Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azoktol kerdeznem akik hanynna...

Azoktol kerdeznem akik hanynnak szinte vegig a terhesseguk alatt es fogynak is, miert nem szednek hanyas ellen gyogyszert?

Figyelt kérdés
Va olyan ami egyaltalan nem artalmas semilyen mertekben a ,magzatnak,viszont nagyon nagy segitseg a hanyas ellen.Igy a kismama is boldog es egeszsegesen taplalkozhat anelkul h szenvednie kellene.Vagy szeretnek hanyni es szenedni,fogyni?Tenyleg erdekelne miert kinozzak magukat ezek a kismamak.
2016. jún. 28. 11:09
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem végig hánytam a terhességemet. B6 vitamint ajánlott mindenki, amitől még jobban hánytam. Kiderült érzékeny vagyok rá.

Szerinted ki élvezi a hányást? Bármit megtettem volna ellene, de sajnos nem tudtam. Ettem ittam, de kijött. Nem azért hogy fogyjak. Sőt a végére egy 20-as feljött, szóval nem direkt hánytam. Nem ártottam volna szándékosan a lányomnak, nem is értem ezt...

2016. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 Bella169 ***** válasza:
95%

Ennek több oka van:

1 a legtöbb a hányás elleni gyógyszert nem lehet terhessen szedni

2 amit lehet azt se lehet folyamatosan 7-8 hónapi napi szinten szedni. Ahhoz, hogy egész nap jó legyen legalább napi 3-4-t kéne bevenni, de ilyen mennyiségben max pár napi szedhető.

(Itt egy ismert és gyakran alkalmazott hányás csillapító gyógyszer tájékoztatójából egy szemelvény:

Terhesség

A terhességre vonatkozóan nincsenek adatok. Terhesség alatt csak az előny/kockázat gondos mérlegelésével és csak akkor alkalmazható, ha a terhességi hányás már nagyfokú elektrolitveszteséghez vezetett.)

3 sokan a gyóygszert is kihányják, tehát hiába veszi be ég felszívódás elött visszajön így halottnak a csók

Senki nem akar szenvedni, hányni és fogyni, de ez egy ilyen időszak túl kell rajta lenni.

2016. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
En sem ertem.Nem vitamint ir fel a doki hanyasra hanem gyogyszert.Nyilvan tudja mi az ami jo ellene.Ha attol nem mulik el,akkor visszamegyek es iratok masfelet,vagu megyek masik dokihoz,addig mig nem kapok olyat amitol elall a hanyas.De nem szenvedtetem magam 9honapig.Bocsanat ,tenyleg nem ertem hogy van ez
2016. jún. 28. 11:20
 4/46 A kérdező kommentje:
Kedves 2.te sem irsz valosat.Van olyan gyogyszer amit kimondottan terheseknek,hanyas ellen talaltak ki,es igen lehet akar vegig is szedni a terhesseg soran,erre talaltak ki.Hogy a gyogyszert is kihanyja?Szinten nem igaz.Mert ha felkel es egybol beveszi mielott meg barmit is mozogna,akkor nem lesz hanyingere sem.Es az sem igaz h naponta tobbet muszaj szedni belole.En sem szedek.csak kora reggel egyet,gyorsan rogton miutan felpattant a szemem.es egesznap eszem,iszom nem hanyok.Pedig eloyte meg a viz is kijott belolem.Iszonyatos menyisegeket hanytam aszt hittem meghalok.
2016. jún. 28. 11:24
 5/46 A kérdező kommentje:
Csak egy meggyozo valaszt szeretnek,ha van ilyen,nem kotoszkodes a kerdesem ,hiszen en is a gyogyszer nelkul csak szenvednek.Csak sajnalom tenyleg h anyian szenvednek es senki nem tudja megmagyarazni miert nem szedi az erre kitalalt gyogyszert .12h
2016. jún. 28. 11:28
 6/46 anonim ***** válasza:
94%
Írd be a keresőbe, hogy Contergan botrány. A legtöbb gyógyszert nem tesztelik terhes nőkön, és nincsenek adatok arról mit okozhatnak, ezért hánynak inkább a nők, nem mernek kockáztatni, akárcsak az orvosok, nem kockáztatják a karrierjüket.
2016. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Akkor ujra leirom:van olyan gyogyszer ami hanyas ellen van terhes noknek.Hidd el nem hulye ember az en dokim sem ha fel irta nekem ...legyszi a kerdesemre valaszoljon mar aki tud!
2016. jún. 28. 11:36
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a gyógyszer, amit neked felírtak?
2016. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Emetostop a neve
2016. jún. 28. 12:01
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyógyszer Magyarországon nincs forgalomban. De ha gondosan elolvasod a betegtajekoztatot, erről sincsenek pontos adatok terhesség és szoptatás alatt, ugyanazt írja mint a többi hogy csak az előnyök és hátrányok gondos merlegelese mellett szedhető, akkor se sokáig. Na én pont ezért nem szedek semmit, mert nem lehet tudni 100%osan, hogy kárositja-e a magzatot főleg hosszútávon. Reméljük a te babádnak se lesz baja.
2016. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!