Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyitott külső méhszáj?

Nyitott külső méhszáj?

Figyelt kérdés
A külső méhszájam kinyilt 18 hetesen.Nem mondta a doki hogy baj van.Reggel este 2 dél körül €Magnéziumot szedek többet fekszem sok folyadékot iszom,de egyre erősebben érzek hüvelyi nyilalást feszülést,alhasban fájdalmat és görcsöket.A baba mozog állandóan.Nem mulnak a tünetek sem fekvésre sem ülésre egész nap érzem őket.Két hét mulva megyek uhra.Tovább nyilhatott a méhszáj.Akinaek van tapasztalata ossza meg velem.Köszönöm.
2016. júl. 11. 16:08
1 2
 1/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
Hívd fel a dokidat a tüneteiddel. No-Spát addig is szedhetsz, próbáld ki, csökkenti-e a görcsöket. Sajnos a folyamatos fájdalom tényleg nem jó jel. Azt nem mondom, hogy rohanj ügyeletre, másik orvoshoz, nézesd meg azonnal a méhszájadat, mert az se jó, ha túl gyakran taperolják.
2016. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Míg csak a külső van nyitva nincs gond. Engem 24 hetesen befektettek kaptam infúziót...pihenni kellett sokat...nem dolgozhattam...semmi szex....én végigvittem. Kiírt nap előtt 1 nappal szültem végül.
2016. júl. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"egyre erősebben érzek hüvelyi nyilalást feszülést,alhasban fájdalmat és görcsöket"


Ez nem hangzik jól. Mikor állapították meg, hogy kinyílt a külső? Én 23+5-nél görcsölgetéssel és pici vérzéssel bementem a klinikára éjszaka ügyeletre - gyanútlanul, nem gondolva, hogy nagy a baj - addigra nekem nyitva volt a belső is. A fiatal doki hívott egy idősebbet, hogy ő is megnézze, nekem ott kerek-perec rámondták, hogy ilyenkor még vetélésről beszélünk. Hívták a fogadott orvosomat is. Befektettek, de nem kaptam semmit, hogy megállítsák. Ha kinyílik a belső, onnan nincs visszaút. Nekem 24 órán belül beindult a tényleges szülés. Azt mondta a fogadott orvosom, hogy a nyitott belső méhszáj miatt heteken belül felszálló fertőzés miatt megrepedt volna a burok (mivel a hüvely nem steril ugye). A fura, hogy ez előtt egy héttel még 3000 volt a méhszáj, nem is gondoltam ilyesmire. Napokkal előtte estére éreztem én is hüvelyi diszkomfortot, de azt a terhesség velejárójának gondoltam. A hasi görcs csak aznap kezdődött, az is betudtam szalagnyúlásnak, stb.


Szóval az a lényeg, hogy inkább menj be, mert ha a belső is kinyílik, akkor baj van! Amíg csak a külső nyílik picit és nem nyílik tovább, akár túl is hordhatod. De jó lenne, ha csinálnának egy CTG-t, hogy vannak-e valóban fájásaid, amik nyithatják a méhszájat.


Minden jót!!!! Drukkolok!

2016. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
18hetes és 4napos vagyok most.17hetes és 6 napos voltam a doki szerint mikor bemented hogy görcsöl az alhasam és a hüvelyben érzek feszüléseket de nem éreztem állandóan és álltalában 4 szem magnézium egész napra elosztva megoldotta ezt.Akkor igazán nem is ez volt a fő problémám mert én is betudtam terhességi velejárónak.Azért mentem be mert a picit állandóan éreztem a fészkelődéseit és egyszer csak abbamaradt és megijedtem,hogy baj van.De az uh után ugyan úgy mozgott mint elötte sött ma is élénken fészkelődött.Csak amnyit mondott minden rendben van.Pihenjek többet meg szedjek 5 szem magnéziumot.A papiromra volt csak ráirva a 3100as adat.De hiába szefem a magnéziumot úgy érzem nem ér semmit.
2016. júl. 11. 18:33
 5/14 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, szerintem menj vissza, hogy nem enyhült a fájdalom. A baba mozgása nincs összefüggésben a méhszáj állapotával, két teljesen külön dolog. A babával semmi gond nem volt nekem sem, mozgott az utolsó pillanatig, sőt, miután megszületett, még hallottam nyöszörögni is... Csakhát még nem volt életképes... :( Kérlek szépen, menj kórházba és a fájdalmak miatt csináltass egy CTG-t!
2016. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet? Hogy vagy?
2016. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Felhívtam dokit.Annyit mondott feküdjek és pihenjek ha rosszabb lesz hivjam fel.Tegnap ujra hívtam mert ugye elmondtam neki a görcsöket,feszüléseket.Mondtam,hogy pisiláskor is görcsölök.Szóval tegnap egyszer elkezdett húzódni a jobb oldalon az egész hasam aztán az elmult aztán később pisiléskor alvadt vér darabokat találtam a vizeletben .Aztán elkezdett fájni jobb oldalon a derekam később a lapockámig felment.Hivtam elmeséltem.Azt mondta feküdjek le ha nem piros vér akkor nincs gond a magzat mozog.Ha erősödik akkor menjek ügyeletre vagy hivjam fel.Az a leg idegesítöbb hogy nem tudom honnan jön az alvadt cucc mert a tisztasági betéten nem látszik csak pisiléskor.Én vesére gyanakszom de nem vagyok doki.Ma reggelre enyhült a dolog de érzem ugyan úgy a deeekambsn illetve a hasamban a fájdalmat.
2016. júl. 16. 06:41
 8/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
Most akkor pakold össze a cuccaidat, és irány az ügyelet.
2016. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Voltam azt mondták a baba jól van mozog semmi gond,De nem vizsgált meg senki csak hazaküldtek.Ennyit az ellátásról.
2016. júl. 17. 15:31
 10/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha nincs ott a fogadott orvosod, úgy látszik, nem számítasz... Pedig mennyit szajkózzák mindig, hogy bármiféle vérzés jelentkezik terhesség idején, haladék nélkül ügyeletre kell menni... Szomorú. Remélem, minden rendben lesz Veletek!
2016. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!