Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azoktol kerdeznem akik hanynna...

Azoktol kerdeznem akik hanynnak szinte vegig a terhesseguk alatt es fogynak is, miert nem szednek hanyas ellen gyogyszert?

Figyelt kérdés
Va olyan ami egyaltalan nem artalmas semilyen mertekben a ,magzatnak,viszont nagyon nagy segitseg a hanyas ellen.Igy a kismama is boldog es egeszsegesen taplalkozhat anelkul h szenvednie kellene.Vagy szeretnek hanyni es szenedni,fogyni?Tenyleg erdekelne miert kinozzak magukat ezek a kismamak.
2016. jún. 28. 11:09
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Kedves utolso,lehet hogy ez eppen Magyarorszagon nincs forgalmazva,de van helyette biztodan mas.Azt hogy mennyire artalmas a babanak,nem te vagy en dontjuk el hanem az orvos,hiszen neki ez a dolga.Mi meg csak olvasgatunk,vagy tajekozodunk de az mas,az orvos pontosan tudja mit szedhet egy kismama.koszonom a valaszodat mindenesetre!
2016. jún. 28. 12:14
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Tudod az orvos sem végez évekig tartó teszteket több ezer fős csoporton hosszú évekig. A betegtajekoztaton ott van feketén fehéren, hogy nincs információja a gyogyszergyartonak, hogy káros-e terhesen. Lehet káros is, meg nem is.

Azért ha nem is hagyod abba, legalább szünetet tarts néha a gyógyszerrel. A Borsmenta és a gyömbér is segít. Nekem még egy jó mentolos szájvizes öblögetés is be szokott válni.

Komolyan nem kötekedni akarok veled, de gondolj arra, hogy ha 100 terhes nőből 98 nem szívesen szed gyógyszert, akkor valószínűleg nem ők a hülyék, és nem azért nem szednek, mert ők szeretnek szenvedni. Igazad van, nem biztos, hogy baja lesz tőle a babának, de ha csak 0,1% esély is van rá, hogy károsítja, akkor nem jobb elkerulni? A rosszullétes időszak átmeneti állapot, néhány hét vagy hónap, de a gyerekem jó esetben 60-100 évig fog élni és nem mindegy, hogy milyen állapotban.

2016. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, ha lenne egy gyógyszer terhességi hányásra, amiről 100%-ig tudjuk, hogy nem árt a magzatnak, akkor felírnák/ajánlanák az orvosok.

Ilyen gyógyszer nincs. Ha csak a leghalványabb lehetőssége is fenáll bármilyen mértékű mellékhatásnak/károsodásnak, nincs épeszű(!) orvos/nő, aki kitenné veszélynek a magzatot.

Nincs gyógyszer, ami valakinek ne okozna érzékenységet, legyan az az anya, vagy a magzat. Még a vitaminok( lásd fentebb B6), gyógynövények is veszélyesek lehetnek...

Ismerős baba az almára fulladt de. Mekkora az esély rá? Elenyésző...DE VAN. Ez épp elég.

2016. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Nem tudom lanyok....nekem ezekbol az irasokbol az derul ki hogy ti jobban ertetek a gyogyszerek mellekhatasaihoz,mint maga az orvos,sot nem is biztok meg a dokikban sem.En nem igy allok ehhez a dologhoz.Bizok a valasztott orvosomhoz,mert o velem ellentetben elvegezte az orvosi egyetemet,nagy tapasztalattal es tudassal rendelkezo profi orvos.Ezert is valasztottam ot,mert bizom benne,bizom abban hogy amit o mond,az ugy van.Ezert nem olvasgatom a gyogyszer papirjat,mert szamomra az orvosom szavai a hitelesebbek.Persze ez az en velemenyem es hozza allasom.Senkit nem nezek le,vagy nezek hulyenek mert nem szed ra gyogyszert csupan nem ertem....Es en nem akarom abbahagyni egeszen addig mig a hanyasom,hanyingerem teljesen meg nem szunik magatol,illetbe az orvosom nem mondja ezt.mert azzal ha egyfolytaban hanyok ,es semmi nem marad meg bennem,tobb bajt okozhatok a babanak es magamnak is mint 0,1%. Mindenkinek koszonom sajnos nem tudtatok meggyozni,ennek ellenere koszonom a valaszokat!Tovabbi jo egeszseget es babavarast mindenkinek!
2016. jún. 28. 12:49
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz bunkó választ, akkor miért teszel fel bunkó kérdést?

Ostoba az, aki azt hiszi, hogy csupa mazochista kismama van, és egyedül csak neked van annyi eszed, hogy szedsz rá gyógyszert.

Több terhesség alatt se tudott több orvos sem gyógyszert adni, mert nincs rá. Olyan biztos van ami károsítja a babát, de szerencsére több az 5yab anya, aki inkább kibírja ezt a pár hetet, mint a kényelme és hisztije miatt bevegyen olyat, ami veszélybe sodorja a gyerekét!

2016. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
És tudod mit? Csodálom az előttem író anyukákat, hogy mindegyiknek sikerült a tapló hozzászólásaidra higgadtnak maradni, mert nekem ez nem ment!
2016. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyatos stílusod van. Nagyon bunkó vagy. Vészes hányásom van, és amit tenni tudok ellene, az az, hogy szedtem a Daedalont, vagy a kúpot amikor a tabletta sem maradt meg bennem. És hiába akartam volna szedni mást rá, nem adtak semmit, mert nincs. 15 kg-t fogytam, négyszer voltam infúzión kórházban. Szerinted van bárki, aki ezt élvezné? Ne legyél már hülye...

32hkm

2016. jún. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
84%
Szia. Nemtudom miert gondolkodsz igy , de kinezed egy leendo anyabol h barmit kibirnak h ne hizzanak el a terhesseg alatt.es vegig hanynak? En hiaba szedtem barmit majdnem vegig hanytam. Kijott a gyogyszer, igy hatasa sem volt sajnos..
2016. jún. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
82%
Eleg naiv vagy h hiszel az orvosokban az enyem (mar valtottam) rengeteg oxigen hianyos babat csinalt egeszsegesbol.mert tul sokaig hagyja vajudni a noket akik csaszarra szorulnak..es hagyja h bentragadjon a gyerek mert az a dolga. Azt mondta lehet inni alkoholt nem árt. Meg a fust sem. Mert erosodik a magzat.. akkora hulyesegeket amiket az mondott... es jo h valtottam mert butasagokat mondott orvos letere... nem mindegyik orvost mondanam jo orvosnak
2016. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
65%
Te nagyon okosnak hiszed magad, mi?
2016. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!