Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak összezavarodott, vagy...

Csak összezavarodott, vagy egyedül maradok a babával? Szerintetek adjak még esélyt a páromnak?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve. 18 hetes terhes vagyok és a párom teljesen eltávolodott tőlem mióta tudjuk a babát, (már nem is alszik velünk). Terveett baba volt, leglább is én azt hittem. Elég nehezen jött össze és most hogy itt van a pocskomban, a párommár azt mondja, hogy ő nem akarja a családosdít. De konkrét válaszokat sem ad a kérdéseimre, hogy akkor mi legyen. Imádom ezt a picit, de úgy félek, hogy már most elrontottam az életét mert nincs esélye rendes családban felnőni. Mi nem vagyunk házasok, de sosem akartunk házasodni, most mi tévő legyek. Várjak, hogy hátha megváltozik a párom véleménye? Mindneki azt hiszi, hogy minden rendben és örülnek a babának, én meg minden nap csak bőgök amikor nem lát senki, mert nem tudom mit tegyek és hogyan tovább. Egyébként én 28, párom 31 éves és ez lesz az első babám.
2010. ápr. 14. 15:48
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Nem értem a párodat, nemhogy örülne a babának. Szerintem várj még , adj neki egy kis időt hátha más lesz a hozzáállása, Kívánom ,h jól alakuljanak a dolgok. ÉS vigyázz Magatokra. Üdv: M
2010. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a helyzeted, ez nagyon szomorú :(

Nem nagyon tudsz mást tenni, mint leülni vele és szépen megbeszélni hogy akkor most mit is érez? Hiszen ő is akarta, ha tervezett baba volt és a gyermekvállalás nem olyan dolog aminél csak úgy meggondolhatja magát az ember, ha már úton van...sajnos elég gyerekesen viselkedik a párod, mert írhatnám azt hogy jaj biztos megrémítette a felelősség meg ilyesmi, na de már 31 évesen ehhez idős kicsit hogy féljen a felelősségtől...

Beszélj vele hogy fáj neked és hogy mondja el őszintén mit érez, talán sikerül kicsit kibeszélnie magából a rossz gondolatokat a babavárásotokkal kapcsolatban és juttok valamire.

Drukkolok Neked,

25 hetes kismama

2010. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak megijedt és időre van szüksége. Próbáld megadni neki az időt, és közben mesélj neki, hogy milyen lesz majd ha hárman lesztek, stb. És mondd el neki, hogy ha akarja a családosdit, ha nem, már a baba úton van, szóval már felelős érte, ezért próbáljon meg téged kímélni, ne bántani, mert az a kis lény ugyanúgy az övé is, és ha majd felnő, majd büszke lenne rá.
2010. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem legyél vele türelmes. Sok férfi megriad a felelősség miatt, amikor "élessé válik" a dolog. Főleg azért is, mert neki nincs olyan kapcsolata a babával, mint Neked, aki a pocakodban érzed, és a hormonjaid is besegítenek...

A kérdéseiddel lehet, hogy még nagyobb nyomást gyakorolsz rá, és ettől besokkolt.

Persze ez csak egy tipp, mert ugye nem ismerjük egymást...

Ha erről van szó, akkor bejöhet, ha most nem hozakodsz elő a bab témával (bármennyire is nehezedre esik).

Próbálj rá figyelni. Főzd a kedvenc ételeit, beszélgess vele (kérdezd meg, mi volt a munkahelyén), próbáld meg elcsábítani, és fejezd ki minden módon, hogy milyen fontos neked. Lehet, hogy attól is megijedt, hogy a baba "kiszorítja majd a pozíciójából".

Legjobbakat!

2010. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, látom, nagyjából egyetértünk :)

az én párom is 31 éves, és igenis felelősségteljes ember, jobbat nem is kívánhatnék, de bizony ő is vacilált sokat, de szerencsére, nem a picink megfoganása után hanem előtt, szóval a kora nem zár ki semmit.

2010. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél.Szerintem hagyd gondolkodni a párodat egy kicsit,mert lehet,hogy most döbbent rá,hogy nemsokára apuka lessz és fél egy kicsit és bizonytalan.Az apukáknál ez elö szokott fordúlni,én mondjuk nem hagynál sok ideig érlelödni ezt a dolgot mert szerintem az a legjobb ha megbeszélitek ezt a dolgot márcsak a te érdekedben is mert se neked sem a babónak nem tesz jót ha idegeskedsz.A korotok alapján épp itt volt a baba érkezésének a megfelelö idöpont szerintem ezért sem értem a párod viselkedését föleg akkor nem ha tervezett volt a bébi.Adj neki még pár napot de ha nem változik a dolog én mindenféleképpen megbeszélném,hogy mi bántja öt.Boldog és idegeskedésmentes babavárást kívánok nektek.
2010. ápr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
87%

Nem változott meg nagyon a kapcsolatotok mostanában? Szex? Sokat beszélsz neki a terhességről és a babáról? Csak ezzel foglalkoztok vagy szántok időt a párodra is? Eljártok ide-oda? Dolgozol vagy otthon vagy?


Félre ne érts, nem vádaskodás, csak agyalok, hogy mitől változhatott így meg!

2010. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen adj egy kis időt a Párodnak, én is ezt tudom tanácsolni.

Leírom a mi helyzetünket. Párom 32, én 31 éves vagyok. Másfél éve ismerjük egymást, egyikünk sem volt még házas, gyermek sincs egyik oldalon sem. Tavaly nyáron döntöttünk: komoly a kapcsolatunk, nem vagyunk már tizenévesek, jöhet a baba. Ehhez tudni kell, hogy nem éltünk együtt sosem, kb heti 2-3 napot töltünk együtt, mert Párom vidéki és nem akar hozzám a városba beköltözni. Én meg városi vagyok s nem akarok falura költözni. A távolság nem sok, 20 km, de mégsem élünk együtt.

Rögtön a 2.hónapban sikerült a baba, megfogant. Én nagyon boldog voltam, hiszen mindketten erre vártunk. De a Párom kicsit bepánikolt :( Örült Ő is, de nem volt az öröme felhőtlen. Nagyon megkínlódtam azt az időszakot. Közöltem vele, az Ő családjával és az én családommal is a 10. héten, hogy én egyedül nem vállalok babát. Vagy közösen, vagy sehogy.

Közben a lelkem ordított a fájdalomtól, semmit nem értettem, mi miért történik, miért nem örül a Párom is annyira, mint én. Döntöttünk a Párommal: megtartjuk a babát. Nem költöztünk össze, de akkor bennem valami eltört :( Mondván: ez így nem család, ebből nem lesz semmi.

Teltek a hetek. A Páromat rábeszéltem, hogy jöjjön el velem a havi orvosi vizsgálatokra. Jöjjön mindig a védőnőhöz is. Együtt kezdtük el nézegetni a babaruhákat, kiságyat, mindent. Persze semmit nem erőltettem, de azért beszéltem Neki a babáról. Mondtam hogy na most mozdult meg először, s hogy milyen édes szerelem-baba lesz. És a 20. hét körül éreztem azt újra, hogy mostanra a Párom is hozzászokott a baba gondolatához. Tehát Nála eltelt 2,5 hónap addigra, amire felfogta, hogy apa lesz, és hogy az milyen nagy csoda, mekkora boldogság.

Azóta is jön velem mindenhova. Külön áttörés volt a 4D UH, ahol először látta a picit a monitoron.

Megvettünk mindent, a Párom újra kedves és odaadó, magától simogatja a pocakomat, Ő választja ki a neveket, és felújítja a házát hátha mégis kiköltözök Hozzá, hogy egy család legyünk. Ja, és most vagyok 31 hetes terhes.


Mindezt azért írtam le, mert az én Párom is először megijedt. Talán félnek a férfiak a felelősségtől, vagy hirtelen nem tudják elképzelni a közös család gondolatát. Szerintem legyél vele türelmes, bár tudom nagyon nehéz :( Én sokat sírtam az elején, hogy mások kézenfogva mászkálnak a párjukkal, meg hogy milyen boldogok...akkor mi miért nem? És rájöttem, hogy csak idő kérdése.


Bízom benne, hogy Nálatok is jóra fordul a helyzet. Én csak azt tudom tanácsolni, ami nálunk bevált: türelem. És mondd neki hogy kísérjen el vizsgálatokra, mert az Számodra megnyugtató. És mondd el Neki, hogy minden rendbe fog jönni, Te is és a baba is nagyon szeretitek Őt. Én hiszem, hogy Ő is szeret Téged, csak megijedt. Adj neki egy kis időt. Nagyon drukkolok Neked.

2010. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen beparázott. A gyerek nagy felelősség, és ha gyereke lesz, neki fel kell nőnie. Ne borulj ki teljesen, inkább hagyd, hogy megeméssze és felfogja a dolgot. Nem fogsz egyedül maradni, ha egy férfi ennyire képes halálra rémülni a felelősségtől, akkor valószínű jó apa lesz. Nem akar ő kilépni a kapcsolatból, és biztos vagyok benne, hogy szeretné a gyereket, a családot, de egy férfi ezt másként éli meg, neki inkább elvégzendő feladatok, a megélhetés, és az el tudom őket tartani kérdések kavarognak a fejében. Le fog higgadni, meglásd! Csak türelem, és kitartás!
2010. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 Vilcsianyuja ***** válasza:
82%
Hú, én lehet, hogy nem bírnám ki, hogy ne gyanúsítsam meg, hogy másfele tekintget... Már csak abból, hogy nem is alszik veled. Persze ennek lehet, hogy semmi alapja, és tényleg beijedt csak. Ha utóbbiról van szó, hát végre nézzen szembe a tényekkel, hogy véglegesen és visszavonhatatlanul megváltozott az élete, már mikor megfogant a pici, és hiába agyal rajta, ha netán úgy dönt, hogy ő élni akar még (mondjuk 31 évesen már azért kibulizhatta volna magát), akkor is LESZ EGY GYEREKE, és a gyerekének te vagy az anyja. Ha nagyon nem bírkózik meg a gondolattal, esetleg el kellene vinned egy pszichológushoz is...
2010. ápr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!