Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki látja a még nem...

Mindenki látja a még nem létező terhes pocakomat. Hogyan lehet lereagálni?

Figyelt kérdés

Első trimeszter végén vagyok, és a pocak még egyáltalán nem látszik, van viszont egy kis puffadás illetve a terhesség előtt felszedett 2-3 kg. A sovány alkatom hátránya, hogy az a kis felesleg rögtön feltűnt mindenkinek, és már akkor is terhességre gyanakodtak egyesek, amikor még nem is volt aktuális.


Sógorom például a nagy hír megosztása után azt reagálta, hogy "Tudtam! Épp mondtam a barátnőmnek egy hónapja, hogy xy biztos terhes, mert látszik a hasnán". Jelzem: 5 hetes terhes voltam akkor. Neki könnyű volt lereagálni, mert jó viszonyban vagyunk, így azt mondtam, hogy egy hónapja még az akció se volt meg, nemhogy a terhes pocak :)


Mostanra már mindenki látni véli a pocakot, gratulálnak hozzá, ilyenkor finoman jelzem, hogy ez még nem az, ekkora a terhesség előtt is volt. Le is döbbennek, amikor mondom hogy csak 12 hetes vagyok.


Másvalaki volt hasonló helyzetben? Unom már a magyarázást, valami jó lereagálási mód kellene, amitől azért nem haragszik meg egy közeli rokon mama sem :) Ötletek?


2016. júl. 18. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ugyan ilyen helyzetben vagyok... Ugyan én 12+pár napos vagyok, de pár hete voltunk nyaralni és persze az egész család minden nap mondta, hogy tuti terhes vagy... Annyira ideges lettem, mert nyilván nem véletlenül nem mondtuk még el... és tény, hogy nagyon fel voltam puffadva, de ezzel meg is sérthettek volna, ha csak felszedtem volna pár kilót. :) Én morcossággal hesegettem el a találgatásokat, lehurrogtam mindenkit, hogy az ember már fel sem szedhet pár kilót... :D Munkahelyre bő ruhákba járok és baráti társaságba is, mivel előtte aktívan sportoltam és vékony voltam, így ezért találgatnak... De megőrülök én is :))) Ezen a héten már elmondjuk, úgyhogy végre vége a találgatásnak :)
2016. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Miért kell magyarázni bármit? TÉNYLEG terhes vagy? Akkor meg nem mindegy?
2016. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első: és akkor készülj fel az "Én megmondtam! Úgy tudtam!" jellegű beszólásokra :D


Második: de terhes vagyok, viszont lehet hogy 12 hetesen nem örülök, ha egy századik rokon dicsérgeti a puffadást és úszógumit a hasamon, hogy milyen szépen kerekedik. Legyen ez majd a huszadik-harmincadik hét kiváltsága, amikor tényleg a babapocak zsebeli be a dicséreteket.

2016. júl. 18. 12:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Arról, hogy úszógumid van, csak te tehetsz, nem a rokonok! :D

A puffadással meg Ij...azért akkora puffadásod csak nincs h 20 hetesnek látszódj! Persze meg tudja nyomni a dolgokat, nekem most 13 hetesen idegen is kiszúrta puffadás miatt (nagyon vékony vagyok)

29 hkm

2016. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Hogyan reagáld le?

"Szerintem ez még nem az, csak fel vagyok puffadva. De már alig várom, hogy látszon."

Ha meg még nem mondtátok el, és észreveszik, tök fölösleges hazudni, hiszen úgyis kiderül rövid időn belül.


Amúgy ha már most kiakadsz az ilyesmin, elég nehéz terhességed lesz. Érdemes elfogadni, hogy a terhesség olyan téma, ami max. egy lakatlan szigeten lehetne teljesen magánügy:-)

2016. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Első vagyok.

Igen, már lelkileg készülök, mindenki olyan okos :D


Én kifejezetten nem szerettem volna elmondani 12. Hét előtt, mert ha baj történik akkor engem ne sajnáljon senki. A legtöbb nő nem szokta három hónapnál előbb elmondani... Sőt, munkában még jó pár hétig nem is fogom... Én sem mondogattam egyik ismerősömnek sem, ha láttam rajta a változást... Pont ezért, mert oka van annak h még nem mondja el...

2016. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Más, ha még nem mondod el, mintha észreveszik és letagadod. Első verziót âltalàban megértik, utóbbinál szinte borítékolható a sértődés. Tapasztalat...
2016. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze, más, csak nálunk például nagy sértődés lett volna ha így tudják meg :) na mindegy, mindenki más :)
2016. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az úszógumi tényleg árulkodó. Egy kolleganőmre "gyanakodtam", mert pár hetes terhes voltam és ugyanúgy hízott hasra, mint én.

Aztán kiderült, hogy egyidős terhesek vagyunk - ő szintén nézegetett engem, hasonló okból.

2016. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: akkor a kis úszógumi betudható a terhességnek? Azelőtt nem volt ilyesmi, de most egyértelműen látszik a köldök alatt egy sáv. Nem terhes has, mert nem lentről indul, inkább amolyan fölöslegnek látszik.
2016. júl. 18. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!