd félre! De én nem akarnám hallani más véleményét. Ha Te, és a párod nem találjátok megfelelőnek a körülményeket-bár nagyon ideális sosem lesz, mindig lesz vmi kifogás -, akkor aszerint döntsetek. Majd feldolgozod agyban. Ha esélyt látsz rá, hogy a dolog működni fog, úgy nosza, jöjjön a baba.

Baromi nehéz döntés, azt elhiszem. De a baba érdekeit kell szem előtt tartani, és nem biztosan az a jobb megoldás, hogy meg kell születnie oda!

2013. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Én is mindenképp az ő érdekeit nézem. Azt gondolom, azért nem kell megszületnie, hogy rossz élete legyen. Nem vagyok abortuszellenes. Sokan nem gondolnak bele, annyival még nem oldódik meg az élete a gyereknek, hogy megszületik. Normális közegben kéne élnie.

Most itt az én esetem... Ha ide a szüleimhez kéne megszülnöm, megőrülnék a tudattól. Engem kikészít a helyzet, hát akkor mi lenne egy pici ártatlan teremtéssel?


Nem tudom, mennyire lennék én kész erre a szerepre, vagy hogy egyáltalán valaha is az lennék-e. Korábban eljátszadoztam a gondolattal, de az utóbbi időben taszítottak a babák. Lehet tudat alatt direkt nyomtam el, mert ismertem párom elutasító álláspontját.


Úgy érzem, az abortuszt fel tudnám dolgozni. Viszont azt nem, hogy úgy döntöttem mellette, hogy lett volna reális esélyem normális helyen felnevelni őt, de mégsem tettem, mert féltem a problémáktól, amivel ez jár.

2013. márc. 3. 14:12
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért kicsit túl van dramatizálva ez a dolog. Egy gyereknek nem attól lesz jó élete, hogy nike cipőt és 250 ezer forintos babakocsit veszel neki.

Nem azt mondom, hogy szüljön gyereket az, akinek kajára meg pelenkára sincsen pénze...

De ha az alapok megvannak, akkor utána már csak szeretet kell. A párodnak most már van munkája, még ha a fizetése nem is jó. El tudtok menni egy olcsóbb albérletbe. A babának cuccokat lehet kérni az ismerősöktől is akár, vagy olcsóbban venni használtan.

Nem kell nyomorba gyereket szülni, de a leírásod alapján ti nem a nyomorban éltek.

2013. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!