Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt tényleg tilos...

Terhesség alatt tényleg tilos kenőmájast enni?

Figyelt kérdés

Azoknak a tapasztalatára lennék kíváncsi akik ettek a terhességük alatt kenőmájast és semmi bajuk nem lett a babájuknak!

Kb 2-3 hete majdnem napi szinten megettem 2 db kenőmájas zsemlét,most olvastam a neten, hogy magzatkárosító hatása lehet!


2016. júl. 14. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Amennyi máj egy kenőmájasban van...!!


Nyugodtan eheted.

2016. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Alábbi kérdést én írtam ki pár napja, a kérdés nem az, mint a tiéd, de a válaszokban részletesen leírják, hogy mit és miért nem lehet, vagy éppen miért lehet!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Remélem tudtam segíteni!

2016. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Hehe!! Amennyi tilos étel s ital van már terhesseg alatt:)) A legbiztosabb ha esővel és napfénnyel taplálkozol!!


Mindent-MINDENT ettem amit megkívántam.

Kolbászt, szalonnát, Májkrémet...

Köszönjük szépen a kislányom és én is szuperül vagyunk!!

Jah szalámikat is ettem ám;)

2016. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erre használd a netet, mert gyakorlatilag már azt is károsnak ítélik, ha átmegy előtted egy fekete macska.

Egyébként csak gondolj bele és olvasd el, mi mennyi mesterséges anyagot tartalmaz, amit megeszünk. És ezt nem csak terhesség alatt, előtte is halmozzuk a szervezetünkben. Szóval én nem kifejezetten a pár gramm májas miatt aggódnék, mivel ha megnézed, igen kevés májtartalmuk van.

Inkább arra figyelj, hogy permetezetlen, friss zöldséget, gyümölcsöt egyél lehetőleg stb.

2016. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Hűha, miket tud meg az ember :)


Itt felénk sem adtak tájékoztatók a fogyasztható vagy kerülendő ételekről. Szerintem kis mennyiségben nem lesz bajotok tőle, például, ha a párod épp kenőmájast eszik és te megkívánod, akkor egy szelettel simán belefér még. Elvégre nem fog az egész család kajákat kihagyni csak azért, mert az anyukának nem ajánlott enni. (Azért írom így, mert a férjem nagyon szereti a kenőmájast :) Enni csak itthon eszik ilyen száraz kaját)

2016. júl. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

na de mi a baj, pont a kenőmájassal?


vagy májat nem szabad?

2016. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ettem néha. Gondolod, hogy nincsenek ezek bevizsgálva? Ettem én felvágottat is, kolbászt mondjuk pont nem kívántam de egy jó minőségű kolbásztól eszem ágában sem lett volna félni.

9 hónapos egészséges kisfiú anyukája.

2016. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

májat nem szabadna??

én egyébként töménytelen házi kolbászt ettem, meg egyébként sushit is (persze abból nem sokat), májkrémet is, sőt májat is mert kevés volt a vasam...a májkrémről nem is hallottam h ne lehetne főleg hogy tényleg nem sok máj található a bolti májkrémekben...de a májról se tudtam hogy nem szabad...amúgy makk egészséges most már 2 éves a lányom.

2016. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én volt hogy napokig csak azt ettem.. semmi bajunk nem volt se nekem se a lányomnak.

Elvileg nem szabad sok májat enni, de hát ami egy kenőmájasban van az elenyésző. Mikor a gyereknek vezeted be a májat neki is csak heti egyszer szabad. De egyél nyugodtan.

2016. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ!! Most már megnyugodtam!!! :) Szép napot Nektek!!!
2016. júl. 14. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!